PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisywanie rejestrujących się do grupy Autorzy - czy są jakieś negatywy?



pawinf
20-01-2011, 17:00
Chcę, aby wszyscy logujący się na portal mieli możliwość proponowania artykułów. Domyślnie zarejestrowani nie mają takich praw. Dlatego ustawiłem w Zaplecze > Witryna > Konfiguracja > System > Użytkownicy > Przypisz do grupy > Autor. Ale czy przypisanie wszystkim rejestrującym się na portal praw Autor może mieć jakieś niekorzystne konsekwencje? Czy wybrałem dobre rozwiązanie?

cmk
20-01-2011, 18:08
Moim zdaniem nic złego się nie stanie, bo autorzy mogą tylko pisać artykuły. Ale po napisaniu i tak musi zatwierdzić je administrator strony

pawinf
21-01-2011, 12:44
Niby tak, ja też na razie nie dostrzegam jakichś negatywnych konsekwencji. Ale gdy pojawia się gdzieś na forach czy artykułach w necie kwestia dodawania artykułów przez zarejestrowanych, to ludzie zalecają zainstalowanie jakichś rozszerzeń, albo modyfikowanie uprawnień przez zmienianie plików konfiguracyjnych. Tymczasem ja wpadłem na takie banalne rozwiązanie. Dlatego chciałbym, żeby wypowiedzieli się jacyś Wypasieni Wymiatacze w temacie o tym rozwiązaniu... :-)

PeFik
21-01-2011, 13:07
w kwestii nowości --> http://extensions.joomla.org/extensions/news-production/content-submission/14929
ludzikom będzie łatwiej zarządzac ich teczką artykułów