PDA

Zobacz pełną wersję : Database Error po usunięciu użytkownika



cmk
20-01-2011, 20:38
Witam, dodałem kiedyś użytkownika o randze super administrator. Jednak na zapleczu nie wyświetlał mi się na liśćie użytkowników... Usunąłem go wchodząc w phpMyAdmin. Jednak teraz nie mogę wejść ani na stronę ani na zaplecze, gdyż pojawia się komunikat: "Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL"

Ktoś wie co na to poradzić?

zwiastun
20-01-2011, 20:44
A dodałeś "ręcznie"... I usunąłeś ręcznie. I oczywiście, opisałeś dokładnie cały proces swojego nieprzemyślanego grzebania w bazie danych, żeby Ci teraz zdiagnozować problem i podać rozwiązanie?

Komunikat, który Ci się wyświetla, nie ma nic wspólnego z usuwaniem/dodawaniem nowego użytkownika Joomla!.

cmk
20-01-2011, 21:03
Zarejestrowałem użytkownika normalnie tak jak zawsze się to robi. A teraz skasowałem go z tabeli jos_users

zwiastun
20-01-2011, 21:11
dane użytkowników rejestrowane są w 4 tabelach, nie w jednej. To jest relacyjna baza danych. Tak czy owak, brak połączenia nie ma nic wspólnego z istnieniem/nieistnieniem danych użytkownika Joomla w BD.

cmk
20-01-2011, 21:27
No właśnie też nie wydaje mi się żeby przez to był błąd... Ale właśnie po usunięciu tego konta zaczął występować. A w tym temacie (http://forum.joomla.pl/archive/index.php/t-2757.html) znalazłem gdzie są zapisani użytkownicy i na tych tabelach bazowałem. Po usunięciu jednak nie znalazłem w innych usuniątego użytkownika

No tak, przyczyną była zmiana hasła...