PDA

Zobacz pełną wersję : Data rozpoczęcia publikacji wpisu w Sobi2 ???



orrafal
16-01-2011, 00:23
Witam,

Mam problem duży do rozwiązania z Sobi2: Domyślna długość publikacji wpisu w moim systemie to 14 dni, ale chciałbym ustawić datę rozpoczęcia publikacji wpisu.
Jak ustawić datę rozpoczęcia publikacji wpisu????

Przykład:
Użytkownik dodaje wpis 17.01.2011 z wybraną przez siebie datą rozpoczęcia publikacji np. 19.01.2011 r.
Jako Administrator zatwierdzam wpis 17.01.2011 (zgodnie z wytycznymi regulaminu), ale nie robię publikacji wpisu -TYLKO ZATWIERDZAM (chociaż i tak robi się publikacja automatyczna przy zatwierdzeniu)
Chcę żeby wpis został automatycznie już opublikowany 19.01.2011 r.

Chcę żeby po zatwierdzeniu wpisu wszystko było automatem, czy tak się da?

Jola
16-01-2011, 00:38
Witam,
chyba mam problem ze zrozumieniem. Może napisz prościej jak to ma działać, kiedy ma być publikowane to ogłoszenie?

orrafal
16-01-2011, 11:00
Witam,
Podaję przykład drugi raz (być moze łatwiejszym jezykiem napisany). Maksymalna długoś publikacji wpisu to 14 dni. Problem polega na tym aby data publikacji wpisu w systemie SOBI2 była datą wybraną przez użytkownika.

Przykład:

Data 17.01.2011 r
Użytkownik wypełnia formularz wpisu (uzupełnia tytuł, opis, galeria, kategorie wybiera i określa dokładą datę rozpoczecia publikacj wpisu 19.01.2011r)

Data 17.01.2011r.
Jako administrator robię zatwierdzenie dla wpisu - Approve (ale żeby się nie publikował od razu)

19.01.2011r.
Automatyczna publikacja wpisu przyjętego i zatwierdzonego 17.01.2011r.
19.01.2011r. start publikacji + 14 dni, 2.02.2011 - koniec publikacji

Czy tak się da?

Jola
16-01-2011, 21:59
Witam,
rzeczywiście Sobi2 przy wyświetlaniu ogłoszeń sprawdza czy jest opublikowane i czy data zakończenia publikacji nie minęła. O początku publikacji nikt się nie zająknął.
W pliku frontend.class.php linia ok. 863 jest:

$query = "SELECT itemid, title, owner, image, icon, background, last_update FROM `#__sobi2_item` AS items " .
"WHERE (`published` = 1 AND (`publish_down` > '{$now}' OR `publish_down` = '{$config->nullDate}' ) AND items.itemid IN({$query}) ) ORDER BY {$config->listingOrdering} {$limits}";
zamień na:

$query = "SELECT itemid, title, owner, image, icon, background, last_update FROM `#__sobi2_item` AS items " .
"WHERE (`published` = 1 AND publish_up <= '{$now}' AND (`publish_down` > '{$now}' OR `publish_down` = '{$config->nullDate}' ) AND items.itemid IN({$query}) ) ORDER BY {$config->listingOrdering} {$limits}";Podejrzewam, że nie jest to jedyne miejsce wymagające takiej modyfikacji.
W takim przypadku można akceptować i publikować ogłoszenie wcześniej - pokaże sie na frontowej dopiero w "dniu dodania".