PDA

Zobacz pełną wersję : nie odświeża treści po naniesieniu zmian



joomelka
21-01-2011, 01:24
Witam :)

Od dwóch dni nie mogę sobie poradzić z problemem. Otóż po naniesieniu jakichkolwiek zmian i kliknięciu Podgląd nie nanosi tych zmian. Dopiero po ręcznym wyczyszczeniu cache Do tej pory wszystko było dobrze :hmm:.
Nadmienię, że w konfiguracji globalnej/system mam wyłączoną pamięć podręczną oraz wyłączony dodatek System_Cache.
Co się mogło stać ? Strasznie to irytujące. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

mjmartino
21-01-2011, 10:54
przeglądarka też ma cache ;) wiec może itam jeszcze poszukaj :)

joomelka
21-01-2011, 11:49
mjmartino zapomniałam napisać, że czyszczenie cache przeglądarki też nie pomaga :(

mjmartino
21-01-2011, 12:00
mjmartino zapomniałam napisać, że czyszczenie cache przeglądarki też nie pomaga :(
Jak już masz taki problem to nie prościej zastosować zmiany i zobaczyć na frontowej jak to wygląda ?
Szczerze powiedziawszy nigdy podglądu nie używam.. i nigdy mi to nie przeszkadzało

joomelka
21-01-2011, 13:20
Jak już masz taki problem to nie prościej zastosować zmiany i zobaczyć na frontowej jak to wygląda ?
Ba, żebym nie sprawdzała, ale też zmian nie widać, nawet po naniesieniu poprawek i wejściu na frontową :hmm: Działa wszystko dopiero po ręcznym wyczyszczeniu cache. Zupełnie nie wiem jak mam to ugryźć.

mjmartino
21-01-2011, 14:15
Konfiguracja globalna / system
Pamięć podręczna /Pamięć podręczna Nie
Czas przechowywania - zmień na 0 min
System - Cache wyłaczony

To pozostaje ręcznie jeszcze usunięcie zawartości cache

joomelka
22-01-2011, 11:35
Czas przechowywania - zmień na 0 min
zmieniłam i żadnej poprawy :( dalej muszę za każdym razem ręcznie czyścić cache aby zobaczyć zmiany

mjmartino
22-01-2011, 12:23
dziwne.. na pewno nie masz czegoś dodatkowego zainstalowanego ? po takich ustawieniach niema mowy aby coś w cache zostało.. przychodzi mi na myśl proxy .. ale wówczas nic by nie dało jakbyś ty czyściła ręcznie...

fac
24-01-2011, 15:21
1. Zaktualizuj Joomla! do najnowszej wersji (u mnie w 1.5.22 po naniesieniu jakichkolwiek zmian w PA plugin sam czyści cały cache)
2. Upewnij się, że nie masz żadnych zewnętrznych dodatków cahce'ujących.
3. Dla absolutnej pewności skopiuj plik index.php z najnowszej pełnej instalacji Joomla!, aby mieć pewność, że nie działa żaden dodatkowy cache.

pwpib
05-02-2011, 13:58
A może ktoś podać jaką wartość czasu przechowywania cache powinno się ustawić i od czego ten czas zależy, dodam że korzystam z cache w pliku.

pozdro