PDA

Zobacz pełną wersję : Po przeniesieniu na nowy serwer nie można wysyłać e-mail i edytować configa



nelik1987
20-01-2011, 11:12
Witam mam dziwny problem mianowicie przeniosłem stronę na nowy serwer i zauważyłem, że nie można wysyłać e-mail poprzez formularz kontaktowy. Nie wyświetla się komunikat : Dziękujemy za wiadomość, Porównuję te wszystkie wartości z druga stroną na joomli która zbudowana jest prawie identycznie i stoi na tym samym serwerze. Tam wszystko działa znakomicie

Kolejne co zauważyłem w ustawieniach Konfiguracja globalna w zakładce Serwer nie mogę zmienić żadnych danych, tzn wpisuję nowe dane klikam zakończ i wyświetla się komunikat: Konfiguracja została zmieniona. Niestety powracają stare dane. Doszedłem do wniosku, że to oczywiste i należy zmienić prawa dostępu do pliku: configuration.php niestety to nic nie pomogło. Kolejne co zauważyłem to, że oddanie głosu w ankiecie nie powoduje dodania go do wyników. Co gorsze po zagłosowaniu powinny wyświetlić się wyniki co również nie działa zwyczajnie strona się odświeża i nic innego się nie dzieje.

Znalazłem jeszcze coś interesującego, w artykułach mam dodany moduł jComment (do komentowania artykułów) po przeniesieniu na nowy serwer nie wyświetla sie CAPTCHA (brak teksty do przepisania), a jest on wymagana.

Ostatnia sprawa to, że dobrze skonfigurowałem e-mail w pliku configuration.php bo dodałem komentarz i otrzymałem e-mail o nowym komentarzu niestety widac problem leży po stronie joomli i modułów które w jakiś sposób nie chcą działać tak jak moduł sondy, kontaktu czy komentowania artykułów.

Gdzie szukać problemu?

Dodam jeszcze kilka problemów chciałem wyczyścić cache z panelu administracyjne (zainstalowałem kiedyś dodatek który to wykonuje za jednym kiknięciem) i otrzymałem następujący komunikat

JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
Jednocześnie usunięte zostały miniaturki zdjęć jakie tworzy inny mosuł (wstawia w nie znak wodny) program wyrzucił następując błąd:


Could not create image storage: /home/nelik198/domains/mikrokontrolery.org/public_html/cache/multithumb_thumbs
Could not create image: /home/nelik198/domains/mikrokontrolery.org/public_html/cache/multithumb_thumbs/1205842409.jpg. Check if you have write permissions in /home/nelik198/domains/mikrokontrolery.org/public_html/cache/multihumb_thumbs/

cały czas widać, że nie można tworzyć plików i folderów, ale dlaczego tak jest skoro ustawiłem chmod 777 dla katalogów cache?

adres mojej strony www.mikrokontrolery.org (http://www.mikrokontrolery.org)

pyziak
20-01-2011, 11:37
1. Jak przenosiłeś stronę ?
2. Jak wygląda kwestia Praw do katalogów w : PA - Pomoc - Informacje o systemie - Prawa do katalogów
3. Jak wygląda kwestia własności do pliku sprawdź za pomocą jakiegoś klienta ftp

nelik1987
21-01-2011, 08:15
Stronę przeniosłem najpierw na dysk komputera przez FTP potem wgrałem przez FTP na nowy serwer, bazę danych spakowałem zgrałem i wgrałem na nowy serwer.

Robiłem tak już z jedną strona i wszystko zadziałało pięknie nie wiem dlaczego teraz są problemy

Dodaję widok z prawami dostępu z joomli i z FTP

http://img442.imageshack.us/img442/6546/17904128.png
http://img526.imageshack.us/img526/989/ftpn.png

---------- Post dodany 21-01-2011 o 08:15 ---------- Poprzedni post był 20-01-2011 o 11:56 ----------

Ustawiłem w configu var


$ftp_enable = '0';

i błędy JFTP zniknęły. Można edytować plik konfiguracyjny z poziomu strony.

Niestety nadal zostały pozostałe problemy :(

Czy ma ktoś jakiś pomysł, bo ma zamiar niedługo stawiać nową joomle i ustawiać wszytsko na nowo włącznie z instalacją wszystkich dodatków i modułów co zajmie mi mnóstwo czasu a tego bym nie chciał :(

pyziak
21-01-2011, 14:22
Możesz zrobić np tak:
starą stronę spakować za pomocą Akeeba Backup a następnie odtworzyć to w nowej alokacji za pomocą Akeeba Kickstart

zwiastun
21-01-2011, 17:25
Sedno problemu: ustawienia serwera, prawa własności, a nie tylko prawa do zapisu, odczytu i wykonywania.

nelik1987
21-01-2011, 17:36
Mam serwer na hekko.pl czy muszę rozmawiać z administratorem czy mogę wykonać to gdzieś w panelu administracyjnym?

zwiastun
21-01-2011, 17:44
O ile wiem, na serwerach hekko.pl standardowe ustawienia są odpowiednie dla Joomla! Ale kto wie, może w tym przypadku jest inaczej. Oczekujesz wróżenia z fusów.