PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wpisanym tekstem na stałe



Siden
18-01-2011, 23:43
Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post :)

Jestem początkującym użytkownikiem joomla! więc jeśli pytanie okaże się banalne, to przepraszam.

Mój problem wygląda następująco:

Do stworzenia strony użyłem darmowego szablonu themza_j15_59. Postanowiłem go dość znacznie zmienić aby dopasować go do moich wymagań. W zasadzie 90% pracy wykonałem, napotkałem jednakże pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić już od pewnego czasu. W menu na górze strony w zakładce home jest od początku na stały wpisany odnośnik do innej strony internetowej. Chciałbym ten odnośnik usunąć jednakże nie mam bladego pojęci jak to zrobić. Przejrzałem kod html strony ale tam nic nie znalazłem, nie jest to również zwyczajny artykuł i zwyczajnie brakuje mi już pomysłów jak to usunąć. A nie pasuje on wybitnie to tematyki mojej strony, więc zanim ja zaimplementuje na serwerze chciałbym aby to zniknęło. Macie pomysł jak?

Mam nadzieję że pomożecie.

Pozdrawiam, Siden

Y-si
19-01-2011, 00:14
Podaj adres do strony albo sprawdź Firebugiem jak jest umieszczony.

Bazyl
19-01-2011, 00:20
Witam Cię,

To jest sprytnie zamaskowane.
Na forum jest rozwiązanie, ale nie pamiętam...

Y-si
19-01-2011, 00:22
Kiedyś się spotkałem z czymś podobnym w szablonie do wordpressa. Było tak zakodowane, że po uśnięciu tego ciągu cyfr z szablonu cała strona się rozpadała. Najpierw musiałem go odkodować, wyodrębnić brakujące elementy html a resztę wywalić. Może tak jest i w Twoim przypadku.

Bazyl
19-01-2011, 00:39
http://forum.joomla.pl/showthread.php?42075-nie-chciany-link-w-rozwijanym-menu-ukryty

Siden
19-01-2011, 01:55
Super! działa! dziękuję bardzo za pomoc :)