PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd w wyświetlaniu "User profile" w CB



kraver
15-01-2011, 22:37
Witam.

Od trzech dni przerabiałem szablon pod pewien serwis. Po zakończeniu edycji zdjęć i css'a doszedłem do wniosku że na stronie przydał by się komponent Community Builder.
Zainstalowałem, ustawiłem konfigurację na taki poziom jak mi odpowiada, zrobiłem menu i... zonk.
Jeśli w menu kliknę Twój profil (User profile) wyświetla się strona danego użytkownika. Niesttey sposób wyświetlania jest nie do przyjęcia. Zamiast łądnych tabelek, wyswietla się wsyztko jedno pod drogim (lista).
Jak instalowałem ten komponent na innych serwisach, wyświetlanie chodziło pięknie. Tylko w tym przypadku coś się rozjechało. Zacząłem przeglądać to forum w poszukiwaniu rozwiązania ale niestety nie znalazłem. Na innej stronę był zaczęty temat, ale niestety, żaden z jej użytkowników nie był w stanie rozwiązać problemu.

Jeśli czegoś jasno nie wytłumaczyłem, z chęcią rozjaśnię temat. Z góry za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

Jola
16-01-2011, 01:21
Witam,
masz wyobraźnię jeśli po takich informacjach spodziewasz się konkretnej pomocy.
Myślę, że kluczowe jest "przerabiałem szablon". :)
Podaj adres strony.

kraver
16-01-2011, 09:12
Dziękuję za zainteresowanie.

Na szczęście udało mi się rozwiązać problem. I z chęcią Wam opiszę dlaczego tak się działo.
Cały błąd z wyświetlanie profilu nie polegał na błędnie sformatowanym arkuszu css ani kodach lecz na tym iż na serwerze na którym aktualnie pracuje serwis, jest PHP w wersji 4.4.9
Z czystej ciekawości wrzuciłem na drugi hosting (ten sam serwis tylko pakiet large), i ... wszystko pięknie jest wyświetlane. Tak więc każdy kto będzie miał problem podobny do mojego, proszę najpierw spójrzcie na wersje php. CB obsługuje widocznie wersje powyżej 5.0

A teraz dla osób z hostingiem an webd.pl Pakiet mini ma php 4.4.9, natomiast large 5.2.4 (16.01.2010)


PS: Co do wypowiedzi "jolaass (http://forum.joomla.pl/member.php?10113-jolaass)'a". Moim zdaniem grzebanie i edycja kodu css nie powinna wpłynąć na sposób wyświetlania CB ponieważ on korzysta z własnych templatek. Z tego co zdążyłem się zorientować. Ale jeśli się mylę, to zwracam honor.

seba.adm
16-01-2011, 09:29
Witam

@kraver z całym szacunkiem, ale należy patrzeć co i gdzie się instaluje a przy okazji zwracać uwagę na wymagania. Pobierając Community Builder ze strony producenta jest informacja:

PHP 5+ needed - CB 1.3.1 will not install on PHP 4 environments!