PDA

Zobacz pełną wersję : przyrostki klas CSS



osit
19-01-2011, 18:56
witam,

mam mały problem. robie szablon, container ma kilka div'ów header, top, page_content, footer i każda strona ma inne zdjęcie w "top", dodatkowo "top" na główej jest wyższy. chcę użyć przyrostków klass css do własnych selektorów m.in. top żeby je dostosować w zależności od strony. W Menu edytowałem pozycje i dodałem sufix o nazwie "_nazwa-podstrony".

Wnioskuję że po dodaniu kodu
<?php echo $this->params->get('pageclass_sfx'); ?> nazwa klasy powinna wyglądać np. top_nazwa-podstrony ale tak się nie dzieje.

fragment index.php


<div id="container">

<div class="top<?php echo $this->params->get('pageclass_sfx'); ?>">
...
</div>

<div class="page_content<?php echo $this->params->get('pageclass_sfx'); ?>">
<div class="content" class="float">
<jdoc:include type="component" />
</div>
</div>
</div>


niektóre elementy w content generowane przez joomle mają poprawne przyrostki a moje divy nie mają. Czy ten kod powinien zadziałać? Czy może problem jest gdzie indziej? czy ktoś mógłby mi zarysować w czym problem?

Pozdrawiam
Marcin

Bazyl
19-01-2011, 20:03
Cześć,

Poznaj nadpisywanie szablonem: http://wiki.joomla.pl/index.php/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em

osit
20-01-2011, 08:48
przeczytałem ale nie widzę jak to może mi pomóc... :(
potrzebuje jakiejś informacji którejmogę się uczepić, czy coś takiego jak wyżej da się zrobić, co jest tam nie tak

osit
24-01-2011, 13:16
elo, w tym momencie już naprawdę zaczyna mi się palić grunt pod nogami. Czy ktoś może pomóc :(

Bazyl
24-01-2011, 13:21
Może tak:

<?php echo $this->escape($this->params->get( 'pageclass_sfx' )); ?>

EkleErs
24-01-2011, 14:49
Jak to ma pobierac pageclass_sfx z menu i wyswietlac w index to zrobil bym tak


$menu = &JSite::getMenu();
echo $menu->getParams(JRequest::getInt('Itemid'))->get('pageclass_sfx');

osit
24-01-2011, 16:26
Działa!!!! :)
Wielkie dzięki za pomoc, wrócił humor i energia do roboty :D

to jeszcze tak się zapytam, ten kod co wrzuciłem to był w poradnikach, tutorialach itp.

<?php echo $this->params->get('pageclass_sfx'); ?>
czego on w takim razie dotyczy