PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyłanie potwierdzenia rejestracji usera dla wszystkich administratorów



brucem
15-01-2011, 18:29
Witam,
Przeszukałem forum ale nadal nie wiem jak zrobić prostą rzecz.

Po rejestracji nowego użytkownika superadmin dostaje potwierdzenie rejestracji nowego usera. Co ustawić by takiego maila dostali zwykli administratorzy (a nie tylko superadministrator)?

DZięki za pomoc.

Brucem

Jola
15-01-2011, 19:53
Witam,
widocznie tylko Super Administrator ma w ustawieniach użytkownika zaznaczone Powiadamianie na tak :).

brucem
16-01-2011, 11:31
Witam,
widocznie tylko Super Administrator ma w ustawieniach użytkownika zaznaczone Powiadamianie na tak :).

Niestety to nie jest powód takiego zachowania.
Moze doklad nie opiszę konfigurację: KOnfiguracja globalna/Użytkownicy:
Rejestruj nowych - tak
Przypisz do grupy - rejestowany
Automatyczna aktywacja - tak

a dziale Szczegóły konta użytkownik: dla SuperAdmina i jak i pozostalych adminów są takie same:
Zablokuj konto - nie
Powiadamianie - tak

Niestety powiadamie o nowym userze dochodzi tylko do Superadmina.

Jeśli są jeszcze inne miejsca do ustawienia tego to chętnie się douczę.

Brucem

Jola
16-01-2011, 19:14
Moja wina, moja bardzo wielka wina :).
Pomyliłam powiadamianie o nowym artykule.
Wg kodu PHP informacja o nowym użytkowniku jest wysyłana tylko do Super Administratorów.
Plik components/com_user/controller.php funkcja _sendMail() linia 531:

$query = 'SELECT name, email, sendEmail' .
' FROM #__users' .
' WHERE LOWER( usertype ) = "super administrator"';Zmiana na:

$query = 'SELECT name, email, sendEmail' .
' FROM #__users' .
' WHERE LOWER( usertype ) = "super administrator" OR LOWER( usertype ) = "administrator"';spowoduje, że również administratorzy z ustawionym Powadamianiem na tak dostaną informację o nowym użytkowniku.
Modyfikacja dotyczy Joomla 1.5 (mimo, że w dziale 1.0)

brucem
16-01-2011, 20:14
Zgadza się! Wielkie dzięki za znalezienie tego fragmentu kodu i pomoc w rozwiązaniu tego problemu.:up:
Przesyłam wirtualnego browca (a może jakiegoś sympatycznego tulipana ..dzień kobiet już niedlugo...

PS. a tak przy okazji - czy nikt nie wkurza się za aktywność Panna Google? Każdy topic jest z jej udziałem...chyba że jest jakiś układ zawarty...:podstep:

POzdrawiam

Brucem

zwiastun
16-01-2011, 20:46
Wkurza Cię Panna Google? A zastanowiłeś się przez chwilę, jakie są moje koszty utrzymania witryn PCJ? To, co daje panienka nawet 1/100 nie rekompensuje. Pewno i dzięki Tobie!
A ja ją widzę tylko raz na każdej stronie!

brucem
17-01-2011, 09:43
Spokojnie...ja się tylko się grzecznie zapytałem podejrzewając że Ty i inni moderatorzy musicie to akceptować.
Natomiast możesz mi wytłumaczyć jaki to ja mam w tym udział że panienka nie pokrywa kosztów utrzymania PCJ...bo nie bardzo rozumiem Twoje pretensje w stosunku do mnie...
" To, co daje panienka nawet 1/100 nie rekompensuje. Pewno i dzięki Tobie!"

Brucem

palyga007
17-01-2011, 09:45
Jakby kolega nie wiedział to w reklamach tego typu pieniążki są płacone nie za ich wyświetlanie tylko wtedy gdy ktoś tam sobie kliknie.
A z racji tego że kolega zapewne nie klika to...

brucem
17-01-2011, 14:09
Faktycznie to z założenia nie klikam na takie reklamy ale w tym wypadku klikanie jest naszym wspólnym dobrem...mea culpa.

Gdyby tak zrobić akcję że codziennie przynajmniej raz klikniemy sobie na szczytny cel - może nie każdy jest domyślny co do celu umieszczania panienki na PCJ więc od czasu do czasu róbmy akcję uświadamiania (np. w stopce krótki tekst o powodach umieszczania panienki i prośba na klika w nią?)

Myslę że saldo PCJ się poprawi...

Dzieki za wyjaśnienie i będę klikać przy każdej wizycie na forum.

Brucem