PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 1.6 problem z instalacją dodatków, modów itd



netsoft
21-01-2011, 07:44
Witam
mam ustawione połączenia przez FTP w joomli. I to działa bo np. przy instalacji phoca galery w katalogu tmp pojawia się plik ale już dalej się nie staluje wywala błąd:



JFTP: :chmod: Bad response
JFTP: :chmod: Bad response
JFTP: :chmod: Bad response
JFTP: :chmod: Bad response
JFile: :write(..../public_html/moja-strona/tmp/install_4d3928beae713/assets/images/bg-install.png): fopen(....../public_html/moja-strona/tmp/install_4d3928beae713/assets/images/bg-install.png) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied
Unable to write entry


wszystkie katalogi maja 755, image, logs i tmp 777.
takie ustawieniaw jooomli 1.5 działa.

proszę o pomoc

alex51
21-01-2011, 07:54
Sprawdziłeś, czy to, co chcesz zainstalować jest przeznaczone dla J! 1.6?

netsoft
21-01-2011, 08:52
tak, pobrałem ze strony producenta wersje dla 1.6

alex51
21-01-2011, 09:18
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie tego problemu bezpośrednio u źródła. Obawiam się, że Phoca Gallery dla J! 1.6 jest jeszcze w wersji RC.
Pytałem o dostosowanie dla J! 1.6, bo podejrzewam, że w tym momencie niewiele dodatkowych komponentów i innych rozszerzeń współpracuje z najnowszą wersją Joomla!.

loocek
21-01-2011, 13:14
A musisz koniecznie robić to przez FTP'a?? Ja na świeżej instalacji lokalnej, zainstalowałem standardowo PhocaGallery (http://www.phoca.cz/download/category/1-phoca-gallery-component)i nie ma żadnego problemu. Instaluje się normalnie, działa jak na razie też. To prawda że jest RC, ale problemów na razie nie stwierdziłem.

fenix1974
08-03-2011, 13:13
A musisz koniecznie robić to przez FTP'a?? Ja na świeżej instalacji lokalnej, zainstalowałem standardowo PhocaGallery (http://www.phoca.cz/download/category/1-phoca-gallery-component)i nie ma żadnego problemu. Instaluje się normalnie, działa jak na razie też. To prawda że jest RC, ale problemów na razie nie stwierdziłem.

Niestety ja muszę przez FTP. Pomimo prawidłowych ustawień dostępu do folderów nie da się niczego zainstalować bez FTP.

U mnie to wygląda tak (z włączonym FTP):

Podczas instalacji (dla przykładu spolszczenie) kopiowane jest archiwum do katalogu tmp.
Następnie tworzony folder do rozpakowania zawartości i na tym proces instalacji się kończy wyrzucając błąd:

JFile: :write(********/public_html/tmp/install_4d761bd2df778/site_pl-PL.zip): fopen(*******/public_html/tmp/install_4d761bd2df778/site_pl-PL.zip) [function_fopen]: failed to open stream: Permission denied

Unable to write entry

zwiastun
08-03-2011, 13:42
A to oznacza, że masz problem z własnością katalogów. Poproś administratora o zresetowanie praw własności (albo zresetuj sam, jeśli jest to możliwe w panelu obsługi konta). Może to coś pomoże. Inna opcja: zmiana serwera na przyjazny.

fenix1974
11-03-2011, 22:13
A to oznacza, że masz problem z własnością katalogów. Poproś administratora o zresetowanie praw własności (albo zresetuj sam, jeśli jest to możliwe w panelu obsługi konta). Może to coś pomoże. Inna opcja: zmiana serwera na przyjazny.

Dziękuję zwiastun za pomoc w temacie. Zmiana serwera nie wchodzi w grę. To strona uczelniana i na tym serwerze pozostać musi.

Zapomniałem dodać, że problem występuje w Joomla! 1.6.x. W poprzedniej wersji Joomla! 1.5.x problemów nie ma. Na innych stronach (Joomla! 1.5.22) na tym serwerze mam ustawione połączenie FTP i podobny problem nie występuje. Wszystko ładnie się instaluje.

Postaram się opisać szczegółowo co się dzieje: podczas instalacji czegokolwiek (dla przykładu piszę o spolszczeniu) Joomla! kopiuje sobie archiwum do folderu tmp. Potem otwiera archiwum i chce kopiować jedno z archiwów site_pl-PL.zip do folderu, który sobie tworzy install_4d78e37009e54

W tym momencie wyrzuca błąd:

JFile: :write(****/public_html/tmp/install_4d78e37009e54/site_pl-PL.zip): fopen(****/public_html/tmp/install_4d78e37009e54/site_pl-PL.zip) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied
Unable to write entry

Joomla! próbuje rozpakować plik do tymczasowego katalogu instalacji. Ten katalog tworzy jednak z prawami 755 i jako webservd nie ma uprawnień do zapisu plików. Dodałem setGIDa na katalog tmp (chmod g+ws tmp), co powinno wymusić tworzenie katalogów z ustawioną grupą oraz prawami 775. (na podstawie pomocy administratora)

Jednak Joomla! to nadpisuje i uparcie tworzy folder z prawami 755.

Przyznam, że w tej sytuacji najprościej mi myśleć, że Joomla! 1.6.x ma buga.
Szukam błędu w kodzie Joomla!. Zacząłem od pliku: ./libraries/joomla/client/ftp.php

kacper1972
11-03-2011, 22:46
Witaj,

Identyczny problem z twoim jest poruszany na tym wątku forum (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2382077)może obserwacja jego pozwoli ci rozwiązać problem, dyskusja po angielsku, ale prowadzona prostą angielszczyzną wiec nie powinieneś mieć problemu.
pz

fenix1974
11-03-2011, 22:59
Witaj,
Identyczny problem z twoim jest poruszany na tym wątku forum (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2382077)może obserwacja jego pozwoli ci rozwiązać problem, dyskusja po angielsku, ale prowadzona prostą angielszczyzną wiec nie powinieneś mieć problemu.
pz

Rzeczywiście. Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Gdyby ktoś tu trafił mając podobny problem, podaję link do zgłoszonego buga J! 1.6.0 i 1.6.1:
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/tracker/?action=TrackerItemEdit&tracker_item_id=24517

lukwol
15-03-2011, 23:20
Bug jest i teraz trzeba czekać na jego poprawkę? Bo mam dokładnie to samo :(

fenix1974
16-03-2011, 06:30
Bug jest i teraz trzeba czekać na jego poprawkę? Bo mam dokładnie to samo :(
Tak, jest błąd w J! najprawdopodobniej z plikiem: /libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php
Ale możesz spróbować zrobić tak:
Rozpakuj do folderu archiwum, które chcesz zainstalować i skopiuj folder do katalogu tmp J!
Następnie z extension managera wybierz opcję install from directory i wskaż ścieżkę dostępu do folderu z rozpakowanym archiwum.

W przypadku spolszczenia, rozpakować trzeba dwa razy, bo po pierwszym rozpakowaniu są kolejne archiwa.

Ja tak instaluję i na razie działa.

lukwol
16-03-2011, 20:04
A dlaczego za pierwszym razem jak zainstalowałem Joomla! 1.6 to spolszczenie zainstalowało się bez problemu, a jak zainstalowałem Joomla! na tym samym serwerze w innym miejscu to próbowałem spolszczenie lub inne dodatki instalować tak samo i już się nie dało bo był ten błąd? Nie wiem czemu niektórzy go mają a niektórzy nie?

---------- Post dodany o 20:04 ---------- Poprzedni post był o 10:19 ----------

A tak na marginesie to ten sposób instalacji przez skopiowanie do tmp działa, więc dziękuję za pomoc! :)

bialy13
19-04-2011, 13:54
też mi się nic nie chciało instalować ale ten sposób FELIX'a1974 działa! Ale co powoduje że standardowa instalacja jest niemożliwa?