PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycja grafiki a dodatek Simple Image Gallery Plugin



shaken
15-01-2011, 14:40
Witam,
zainstalowałem sobie dodatek Simple Image Gallery Plugin,
który chcę wykorzystać do prezentowania zdjęć w newsie.
Mam tylko problem z ustawieniem zdjęcia np. po prawej stronie względem tekstu.
Czy możecie mi powiedzieć, jak mogę to zrobić?
Bo wstawienie grafiki w tym dodatku sprowadza się do wpisania :
{gallery}folder{/gallery}
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

a_m
15-01-2011, 14:45
{gallery}folder{/gallery} wsadź w div, ostyluj go i będzie jak chcesz

shaken
15-01-2011, 15:18
A znacie może inną taką "przeglądarkę grafiki" która umożliwia ustawianie pozycji?
Próbowałem też Art Sexy Lightbox - ale w ogóle mi nie chciała działać.

@a_m - masz na myśli <div style"float: left;">{gallery}folder{/gallery}

a_m
15-01-2011, 15:28
masz na myśli <div style"float: left;">{gallery}folder{/gallery} coś w tym stylu

ale wypróbuj tę galerię (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/11426) - można nią łatwej sterować (opływanie), a tutaj demo (http://hunyadi.info.hu/en/projects/sigplus/demo)

shaken
16-01-2011, 16:18
Nadal mam problem z ustawieniem...
Jak powinienem to zastosować w tym przypadku galerii Sigplus?

jayjay
05-04-2011, 20:59
Mam podobny problem jak kolega shaken, tu można zobaczyć przykład:
http://www.tt.home.pl/gogolmtb/www/thule/index.php?option=com_content&view=article&id=118

Próbowałem sposobu

masz na myśli <div style"float: left;">{gallery}folder{/gallery}

ale jak widać na stronie nie ma pożądanego efektu :(
Nie wiem dlaczego mam taką duża przerwę po zdjęciach, można to zobaczyć poniżej teksu gdzie jest kilka zdjęć wrzuconych dla przykładu...
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?

a_m
05-04-2011, 21:07
zacznijmy od tego, że powinno być <div style="float:left;">, kolega @shaken wpisał <div style"float: left;"> a ja to bezmyślnie powieliłem, potem on itd

jayjay
05-04-2011, 21:12
Dzięki wielkie :)

zacznijmy od tego, że powinno być <div style="float:left;">, kolega @shaken wpisał <div style"float: left;"> a ja to bezmyślnie powieliłem, potem on itd
no i ja do tego się dołożyłem :)

teraz ustawienie wyszło ok, ale nadal mam problem z tą ogromną przerwą po wstawieniu tego zdjęcia, nie wiem gdzie szukać przyczyny :(

a_m
05-04-2011, 21:20
masz ustawione w parametrach szer: 170px i długość: 180px dlatego div sig_cont się rozciąga do narzuconej wysokości

jayjay
05-04-2011, 21:31
Nie bardzo rozumiem gdzie tego szukać...
tu jest kod z pliku sig.css:

/* ---Simple Image Gallery--- */
.sig {clear:both;margin:16px 4px;padding:0px;display:table-cell;}
.sig_clr {clear:both;}
.sig_cont {float:left;}
.sig_thumb {float:left;margin:0px 10px 10px 10px;padding:0px;background:url(shadowAlpha.png) no-repeat bottom right !important;background:url(shadow.gif) no-repeat bottom right;}
.sig_thumb img {display:block;position:relative;background:#FFF;b order:1px solid #ccc;margin:-5px 5px 5px -5px;padding:4px;}
/* ---Slimbox--- */
#lbOverlay {position:absolute;left:0;width:100%;background-color:#000;cursor:pointer;}
#lbCenter, #lbBottom {position:absolute;left:50%;overflow:hidden;backgr ound-color:#fff;}
.lbLoading {background:#fff url(loading.gif) no-repeat center;}
#lbImage {border:10px solid #fff;}
#lbPrevLink, #lbNextLink {display:block;position:absolute;top:0;width:50%;o utline:none;}
#lbPrevLink {left:0;}
#lbPrevLink:hover {background:transparent url(prevlabel.gif) no-repeat 0% 15%;}
#lbNextLink {right:0;}
#lbNextLink:hover {background:transparent url(nextlabel.gif) no-repeat 100% 15%;}
#lbBottom {font-family:Verdana, Helvetica, sans-serif;font-size:10px;color:#666;line-height:1.4em;text-align:left;border:10px solid #fff;border-top-style:none;}
#lbCloseLink {display:block;float:right;width:66px;height:22px; background:transparent url(closelabel.gif) no-repeat center;margin:5px 0;}
#lbCaption, #lbNumber {margin-right:71px;}
#lbCaption {font-weight:normal;}
#lbCaption b {color:#C63C13;font-size:11px;}
#lbOverlay,#lbCenter,#lbBottom,#lbPrevLink,#lbNext Link {z-index:999;} /* JoomlaWorks fix for Slimbox */
/* --- END --- */

gdzie mam to poprawić ?

Sorry ale ja jestem laikiem...

a_m
05-04-2011, 21:46
w parametrach pluginu się pobaw > rozszerzenia > dodatki > simple ...;
jeśli zawsze będziesz wstawiał foty o określonych proporcjach - w poziomie xxx:yyy a w pionie yyy:xxx, to sobie wpisz np. 150:100 wtedy fotka zorientowana w pionie będzie miała wysokość jak ta w poziomie lecz będzie węższa / dawno nie używałem sig, ale da się ustawić żeby było równo :)

jayjay
05-04-2011, 21:52
DZIĘKI WIELKIE !! :up:
już działa tak jak chciałem...