PDA

Zobacz pełną wersję : phpShop vs VirtueMart



Smigacznr1
08-10-2006, 13:41
Mam pytanie do znawcow. W czym wg. was VirtueMart jest lepszy od phpShopa lub odwrotnie? Ja na 1 rzut oka roznic nie widze tym bardziej ze VirtueMart jest kontynuacja phpShopa o ile sie nie myle...:) Prosze podawajcie konkrety. Chcialbym zeby wywiazala sie z tego prawdziwa dyskusja zwolennikow i przeciwnikow danego rozwiazania.:)

Pozdrawiam
Smigacznr1

Randal
08-10-2006, 23:31
Raczej nie ma o czym mówić. To taka jakby dyskusja w stylu "MAMBO czy JOOMLA"? VirtueMart! A o phpShop zapomnij. Chyba że jestes historykiem. :P

Smigacznr1
08-10-2006, 23:45
To taka jakby dyskusja w stylu "MAMBO czy JOOMLA"? VirtueMart! A o phpShop zapomnij.
A dlaczego? Swojego czasu poszla w swiat fama, ze mambo umarlo i jest joomla, a tu sie okazuje ze mambo jednak dalej jest rozwijane (swoja droga ciekaw jestem po co jest rozwiajane albo inaczej po co powstala joomla...)... Tak samo moze jest w wypadku VirtueMrt i phpShop... Nie wiem, nie znam sie dlatego pytam. :)


Chyba że jestes historykiem. :P
bleeee..... wystarczy ze taki giertych jest historykiem i popatrz co z niego wyroslo.... (nie obrazajac innych "normalnych" historykow :) ).

Randal
08-10-2006, 23:54
Jasne jasne ja sie tam nie znam .. Wiem swoje ... Ale jeśli szanownie wielcy joomlowicze znajdą czas .. To Ci skrobną dlaczego. Ale czy temat wymaga fatygowania tu szanownego @zwiastuna aby Ci to wyłożył... hmm ja tam lubie nowości i coś co jest do przodu i coś co w przyszłości się rozwinie, a nie pozostanie w martwym punkcie. Słyszałeś może o mambo 5 ? Ja ani troche więc moze daj już spokój. A phpShop NAPEWNO nie jest rozwijany. Ewentualnie drobne poprawki ale i w to watpię,

ainow
09-10-2006, 08:57
Znawcą co prawda nie jestem, ale mogę potwierdzić to, co napisał Randal. PhpShop nie jest rozwijany. Jego następcą jest VirtueMart - różnice już zdecydowanie da się zauważyć.
W przypadku tego komponentu sprawa wygląda inaczej, niż z Mambo i Joomla - PhpShop i VM to produkt tego samego zespołu, który w momencie pojawienia się Joomli zdecydował się rozwijać projekt w oparciu wyłącznie o Joomla (zapewne mając na uwadze to, że z czasem oba CMSy będą się jednak różnić coraz bardziej). Soeren (twórca VM) jest członkiem zespołu tworzącego Joomla, co ma się przełożyć na jeszcze lepsze dopasowanie komponentu do CMSa (np. przy przygotowywaniu aktualizacji sklepu do nowych wersji Joomla).

Na forum VM zdecydowanie nie zaleca się łączenia Mambo i VM, ze względu na pojawiające się błędy w działaniu sklepu.