PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie użytkowników



bordeux
19-01-2011, 00:30
Witam.
Mam mały problem. Tworze użytkowników takim zapytaniem:



$AddUser = $dbh->prepare("INSERT INTO `".$Config->dbprefix."users` (`id`, `name`, `username`, `email`, `password`, `usertype`, `block`, `sendEmail`, `gid`, `registerDate`, `lastvisitDate`, `activation`, `params`, `credit`) VALUES (NULL, :UserName, :User, '".uniqid()."@mail.com', 'c855xfcgvhbjknlv', 'Registered', '0', '0', '18', NOW(), NOW(), '', '', '0');");
$AddUser->execute(array(":UserName"=>$UserName, ":User"=>$User));

No wszystko ok, ale jak jestem w panelu administracyjnym, to niestety nie widze ich - widze tylko pager -> jest 20 stron, ale na liscie tylko 2 użytkownków. Natomiast jak wchodze na utworzonego uzytkownika, dostaje info ze uzytkownik nie potwierdzil maila, uzytkownik nie zostal zakaceptowany przez admina.

Jak to naprawic?

moje
19-01-2011, 00:43
A kolega nie zna JUser i metody save?

EDIT:

Czemu nie możesz skorzystać z standardowego komponentu rejestracji?

bordeux
19-01-2011, 00:45
wiem ze jest gotowiec w zrodlach joomli, ale bardzo mi zalezy przez dodawanie w sql.

Jola
19-01-2011, 01:05
Witam,
nie da się utworzyć użytkownika dodając rekord do jednej tabeli, potrzebne jest dopisanie do trzech: #__users, #__core_acl_aro i #__core_acl_groups_aro_map.

bordeux
19-01-2011, 12:09
jolaass : zaista chędoga jest twoja odpowiedź. Niech ci bóg to wynagrodzi w dzieciach! Dziękuje!