PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebuję moduł do ruchomego header



zola
16-01-2011, 18:32
Witam
mam w tej chwili prosty header , a chciałabym, żeby obrazki się podmieniały.
Taki efekt jak w ja_purity mógłby być.
Zaczęłam wstawiać te komendy php, i css. Podobne jak tam.

Ale chyba sobie z tym nie poradzę w taki sposób.

Patrzyłam na dodatki i jest wiele, ale to głównie zwykłe slidery, które można też użyć do headera, no ale ja nie wiem jak.

Może ktoś stosuje jakieś proste rozwiązanie?

Byłabym wdzięczna za pomoc

Gall Anonim
16-01-2011, 18:52
Proponuję wywalić obecną zawartość i zadeklarować pozycję - po czym wstawić tam dowolny moduł który Ci odpowiada.
Pzdr

zola
16-01-2011, 19:49
Dzięki za odpowiedź,

Ja dopiero raczkuję w tych sprawach.

Ale tak: Deklarowanie pozycji to jest w index php szablonu, tak?

Próbowałam zrobić tak, że wstawiałam moduł w środku divu header , ale w efekcie mam teraz napisy kodu na header.

Generalnie rozumiem, że muszę

1. Zadeklarować pozycję, czy mam to zrobić tu?

<div class="art-Header" tutaj? >
<div class="art-Header-png"></div>to wywalić?
<div class="art-Header-jpeg"></div>to wywalić?
</div>

I z tym przypisaniem pozycji mam problem bo znalazłam strasznie długi kod, czy jest jakiś taki parolinijkowy?

w ja purity jest tak

<style type="text/css">
#ja-header,#ja-mainnav,#ja-container,#ja-botsl,#ja-footer {width: <?php echo $tmpWidth; ?>;margin: 0 auto;}
#ja-wrapper {min-width: <?php echo $tmpWrapMin; ?>;}
</style>
</head>

<body id="bd" class="fs<?php echo $tmpTools->getParam(JA_TOOL_FONT);?> <?php echo $tmpTools->browser();?>" >
<a name="Top" id="Top"></a>
<ul class="accessibility">
<li><a href="#ja-content" title="<?php echo JText::_("Skip to content");?>"><?php echo JText::_("Skip to content");?></a></li>
<li><a href="#ja-mainnav" title="<?php echo JText::_("Skip to main navigation");?>"><?php echo JText::_("Skip to main navigation");?></a></li>
<li><a href="#ja-col1" title="<?php echo JText::_("Skip to 1st column");?>"><?php echo JText::_("Skip to 1st column");?></a></li>
<li><a href="#ja-col2" title="<?php echo JText::_("Skip to 2nd column");?>"><?php echo JText::_("Skip to 2nd column");?></a></li>
</ul>





<div id="ja-wrapper">

<!-- BEGIN: HEADER -->
<div id="ja-headerwrap">
<div id="ja-header" class="clearfix" style="background: url(<?php echo $tmpTools->templateurl(); ?>/images/header/<?php echo $tmpTools->getRandomImage(dirname(__FILE__).DS.'images/header'); ?>) no-repeat top <?php if($this->direction == 'rtl') echo 'left'; else echo 'right';?>;">

<div class="ja-headermask">&nbsp;</div>


2. Przypisać tą pozycję do modułu ( czy ta pozycja powinna się pojawić na liście ?)

Jeśli by to sie tak odbyło, to byłoby fajnie. Tylko z tym przypisaniem pozycji potrzebuję pomocy

Gall Anonim
16-01-2011, 20:07
Wiesz co - nie bardzo chcę robić to zdalnie - podeślij mi szablon (na priv puszczę Ci adres) i za parę minut się pobawię - tak będzie bezpieczniej - a dodatkowa pozycja poza wpisaniem w index.php musi być zadeklarowana jeszcze w templateDetails.xml i dopiero wówczas pojawi się na liście.
Pzdr

zola
16-01-2011, 20:52
Wysyłam do Ciebie wiadomość ale chyba, masz zapchaną skrzynkę ( tak mi pisze)

Gall Anonim
16-01-2011, 20:53
Powtórz - już powinno być ok