PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie Joomli & Warning: require_once



luinnar
08-10-2006, 15:53
Witajcie!

Zmieniam serwer i właśnie przeniosłem wszystkie pliki i bazy danych, podmieniłem niezbędne ścieżki w configu.

Teraz pojawia się znany błąd: Warning: require_once (...) jednak nie myślcie, że nie wiem jakie ścieżki mam podać, dlatego pokażę kawałki configa i błędy.

Komunikat błędu:

Warning: require_once(/home/luinnar/public_html/zkrypt/zincludes/Cache/Lite.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/luinnar/public_html/zkrypt/includes/Cache/Lite/Function.php on line 22

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/luinnar/public_html/zkrypt/zincludes/Cache/Lite.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/luinnar/public_html/zkrypt/includes/Cache/Lite/Function.php on line 22

Najważniejsze fragmenty pliku configuration.php:

$mosConfig_absolute_path = '/home/luinnar/public_html/zkrypt';
$mosConfig_cachepath = '/home/luinnar/public_html/zkrypt/cache';
$mosConfig_live_site = 'http://www.luinnar.xon.pl/zkrypt/';

Proszę popatrzeć na ścieżkę podawaną w błędzie: /home/luinnar/public_html/zkrypt/zincludes/Cache/Lite.php

co może powodować taki stan rzeczy?

Co jest najgorsze nie pamiętam wersji zainstalowanej joomli... (na 100% nie jest to najnowsza wersja)

Strona www na której możecie zobaczyć "wynik działania" skryptu to http://www.luinnar.xon.pl/zkrypt/

Z góry dziękuję za pomoc.

Dylek
08-10-2006, 18:47
A nie pozamieniales przy przenoszeniu w nazwach plikow literek duzych na male?

luinnar
08-10-2006, 23:02
Może mam niepełną absolutną ścieżkę... Napisałem do admina serwera żeby sprawdzić czy podaję dobrą.

Co to tego dziwnego "z" to chyba znalazłem bug w joomli... Mianowicie jak daje /jakes/moja/sciezka to pojawia się to z, a jak dam: jakas/moja/sciezka to znika.

Niestety mimo usunięcia tego "/" w dalszym ciągu dostaje komunikaty o braku plików. Wielkość liter została zachowana.

Ogólnie bardzo dziwie się, że ten skrypt wymaga adresowania absolutnego... ale cóż.

brzoza
09-10-2006, 15:48
Może mam niepełną absolutną ścieżkę... Napisałem do admina serwera żeby sprawdzić czy podaję dobrą.

Sprawdz sobie sam, np. tak:

1. utwórz dokument .php o dowolnej nazwie.
2. w pliku wystarczy tylko tyle:


<?
phpinfo()
?>

3. wyślij plik na serwer, uruchom w przegladarce
4. wszystko juz Wiesz ;)
5. usuń plik z serwera.

pozdr,
Brzoza

luinnar
09-10-2006, 21:37
:D nie martw się, programuję w PHP już prawie 3 lata, jednak sytuacja zmusiła mnie do użycia joomli...

Dostałem odpowiedź od admina, która potwierdziła wszystkie informacje jakie zebrałem.

ŚCIEŻKA JEST OK.

Co więcej wszystkie pliki są ok (sprawdzałem total comanderem).

Więc co? Joomla nie może być przenoszona bo się sypie?