PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd klasy po przeniesieniu



lowcasz
20-01-2011, 15:31
Mam sklep z Joomla+VirtueMart po przeniesieniu jej w inne miejsce, częściowo wyświetla sie poprawnie, natomiast twierdzi, że nie może znaleźć klasy, pomimo, że plik który ją tworzy istnieje.

Wyświetla mi się tylko ciało strony, natomiast menu, logo i stopki nie ma, nic poza ciałem. Wyświetlany jest na dole jedynie błąd:

Fatal error: Class 'JPathway' not found in (mój serwer)/libraries/joomla/application/application.php on line 682

Czego nie zrobiłem, albo ewentualnie w czym może tkwić problem. Oba miejsca sieciowe znajdują się na nazwa.pl, tak samo baza.

Jeżeli jesteście leniwi umieszczę zaraz pliki z kodem, dla rozeznania wystarczy dać znać.

Z góry dziękuję!:)

Jola
20-01-2011, 20:10
Witam,
co to znaczy "plik który ją tworzy istnieje"?
Czy posiadasz pliki: includes/pathway.php i libraries/joomla/application/pathway.php ?

lowcasz
20-01-2011, 22:20
includes/pathway.php mam również, ale tam jest tylko tworzenie klasy, poprzez rozszerzenie JPathway, która jest tworzona podobno w pliku /libraries/joomla/application/menu.php. Natomiast, jak podałem wcześniej błąd jest zgłaszany w pliku /libraries/joomla/application/application.php

Podać kody tych plików?:podstep: Są to nie zmieniane przeze mnie pliki.
Najbardziej dziwi mnie fakt, że normalnie wszystko działa, tylko nie pod innym adresem, nawet jeżeli obie witryny korzystają z tej samej bazy MySQL. Więc problem na pewno nie tkwi w bazie. Nie sądzę również, żeby jakieś ścieżki były gdzie indziej zapisane, niż w pliku configuration.php

Naprawdę nie wiem, co o tym sądzić.:(

Jola
20-01-2011, 23:06
Zgłaszanie błedu - nie można znaleźć klasy - oznacza, że nie może jej znaleźć. Klasy są definiowane w plikach (tych dwóch, które podałam).
często podczas przenoszenia Joomla nie wszystkie pliki się prawidłowo kopiują (plik jest pusty lub niepełny).
Sprawdź zawartość tych plików, najlepiej porównać z oryginalnymi z paczki instalacyjnej.

lowcasz
20-01-2011, 23:36
Rzeczywiście nie skopiował się jeden pathway.php

Wszystkim z góry dziękuję i uważam temat za zamknięty.

:):):):)