PDA

Zobacz pełną wersję : Problem - artykuły w centrum strony zachodzą na moduły umieszczone na pozycji right



pawinf
20-01-2011, 17:11
Właściwie tak jak w temacie. Na pewno mieliście podobne historie. Jaka jest tego przyczyna? Jak usunąć ten zgrzyt?

Y-si
20-01-2011, 17:37
Link to strony podaj, to na 98% CSSy ewentualnie nie domknięty znacznik albo tekst z worda. ale to tak jak byś powiedział, że nagle coś ci w samochodzie pod maską zaczęło szukać i mamy ci napisać co to jest.

pawinf
21-01-2011, 12:36
Nie mogę podać adresu, ponieważ stronę testuję na localhoście. Ale nawet gdybyście ją zobaczyli, nic więcej nie można byłoby dostrzec - tak po prostu artykuły w środku wchodzą pod kolumnę right, a nawet rozszerzają stronę w poziomie (pojawia się pasek przewijania w poziomie).

Nic nie zmieniałem samodzielnie w .css lub innych plikach, wszystko poukładałem poprzez Zaplecze

moje
21-01-2011, 12:38
Albo to błąd css albo kopiowałeś tekst z worda/inne strony.

pawinf
21-01-2011, 12:52
Wykryłem artykuł, który prawdopodobnie generuje ten błąd. Jeśli internauci będą dodawać na portal artykuły, to stale będzie wychodził ten problem? No bo każdy z nich może przekopiowywać jakieś treści z worda, czy innych stron... Ma ktoś doświadczenie w tym problemie?

Z czego to wynika? Jak uprzedzić autorów przed niepopełnianiem jakichś błędów?

moje
21-01-2011, 13:59
W edytorze jest przycisk Kopiuj z Worda.

Wynika to z tego, że Word ma swoje formatowanie tekstu.

pawinf
21-01-2011, 19:38
Ok - wielkie dzięki za info. Jakby co to jeszcze będę pytać...

---------- Post dodany o 19:38 ---------- Poprzedni post był o 18:10 ----------

...no właśnie, już mam kolejne pytanie.


moje
Albo to błąd css albo kopiowałeś tekst z worda/inne strony.

Ale podobnie nachodzą na kolumnę right nawet komponenty samej joomli - np. cały blok do edycji artykułu, a nie sam artykuł...

http://centrumstronwww.pl/nachodzi.jpg

To dość poważne, taki wygląd mojej stronki nie bardzo mi pasuje... Macie jakieś pomysły? Dzięki, hej

moje
22-01-2011, 01:58
A do ustawień edytora zaglądałeś? Może przypadkiem ustala się szerokość okna edytora?

pawinf
22-01-2011, 16:55
ok, sprawdzę to. A jeszcze takie ogólne pytanie: czy takie coś występuje często, czy tylko u mnie taka historia? Bo u mnie występuje to od początku mojej zabawy z J! więc się jakby oswoiłem...

moje
23-01-2011, 00:04
Tak, nieznajomość Joomla i niechęć do czytania wiki występuje bardzo często. Nie mówiąc już o uczeniu się poprzez próbowanie/testowanie, bo przecież mov'Amp zrobiono od tak z nudy.

pawinf
24-01-2011, 13:46
Spokojnie, spokojnie... Myślałem, że fora zrobiono dla tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć i dla tych, którzy chętnie chcą pomóc. Nie ma obowiązku korzystania z forum

moje
24-01-2011, 19:11
I dla tych właśnie zrobiono fora i dokumentacje, dema, plikownie i pomoc (joomla.pl, demo.joomla.pl, wiki.joomla.pl, pomoc.joomla.pl, forum.joomla.pl).

Wszystko jest opisane, zajrzeć w ustawienia, które posiadają dymki z podpowiedziami, zmienić je i sprawdzić jaki będzie efekt, jak ktoś ewidentnie boi się zmienić ustawienia, bo np. bebok mu stronę popsuje, to zawsze można wszystko przetestować na localhost'cie i do tego jest mov'AMP.