PDA

Zobacz pełną wersję : JAMP - następca mov'AMP PL



trzepiz
20-01-2011, 12:27
Już niebawem więcej informacji na ten temat. Wszystko jest w trakcie przygotowywania. Mamy nadzieję, że JAMP się Wam spodoba...

pyziak
20-01-2011, 12:33
:up:
uchyl rąbka tajemnicy ;)

trzepiz
20-01-2011, 12:34
właśnie uchyliłem :)

Winnetou
20-01-2011, 19:49
Nie wyobrażam sobie testowania setek rozszerzeń bez mov'AMPa :). Zakładam że JAMP będzie już oparty na 1.6.
A tak przy okazji z ciekawości. Jest może coś podobnego pod Drupala, aby uczyć się obsługi tego CMSa i testować jego rozszerzenia ?

trzepiz
20-01-2011, 19:51
Nie znam dokładnie wymagań Drupala - nie wiem czego potrzebuje.. - Podeślij mi wymagania to może i zrobimy paczkę z Drupalem ... :)

vioka
20-01-2011, 23:06
I pytanie:

Mniej więcej kiedy to się pojawi - pi razy oko

PeFik
20-01-2011, 23:10
jak spolszczenie do joomla 1.6 będzie w pełni gotowe.

trzepiz
20-01-2011, 23:19
jak spolszczenie do joomla 1.6 będzie w pełni gotowe.

hymm .. a takie informacje skąd ?? :)

PeFik
20-01-2011, 23:43
Wyssane z palca , a co.:D

alex51
21-01-2011, 08:32
Nie wyobrażam sobie testowania setek rozszerzeń bez mov'AMPa :). Zakładam że JAMP będzie już oparty na 1.6.
A tak przy okazji z ciekawości. Jest może coś podobnego pod Drupala, aby uczyć się obsługi tego CMSa i testować jego rozszerzenia ?
Na mov'AMPie możesz wgrać katalog z drupalem będzie on działać. Zarówno starsza wersja 6 jak i najnowsza 7. Do nauki lepsze będzie użycie wersji Drupal 6.20, bo dla tej wersji jest więcej poradników i książka Krzyśka Palikowskiego. Można też od razu zacząć z "siódemką", choć nie jest to prosty system, ale ponoć tylko za pierwszym jego podejściem. Z ciekawości zacząłem trochę o nim czytać we wspomnianej książce i po pobieżnej lekturze doszedłem do stwierdzenia, że Drupal w pełni zasługuje na swoją renomę i zajmowane lokaty wśród cms-ów mnogością swoich rozwiązań ale też nie jestem przekonany do zastosowania go dla robienia witryn na zlecenie, przeznaczonych dla innych osób, które mogą się dosć szybko zniechęcić w próbach samodzielnego administrowania taką stroną, Być moze autor książki na stronie i blogu, prowadzonym wspólnie z PeFikiem będzie kontynuować swoje artykuły na temat Drupala 7 i tam rozwieje moje wątpliwości.

Qbik
25-02-2011, 20:59
Jakieś kolejne przecieki w sprawie JAMPa? ;)

trzepiz
03-03-2011, 22:40
Witajcie .. Strona JAMP'a jest prawie gotowa .. Nie będzie to nic szczególnego ale od razu zachęcam wszystkich do jej odwiedzenia (oczywiście adres podam w dniu otwarcia).

Przed premierą mam jednak małą niespodziankę .. Przeprowadzimy małe losowanie wśród fanów JAMP'a na facebook'u (http://www.facebook.com/pages/JAMP/103974996345374)
Ze wszystkich fanów trzech szczęśliwców będzie obdarowanych pewnym prezentem o wartości 75PLN. Niestety nie mogę zdradzić nic więcej.

Zostań Fanem JAMP'a i zdobądź nagrodę o wartości 75PLN!

edit: zapomniałem dodać, że konkurs rozstrzygniemy 1 kwietnia, więc nagrody rozlosujemy wśród osób, które zgłoszą akces "zostaną fanami" do końca marca.

tomeekm
03-03-2011, 23:01
Ekstra, czekam z niecierpliwością na premierę :) A na stronę nie trudno trafić, chociaż nic poza główna tam nie ma. Chyba, że to zmyłka i adres jest całkiem inny :)

trzepiz
05-03-2011, 18:03
UUu .. słabiutko Panowie i Panie .. Do tej chwili tylko 19 "fanów" ubiega się o nagrody :)

danieladrianka
05-03-2011, 18:47
Większe szanse dla tych co już się podłączyli ;)

palyga007
05-03-2011, 18:55
@danieladrianka Dokładnie:)

@trzepiz: proszę nam nie napędzać konkurencji :P

tomeekm
05-03-2011, 19:06
@palyga007 zrobiłbym Ci konkurencję, ale nie posiadam konta na Facebook'u. Także Twoje szanse już wzrastają :DD

Nie masz czego żałować (jeśli chodzi o konto na fb oczywiście )
pozwoliłem sobie wpisać żeby niepotrzebnie nie spamować, się proszę nie gniewać :)
@palyga007

trzepiz
09-03-2011, 11:51
23 osoby zgłosiły swój akces do konkursu ... Do końca marca jeszcze trochę pozostało, zobaczymy ile osób będzie 1-go Kwietnia (proszę nie podejrzewać, że ogłoszenie wyników ma cokolwiek wspólnego z prima aprilis)

trzepiz
16-03-2011, 17:22
z przykrością informuję :)

Wszystko było gotowe do wydania następcy movAMP-a i nagle ... Odkryty został mały błąd, który byłby bardzo uciążliwy dla użytkowników "wolniejszych" komputerów. Nie będę wdawał się w szczegóły ale potrzebujemy jeszcze 2 - 3 dni na poprawki i testy .. Myślę, że JAMP powinien być gotowy na poniedziałek (21-03-2011).

dzięki @Randal ... za czujność i wykrycie luki

trzepiz
21-03-2011, 23:21
no i JAMP jest już dostępny dla wszystkich --- > http://jamp.joomla.pl

PiotrWrona
22-03-2011, 09:11
Powiem tak ja na razie pozostaję przy joomla 1.5 i dla tego nie mam zamiaru przerzucać się na JAMPa choć właśnie ściągam darmową wersję z ciekawości :D

Szkoda że wersja Free nie zawiera joomli to pewnie spowoduje spadek popularności w stosunku do MovAmp-a bo jak wiadomo Wszyscy jesteśmy leniwi i chcemy mieć wszystko od razu zrobione.

Qbik
22-03-2011, 09:14
Moim zdaniem ok, ktoś jednak trochę pracy w JAMPa włożył, a samo dodanie nowej instalacji do trudnych nie należy.
Przynajmniej dla tych co już jakieś pojęcie o Joomli mają ;)

PiotrWrona
22-03-2011, 09:20
Ja nie mówię że twórcą się nie należy kasa tylko że wielu którzy może się zniechęcić.......... 35 zł to jak za darmo patrząc na pracę włożoną w projekt

Qbik
22-03-2011, 09:26
tak bywa, dlatego jest wersja free i wersja z J 1.5 i J 1.6 za 15,00 ;)

ok kończę bo się OT zrobi

PiotrWrona
22-03-2011, 09:59
Polecam też dodanie możliwości płacenia SMSem za najtańszy pakiet..... bo jak wiadomo mało kto ma PP a bawienie się w przelewy na 15 pln.... ;/

trzepiz
22-03-2011, 10:16
Polecam też dodanie możliwości płacenia SMSem
Temat SMS-ów premium wałkowany był już nie raz. Pomyślimy o tym "przyszłościowo".

tomeekm
22-03-2011, 11:08
A tak z ciekawości :) w jakim celu jest rejestracja do pobrania darmowej wersji JAMP'a, będzie jakiś newsletter czy cos? :)

trzepiz
22-03-2011, 11:40
w jakim celu jest rejestracja do pobrania darmowej wersji JAMP'a, będzie jakiś newsletter czy cos?

Wymaga tego plan subskrypcyjny .. > Jeśli dzisiaj przetestujesz JAMP free a będziesz chciał np: Pakiet Brązowy to można zmienić plan subskrypcji od razu. Rejestracja "wrzuca" użytkowników do planu "FREE" i zezwala na zarządzanie swoją subskrypcją .

A newsletter wydaje mi się zbędny bo zmian w JAMP-ie i nowości z nim związanych nie będzie tak dużo:). Zawsze można śledzić profil na Facebook (JAMP (http://www.facebook.com/pages/JAMP/103974996345374))

trzepiz
30-03-2011, 20:50
I najnowsze informacje w sprawie JAMP-a.

Jak już wspominałem tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?48129-JAMP-nast%C4%99pca-mov-AMP-PL&p=220663&viewfull=1#post220663) trwa konkurs, w którym do wygrania jest
3 x Złoty Pakiet klubu JAMP.
Zasady są bardzo proste - wystarczy kliknąć w "lubię to" na stronie JAMP-a na Facebooku.
Do końca konkursu został tylko jeden dzień....


http://www.facebook.com/pages/JAMP/103974996345374

trzepiz
01-04-2011, 10:53
Witajcie.

Konkurs JAMP-a został rozstrzygnięty. Wylosowano następujące osoby:

1. Kasia Grudzień

2. Łukasz Grządkowski

3. Marek Karnecki


Wymienione wyżej osoby otrzymają "Złoty Pakiet Subskrypcyjny (http://jamp.joomla.pl/plans.html)" na stronie JAMP-a.

W związku z próbami oszustw, osoby które wygrały proszę o kontakt poprzez konto Facebook.

Moje konto FB (http://www.facebook.com/trzepiz)

KYCu
01-04-2011, 11:52
Gratulacje ;)

kurtz
01-05-2011, 19:35
zastąp apache'a - nginx'em.

trzepiz
05-05-2011, 20:08
Od dzisiaj JAMP jest dostępny na stronach JED (http://extensions.joomla.org/extensions/tools/standalone-servers/16891) (Joomla Extensions Directory)

Będziemy wdzięczni za ocenianie i komentarze, co pozwoli na poszerzanie grona miłośników JAMP-a

kurtz
05-05-2011, 21:06
ocena i komentarze nie gwarantują poszerzenia grona miłośników. jedynie innowacyjne podejście do oferowanej technologii. a tutaj póki co echo, pomimo sugestii.

trzepiz
05-05-2011, 23:14
Przepraszam .. ale mam milion innych spraw niż zastępowanie Apache nginx'em :) .. Tym bardziej, że mówimy o serwerze lokalnym .. :)

Ale oczywiście wezmę pod uwagę.

kurtz
05-05-2011, 23:22
ciekawe kto ma więcej pobrań, te dwa [ tylko ] serwery lokalne z nginx'em, czy jamp.

jak widać każdy ma różne priorytety - szczególnie w podejściu do własnego biznesu.

trzepiz
05-05-2011, 23:30
jak widać każdy ma różne priorytety - szczególnie w podejściu do własnego biznesu. Zapraszam do współpracy .. U mnie drzwi zawsze są otwarte .. Myślę jednak, że skoro już wybrałeś nginx'a jako lokalny serwer......

Swoją drogą ( a pytam bardzo poważnie ) masz jakieś statystyki dotyczące Apache i nginx'a jeśli chodzi o maszynę lokalną (jeden użytkownik) ?

edit: oczywiście za chwilę może się pojawić informacja, że na JAMP-ie może działać kilku-kilkuset użytkowników .. Ustalmy jednak, że stosowanie takiej aplikacji w firmie jako rozwiązanie serwerowe jest mało "pomysłowe". Jednak wiem z doświadczenia, że działa bez zarzutów. Czy coś działa lepiej ? Może i tak.

edit2:

ciekawe kto ma więcej pobrań, te dwa [ tylko ] serwery lokalne z nginx'em, czy jamp.
JAMP jest (był) przeznaczony wyłącznie na "rynek" polski. Nie robię statystyk - nie wiem co ile razy zostało pobrane. Wspomnieć jednak należy, że JAMP został dodany do JED dzisiaj.

Nie znam również cen konkurencji (za komercyjne rozwiązania) kierowałem się zasadą, że ma na to być stać przeciętnego gimnazjalistę, licealistę, itd. 3 piwa za możliwość pracy z Joomla! i budowanie własnej strony w 5 minut od pobrania JAMP-a.

moje
05-05-2011, 23:34
Powiedz mi tak szczerze ile zrobiłeś serwisów które mają więcej jak 30 000 UU w jednocześnie?
Inaczej nie ma sensu babrać się w nginx, jak nie tworzy się takich serwisów.

Podaj mi jeszcze procent webdeweloperów w Polsce, którzy używają nginx?
Podaj linka do paczki dedykowanej Joomla z nginx, chętnie zerknę na to.

kurtz
05-05-2011, 23:43
wystarczy poszukać w necie i przeanalizować po liczbie pobrań.

wszystkie projekty wystartowały mniej więcej w tym samym czasie, biorąc pod uwagę, że inni developerzy czekali na stabilne wydanie nginx'a.

ale to twój rynek, sam powinieneś znać swoje otoczenie biznesowe.

---------- Post dodany o 22:37 ---------- Poprzedni post był o 22:34 ----------


Powiedz mi tak szczerze ile zrobiłeś serwisów które mają więcej jak 30 000 UU w jednocześnie?
Inaczej nie ma sensu babrać się w nginx, jak nie tworzy się takich serwisów.

Podaj mi jeszcze procent webdeweloperów w Polsce, którzy używają nginx?
Podaj linka do paczki dedykowanej Joomla z nginx, chętnie zerknę na to.

- jamp nie jest dedykowany joomla ! c o z tego, że za pierwszą literę ma "j" ? jampem jest tylko w płatnym wydaniu. w podstawowym jest wampem.

- nie ma dedykowanej paczki joomla! jest za to nooku server. masz potrzebę, sprawdź wydajność.

- nie znam procentu developerów w polsce. znam natomiast kilka ciekawych projektów realizowanych przez spore korporacje, które zaangażowane są w rozwój tej technologii.

- to nie miejsce na prezentowanie portfolio.

---------- Post dodany o 22:43 ---------- Poprzedni post był o 22:37 ----------

@trzepiz, edytowałeś . ja dopiszę.

oba projekty z nginx'em są bezpłatne. jamp chyba nie do końca jest dedykowany na rynek polski. wnioskuję chociażby po językach wydania czy też stronie internetowej lub ... marketingu w jed.

nie mówię o jampie jako zastosowaniu serwerowym tylko czysto developerskim. sugerując nginx'a, mam na myśli technologię, wydajniejszą niż apache i coraz bardziej jemu konkurencyjną.

jeżeli twoim celem jest gimnazjalista. ok ! rozumiem kierunek i nie mam więcej sugestii.

moje
05-05-2011, 23:51
Nooku serwer jest rozwiązaniem komerycjnym, a jam ma być środowiskiem pracy webdewelopera.
Na co komu komercyjne (finalne) zastosowania w środowisku pracy? napiszesz szablon/komponent/moduł/dodatek na JAMPie, stworzysz cały portal na JAMPie.
Mierzm czyny na zamiary i nie wynajmujmy tira do przewiezienia dwóch stukilogramowych worków cementu ; )

Fajnie by było jakby Joomla obsługiwało MongoDB lub CouchDB, ewentualnie tą MariaDB (która ma w zestawie Nooku serwer) zamiast MySQL ale tak nie ma.

kurtz
05-05-2011, 23:56
@moje, jasne. każdy ma swoje potrzeby. @trzepiz wyprostował moje pojęcie o jego projekcie, wskazując kierunek i cel.

do tej chwili jednak, sądziłem, że ma to być coś większego [ rozwojowego ] i bardziej wydajnego z możliwością zastosowania dla innych rozwiązań. chociażby erp, crm itd. tutaj jednak szuflada "j".

cóz ...

tak jak wspomniałem. nie mam nic więcej do dodania w tej konkretnej sprawie.

moje
06-05-2011, 00:09
JAMP jest powstał jako narzędzie do tworzenia w/w rzeczy na własnym komputerze.

Osobiście wątpię, że ktoś ma swoim komputerze/laptopie/netbooku paczkę z nginx i na tym tworzy oraz wykonuje testy wydajności z całym monitorowaniem prostej przyczyny, taki wspominany komp temu nie podoła.

Napisałeś wcześniej o korporacjach, które tworzą fajne rzeczy na takich projektach inie przeczę temu, ale teraz mi powiedz w ilu korporacjach używają paczek localhostowych, zamiast odpowiedniego środowiska pracy - serwera roboczego, serwerów testowych, odpowiedniego oprogramowania do pracy zdalnej etc.?

kurtz
06-05-2011, 00:21
np u mnie. może nie jestem korporacją, ale firmą.

niemniej w oparciu o projekty działu technologicznego facebooka i my pracujemy nad stworzeniem serwerów najbardziej wydajnych dla naszego dedykowanego cms czy aplikacji typu cloud computing. tutaj w grę wchodzą jeszcze dodatkowe moduły typu bpm, erp, crm, itd stąd bardziej rozległe zainteresowanie tematem technologii zaplecza.

kolokacja, ale i modele udostępniania usług iaas, saas, paas, caas, dlatego też niezbędna jest wydajna wirtualizacja.

nooku i molajo pozwalają na nieco więcej niż joomla! to pozwoli developerom na dalszy rozwój dodatkowych, wspomnianych wyżej usług / aplikacji nawet w tym środowisku - dlatego sugestia do stworzenia takiego zaplecza. w tym konkretnym przypadku juz bezzasadna.

każda firma ma swoją" przestrzeń ". są mniejsze, większe, ale i jednoosobowe z ambicjami. nginx jest lekki i wdzięczny poza tym wyznacza kierunek rozwoju.

to tak na marginesie, bo zrobił nam się ot.

trzepiz
06-05-2011, 00:23
Panowie po co ten krzyk .. po co ten płacz?

JAMP jest następcą movAMP'a, który od czasu jak go udostępniłem polskiej społeczności Joomla! został pobrany kilkadziesiąt tysięcy razy. Był aktualizowany i jakoś rozwijany. Dawał możliwość poznania Joomla! w szybki i skuteczny sposób - bez konieczności męczenia się na "darmowych hostingach".

JAMP - jest produktem również darmowym. Jedyna różnica jest taka, że jeśli ktoś chce mieć wszystko na raz .. Serwer Joomla! itd... to musi sobie odłożyć 15 zł. Nikt nikogo do niczego nie zmusza .. i nie ma żadnego nacisku na pobieranie wersji z Joomla! 1.5 i 1.6 PL.

Jeśli chodzi natomiast o wydajność. Pracuje na serwerach dedykowanych (często jest tak, że są to potężne maszyny do mojego wyłącznego użytku), pracuję także na JAMP-ie na swoim domowym komputerze. Mnie wystarcza JAMP. Jeśli przestanie spełniać moje oczekiwania - zostanie odpowiednio zmodyfikowany i poprawiony (aktualizacje, nowości itd.)

@kurtz - szkoda, że nie napisałeś mi PW, że chętnie "podrasujesz" JAMP-a o nginx'a. Była by to pewnie ciekawa współpraca.

kurtz
06-05-2011, 00:27
@trzepiz, jak widzisz, mam co robić. dodatkowo wspieram w miarę możliwości pcj!.

jedynie zasugerowałem, podsuwając tobie coś ambitniejszego. nikt tutaj nie płacze. wymieniamy opinię, które faktycznie stały się dla tego wątku ot.

trzepiz
06-05-2011, 00:34
@trzepiz, jak widzisz, mam co robić. no widzę widzę .. :) Chwilowo podważasz sens bytu JAMP-a .. Ale konstruktywna krytyka jest w cenie .. :)

edit: mógłbym się odnieść również do awatara i jakoś spasować Twoje podejście do sprawy. Ale JAMP ma tylko jednego Ojca .. a Chrzestnych może mieć kilku .. Nadal zapraszam do ciekawej współpracy zamiast nadwyrężania nadgarstków i palców na próby pozbawienia JAMP-a jego niepodważalnego wkładu w rozwój Joomla! w Polsce.

PS: @Kycu - mam nadzieję, że mi wybaczysz (Piotr Kaszyca (http://pomelostudio.pl/) - odpowiedzialny za logo JAMP)

kurtz
06-05-2011, 00:38
@trzepiz, to twoja samo - ocena. skoro tak ją odbierasz, domniemam, że rozumiesz już gdzie tkwi jej przyczyna.

moje
06-05-2011, 00:40
Jakby nie było takie wydajne serwery pod dedykowane rozwiązania tworzy się samodzielnie od podstaw. Każde rozwiązanie ma swoją specyfikację, więc są rozwiązania dedykowane i rozwiązania ogólnodostępne ; )

kurtz
06-05-2011, 00:55
@moje, sens zabawy w internet nie jest regułą.

jedni widzą w nim rozwiązania szablonowe. inni są ambitniejsi. biorą joomla! i tworzą nooku, bo joomla! to za mało, albo za dużo [ jakie, kto ma potrzeby ;) ]. inni biorą nooku i robią coś innego, bo nooku to za mało.

celem rozmowy, którą zacząłem był aspekt modelu biznesu, ambicjonalny dopiero po nich efektem jest środowisko dla tych ambicji innych.

zgadzam się, jednak wczytaj się dokładnie w dwa akapity wyżej, kończąc już [ bo spać się chce ] ten wątek.

komentarze oczekiwane przez autora powinny być publikowane na jed ;)

moje
06-05-2011, 01:07
Zamiarem powstania JAMPu było narzędzie dla początkujących do nauki i testowania (zabawy z) Joomla.

Dobranoc ; )

kurtz
06-05-2011, 10:01
może nie będę rozpisywał się. lubię proste słowa i proste sytuacje.

poniżej odnośnik do takiego prostego opisu wydajnościowego. pod uwagę nie brano parametrów o wielkiej skali. [ 10 - 100 jednoczesnych połączeń ]. zwróć uwagę na daty wykonywania testów. testowano środowisko stabilne vs środowisko w fazie budowy.

wydajne testy porównawcze dzisiaj, to tajemnica każdego przedsiębiorstwa. owszem pojawiają się różne teksty w tzw branżowych pismach, ale mają one mniej wspólnego z rzeczywistymi badaniami nad technologią, którą w tym wątku, w wielkim skrócie zarysowałem. jak widzisz, mniejsze obciążenia cpu, mniejsze obciążenia ram, itd więc .. odrzucam argument potrzeb wysoko - wydajnych maszyn. w tym konkretnym wypadku apache potrzebuje wydajniejszych, oferując mniej.


http://www.znaminet.pl/nowosci/2009/06/22/porownanie-wydajnosci-nginx-vs-apache/


http://www.joeandmotorboat.com/2008/02/28/apache-vs-nginx-web-server-performance-deathmatch/

na pewno obsługa klienta na resselerskim, współdzielonym serwerze jest łatwa i nie wymaga szczególnych zabiegów ze strony administratora systemu. nginx to zupełnie inna bajka, która w konsekwencji otwiera wiele możliwości. już samo testowanie nooku z nginxem na ubuntu [ w naszym przypadku ] chociaż docelowo będzie to red hat lub sles, daje konkretne przesłanki do migracji.

poza dedykowanym rozwiązaniem zajmujemy się również analizą i wdrażaniem rozległych projektów, właśnie z joomla! - nooku server, który wkrótce dostanie desktop'owego admina, to determinuje jeszcze bardziej. pozwala tworzyć aplikacje zaplecza nie tylko pomosty klienckie do sieci web 3.0.

wszystko to, wymaga poszukiwania specyficznych technologii. trzymasz się kurczowo tego, co powoli odchodzi w dal. usługi jakie oferujesz [ tak domniemam ] zostaną przejęte przez model saas [ nie rozwijam tematu dalej bo nie widzę na chwilę obecną potrzeby ]. blogi, rozbudowane profile z możliwością świadczenia usług e-commerce. to już ma wordpress.com, blogger, facebook, twitter. wszystko sprzężone z narzędziami analitycznymi [ płatnymi lub bezpłatnymi ]. era dominacji stron internetowych jako takich dobiega końca. ha, nawet facebook zrozumiał, że skala tego zjawiska jest bardzo dynamiczna, stąd możliwość zmiany profilu na funpage'a lub bezpośrednia rejestracja bez potrzeby zakładania profilu prywatnego - to globalnie.

skala usług zamkniętych, kierowanych to też temat rzeka. praktycznie każda firma, może sprzęgać ich usługi z modelami implementowanymi. nie ma tutaj już znaczenia silnik. przestrzeń staje się wydzielona z kontrolowanym dostępem, bezpieczniejsza. w tym wypadku zaciera się model technologii dedykowanej i otwartej.

kto to zrozumiał rok temu, jest 10 lat do przodu. kto się upiera [ na zasadzie " bo tak " ] tkwi w miejscu, w którym powstał web 2.0.

tyle w tym temacie.

moje
06-05-2011, 12:51
Ja to wszystko wiem, cały czas usiłuje Ci powiedzieć, ze takich ludzi, którzy mają duże wymagania co do środowisk jest niewielu, a oni sami sobie tworzą środowiska pracy. Jak już pisałem JAMP jest dla początkujących/raczkujących użytkowników Joomla, a nie dla wyrafinowanych/wymagających webdeweloperów.
Krótko sumując: JAMP to narzędzie dla wielu raczkujących, a nie niewielu wymagających ; )

Ja jak robię coś dużego, to si gam po Python'a czy to web z użyciem asynchronicznych framework'ów czy to desktop z użyciem QT. Czemu? Bo tak mi lepiej/wygodniej ; ) Jest to narzędzie dla mnie, adekwatnego do danego zapotrzebowania. A tworząc rozszerzenie dla Joomla JAMP w zupełności mi wystarcza.

Znam wydajność i możliwości nginx ; )

trzepiz
06-05-2011, 15:37
Przestańcie się już sprzeczać .. JAMP ma swoje zastosowanie i swoich użytkowników. Nie widzę na dzień dzisiejszy potrzeby aby zmieniać coś co działa poprawnie. Możecie założyć osobny temat dotyczący wydajności serwerów.