PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z blokowaniem edytowanego artykułu



Almon
15-01-2011, 17:10
Witam,
zanim napisałem te zapytanie - szukałem gotowego rozwiązania na tym forum, ale nie znalazłem. Pytania są zazwyczaj o sytuację odwrotną. Tzn. wiele pytań na tym forum jest o to jak odblokować.

Ja mam inny problem.
Na swojej (długo już prowadzonej stronie) miałem do edycji ważny, ale długi artykuł. Podczas jego edycji poprosiłem moją żonę, aby dokonała stosownych korekt tekstu i uzupełnień. Nie mogła się tym zająć od razu, więc wróciłem do pracy nad artykułem umieszczając w nim wiele zdjęć. Gdy skończyłem, poszedłem ją ponownie poprosić o uzupelnienie tekstu. Stwierdziła, że już to zrobiła. Zrobiła to w tekście nad którym pracowałem!
Tylko, że jej zmian w tym tekście nie ma, więc prawdopodobnie ja jej nadpisałem.
Jak to możliwe? Nie musiała go odblokowywać, nie musiałem wychodzić?
Czy w Joomli 1.5 superadministrator (ja nim jestem) może wejść w czyjś tekst bez odblokowywania? I odwrotnie?
Czy mam po prostu uszkodzoną instalację mojej Joomli? Co zrobić by w przyszłości nie doszło do takiej sytuacji?

Jola
15-01-2011, 20:58
Witam,
poprawka poprzedniego wpisu:
zablokowany artykuł na zapleczu ma kłódkę, a będzie ja miał w przypadku gdy ktoś inny go edytuje i jest zalogowany (ma aktywną sesję). Po wygaśnięciu sesji edytującego, mimo, ze w bazie jest wpis o blokadzie, ktoś inny może artykuł edytować.
Mój poprzedni wpis był nieprecyzyjny - dotyczył sytuacji po wygaśnięciu sesji - stad ten brak kłódki. :)

Almon
15-01-2011, 23:02
Dziękuję za odpowiedź, ale to chyba nie jest odpowiedź na moje pytanie... Moja sytuacja to taka, że jednocześnie (prawdopodobnie) ja (super administrator) i moja żona (administrator) edytowaliśmy ten sam artykuł. Żona zapisała pierwsza - ja (prawdopodobnie) później . W zapisanym artykule nie ma zmian zapisanych przez żonę.

I pytanie: Jak to się stało?

Jola
16-01-2011, 00:29
Albo nie zapisała zmian albo Ty miałeś wyedytowaną starszą wersję i podczas zapisywania ta żony została nadpisana.

Almon
16-01-2011, 00:53
no ok, tyle to i ja podejrzewam - pytanie - jak mogliśmy być w artykule naraz? Czemu jedno z nas nie zastało zablokowanego artykułu? - o to pytam!

Jola
16-01-2011, 00:57
Piszę Ci jak to działa patrząc od strony kodu albo moich przypuszczeń.
Ty masz dostęp do witryny, artykułów. Możesz zrobić symulację na testowym artykule.
Myślę, że to da CI więcej informacji niż moje gdybanie.
Którą masz wersję Joomla?

Almon
16-01-2011, 01:21
1.5.22