PDA

Zobacz pełną wersję : Backup strony



ramiro
17-01-2011, 18:53
Witam.
Chcę zrobić backup strony internetowej i nie wiem bardzo jak się do tego zabrać. Posiadam joomla w wersji 1.5.14. Czytałem wiele artykułów na ten temat ale nadal mam kilka wątpliwości. Zainstalowałem na swojej stronie JoomlaPack com_joomlapack-1.2-j15.zip ale nie wiem jak go użyć. Czy mógłby mi ktoś podpowiedziec coś na ten temat?

alex51
17-01-2011, 19:11
Pierwsza sprawa to aktualizacja Joomla! do wersji 1.5.22 i zamiast JoomlaPack zastosować jego następcę - Akeeba, bo jest rozwijany a Joomlapack już nie. Sposób działania i obsługa obu tych komponentów jest bardzo podobna, więc proponuję świetny poradnik (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/), wprawdzie do JoomlaPack, ale po zapoznaniu się będziesz mógł używać też Akeeba.

ramiro
17-01-2011, 21:45
Najpierw muszę zaktualizować wersję Joomla! czy mogę Akeeba użyć przed aktualizacją - brak problemu z synchronizacją?

alex51
18-01-2011, 07:42
To już zależy od Ciebie samego czy wolisz nadal pracować na starszej, niepoprawianej wersji J! 1.5.14 i na niej robić kopię bezpieczeństwa. Logicznym jest proponowana przeze mnie wcześniej kolejność działań: najpierw aktualizacja potem kopia zaktualizowanej witryny. Aktualizacja to tylko pobranie, rozpakowanie i wgranie przez ftp łatki odpowiedniej dla używanej wersji systemu (http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5498). Nadpisujesz nią znajdujące się na serwerze pliki systemowe i aktualizacja jest zakończona. Odpowiednia dla Ciebie jest jedna z trzech oferowanych paczek, różniących się miedzy sobą tylko sposobem kompresji: Joomla_1.5.14_to_1.5.22-Stable-Patch_Package.zip, Joomla_1.5.14_to_1.5.22-Stable-Patch_Package.tar.gz, Joomla_1.5.14_to_1.5.22-Stable-Patch_Package.tar.bz2
Po zaktualizowaniu należy zrobić pełną kopię bezpieczeństwa (baza+pliki) za pomocą Akeeba, dokładnie według procedury opisanej we wskazanym poradniku. Wówczas będziesz mieć kopię aktualnie działającej witryny w najnowszej wersji systemu J! 1.5.22.

ramiro
19-01-2011, 20:20
Ok. Tak zrobiłem.
W jaki sposób teraz mogę sprawdzić czy ten backup strony działa tzn mam inną stronę jak mogę przerzucić to i zobaczyć czy działa na innym serwerze? Czy muszę mieć zainstalowany akeeba czy wrzucać to jakoś poprzez TC lub FZ? To jest jeden plik jpa nie wiem jak go odpalić na innym serwerze aby to działało. Może ktoś coś podpowiedzieć jeszcze?

Gall Anonim
19-01-2011, 21:25
1.Wrzucasz ten plik via ftp do nowo stworzonego katalogu na hostingu który posiadasz
2.Tworzysz sobie w panelu operatora całkowicie nową bazę danych (czystą) i zapisujesz jej parametry
3.Wrzucasz sobie via ftp kickatart (do pobrania na witrynie firmowej akeeba'y) do tego samego katalogu co plik *.jpa
4.Parkujesz sobie w tym samym katalogu co kickstart i *jpa dowolną domenę lub subdomenę (do wykonania z panelu użytkownika usługi hostingowej)
5.Uruchamiasz kickstarta i przeprowadzasz instalkę analogiczną do joomli z wykorzystaniem ten nowej czystej bazy danych - instalacja jest analogiczna do zwykłej instalacji joomla tyle że interfejs trochę inny.
Czyścisz katalog install (automatycznie instalacja tego typu na to pozwala) i już masz klona swojej witrynki na innej domenie.
all
Pozdrawiam

ramiro
19-01-2011, 22:28
"1.Wrzucasz ten plik via ftp do nowo stworzonego katalogu na hostingu który posiadasz"
Jaki plik via ftp? Skąd go pobrać? A może chodzi o folder który mam założyć o podanej nazwie na serwerze?

"2.Tworzysz sobie w panelu operatora całkowicie nową bazę danych (czystą) i zapisujesz jej parametry"
Musi być w nowej bazie danych?

Gall Anonim
19-01-2011, 22:35
ad.1 - naturalnie (a chodzi o plik o rozszerzeniu *.jpa) - pobierasz go również ftp'em z miejsca w którym jest po zrobieniu backup'u - zazwyczaj:root/ administrator/components/akeeba/backup (tutaj domyślnie powinien być Twój plik *.jpa)
ad.2 - musi i nie próbuj inaczej bo zrobisz sobie kuku

ramiro
19-01-2011, 22:38
"ad.1 - naturalnie (a chodzi o plik o rozszerzeniu *.jpa) - pobierasz go również ftp'em z miejsca w którym jest po zrobieniu backup'u - zazwyczaj:root/ administrator/components/akkeeba/backup (tutaj domyślnie powinien być Twój plik *.jpa)"
A jeśli pobiorę przez przeglądarkę zamiast przez ftp to coś się stanie?

Gall Anonim
19-01-2011, 22:50
"ad.1 - naturalnie (a chodzi o plik o rozszerzeniu *.jpa) - pobierasz go również ftp'em z miejsca w którym jest po zrobieniu backup'u - zazwyczaj:root/ administrator/components/akkeeba/backup (tutaj domyślnie powinien być Twój plik *.jpa)"
A jeśli pobiorę przez przeglądarkę zamiast przez ftp to coś się stanie?
Chyba się pójdę pomodlić na Twoją intencję - a co się ma stać według Ciebie?
- stanie się tylko to że Pobierzesz plik w inny sposób. :blink:

ramiro
19-01-2011, 22:55
Pomódl modlitwy nigdy za dużo. No właśnie Ciebie pytam. Przy ściąganiu backupu poprzez przeglądarkę jest napisane, że backup może nie działać lub mogą być z nim jakieś tam inne problemy (nie pamiętam dokładnie jak to było napisane).

A Kickstara to pobrałem wersję kickstart-3.1.5 rozpakowałem i wrzuciłem na stronę, dorzucę jutro backup strony i dam znać czy działa.

Gall Anonim
19-01-2011, 23:03
To sprawdź sobie wartość w pobranego pliku i porównaj z oryginałem - nie bardzo wiem czemu ma być bee - ponadto mam Deja vu - było całkiem niedawno.

ramiro
22-01-2011, 13:03
Witam.
Zrobiłem backup strony z rozszerzeniem JPA ściągnąłem go poprzez FTP lecz gdy chce wrzucić na inny serwer wyskakuje mi błąd przesyłu danych i to nie jest wina netu raczej. Coś doradzicie?

trzepiz
22-01-2011, 13:04
wyskakuje mi błąd przesyłu danychA jaką wielkość ma ten plik JPA ? Może są to ograniczenia hostingu (ustawienia FTP hostingu) co do wielkości przesyłanego pliku lub czasu jego przesyłania .

Czy mniejsze pliki przesyłają się poprawnie ?

ramiro
29-01-2011, 15:26
Tak mniejsze pliki przesyłają się poprawnie. Jest to hosting na cba.pl
Wartość pliku to 240 mb.
Doradzisz coś?

kurtz
29-01-2011, 15:33
tak, kup sobie serwer dedykowany.

ramiro
01-02-2011, 12:37
Czyli problem jest z hostingiem? Gdyby był płatny wszystko było by ok?

kurtz
01-02-2011, 12:49
ze szczególną uwagą na to jakiej wielkości pliki można przesyłać. no 240 mb ... lol