PDA

Zobacz pełną wersję : Zółta obramówka grafiki dodawanej w artykułach



Kulajson
20-01-2011, 14:21
Witam, mam problem z zółta obramówką grafiki jaką dodam w artykułach. Chciałbym ją zlikidować. Grafika jest dodawana w artykule zopcji pod edytorem "GRAFIKA" a nie z bezpośredniego linku. Mozna to zrosztą zobaczyc na stronie startowej http://www.king-of-house.pl z góry przepraszam za link i dziękuje za pomoc.

Robster
20-01-2011, 14:47
Mnie to raczej na zgniłą zieleń wygląda.
W pliku CSS swojej templarki odnajdź klasy:

.art-article img, img.art-article
i linijkę:

border: 1px solid #7D7507;
zamień na:

border: none;

ekumi
20-01-2011, 14:50
W pliku template.css jest taki zapis:



.art-article img, img.art-article {
border: 1px solid #7D7507;
margin: 10px;
}

Usuń z niego:



border: 1px solid #7D7507;

Kulajson
20-01-2011, 22:21
niestety jak probuje nadpisac ten plik albo skasowac i wgrac na nowo po zmianach to program ftp oznajmia mnie ze wystepuje blad krytyczny. Czym to jest spowodowane?

Gall Anonim
20-01-2011, 22:40
Kolego wejdź to templak od strony administratora joomli i tutaj wyedytuj plik css dla danej templaki czyli j.w. template.css
Zmień i zapisz
---------------------------------------------------------------------------------
Co do pytania czemu się tak dzieje z ftp'em - poczytaj o prawach dostępu i sposobach zabezpieczeń dla hostingów oraz rozdzieleniu praw użytkownika ftp od użytkownika www (tak jakoś najprościej mogę to określić).
- Krótkie wyjaśnienie:
Jeżeli wrzucasz pliki z A - to możesz je zmieniać tylko z A
Jeżeli wrzucasz pliki z B - to możesz je zmieniać tylko z B
Czyli - to co wrzuciłeś via ftp - zmieniasz ftp'em
to co zainstalowałeś od strony administratora joomla - zmieniasz od tejże strony.
Czasami są jeszcze szopki z dodatkowymi zabezpieczeniami, ale o tym po tym i gdzie indziej.
Pzdr

Kulajson
23-01-2011, 14:23
dzieki bardzo temat mozna zamknac