PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonami



Cyc
15-01-2011, 18:23
Witam wszystkich to mój pierwszy post więc kolejka dla wszystkich :)

Zainstalowałem sobie joomle 1.6, zmodyfikowałem swój szablon z wersji 1.5 wg. instrukcji z joomla.org "odkryłem" go w "Extension Manager" ustawiłem jako domyślny, i jedyne co zobaczyłem to "The template for this display is not available. Please contact a Site administrator."

Można zobaczyć na: http://compsoul.pl/16/

Pomyślałem: "Pewnie coś skopałem"

Ale zrobiłem eksperyment, skopiowałem folder z domyślnym template zmieniłem mu nazwę wrzuciłem na serwer "odkryłem" ustawiłem jako domyślny i w dalszym ciągu. Oczywiście jeżeli ustawie którąś z domyślnych template to wszystko jest ok ?

Może ma ktoś jakieś pomysły co jest nie tak ?

moje
15-01-2011, 19:01
Szablon zainstalowałeś (z paczki zip na zapleczu) czy wgrałeś tylko pliki na serwer?

Cyc
15-01-2011, 19:04
Wgrałem pliki na serwer

moje
15-01-2011, 19:11
To spróbuj zainstalować szablon.

Cyc
15-01-2011, 19:57
Spakowałem template do *.zip i użyłem "Extension Manager: Install" po czym wybrałem spakowany plik i dałem upload & install po czym pojawił się komunikat "Unknown Archive type" może do jakiegoś innego formatu to skompresować bądź trzeba jakiś plik dołączyć "install.xml"

moje
15-01-2011, 20:09
To ma być plik zip, albo nie masz w nim odpowiedni plik xml Twojego szablonu albo Twój program kompresujący stworzył paczkę o rozszerzeniu zip, a tak faktycznie użył innego standardu kompresji (rar).

EDIT:

Polecam slideshare.net/chrisdavenport/template-changes-for-joomla-16 oraz joomla.org/16/ : )

Cyc
15-01-2011, 20:44
Zmianiłem ustawienia programu kompresującego, i powiedzmy że się zainstalowało. I jak narazie jest bardzo dobrze bo nie ma tego komunikatu, Tylko strona coś się nie chce ładować ale to trzeba poszperać w index.php rep dla Ciebie "moje" może jakoś to uruchomię jak nie dam rady to napisze narazie dzięki :)

---------- Post dodany o 19:44 ---------- Poprzedni post był o 19:38 ----------

Dobra działa !!! musiałem wywalić:



<?php
$document =& JFactory::getDocument();
$document->title = str_replace("(", "", $document->title );
$document->title = str_replace(")", "", $document->title );
$letter = substr($document->title, 0, 1);
$word = strtolower(substr($document->title, 1));
$document->title = $letter . $word;
$document->setTitle($mainframe->getCfg('sitename') . " - " . $document->title);
?>
Jakoś to trzeba zamienić ale to już jutro będę myślał nad tym a dzisiaj Impreza Piwko i Lasery jeszcze raz wielkie dzięki.

Swój problem rozwiązałem dzięki spakowaniu template do *.zip i zainstalowaniu jej przez "Extension Manager: Install".

moje
15-01-2011, 20:44
Jest trochę zmian w kodzie php szablonów,więc polecam poczytać o tym.

DragonWorld
22-01-2011, 11:55
Mnie też nie chce się ładować ale dzięki tobie wiem oco chodzi....Mianowicie inaczej wygląda dostęp do "$mainframe" (jest inaczej).
i "$document =& JFactory::getDocument();" też będzie musiało inaczej brzmieć. Mam pytanie. Jeśli nie zamienia mi znaczników "<jdoc include" (czyli w kodzie źródłowym są wypisane znaczniki a nie treść) to znaczy że mam błędy w dostępie do danych w joomli ale kod php jest w porządku???

alex51
22-01-2011, 12:37
Całkiem niedawno na temat adaptacji szablonu J!1.5 dla potrzeb J!1.6 pisał Paweł - pawelSafiStudio (http://forum.joomla.pl/showthread.php?47870-Aktualizacja-szablonu-Joomla%21-1.5-do-Joomla%21-1.6&highlight=), odsyłając do artykułu na swoim blogu (http://blog.safistudio.pl/?p=125).