PDA

Zobacz pełną wersję : recaptcha + formularz kontaktowy



clameur
21-01-2011, 12:47
Witam, szukałem na forum ale odpowiedzi nie znalałem na moje pytanie. Otóż zainstalowałem AlphaRegistration i rejestracja z recaptcha działa super, teraz mam problem jak dodać recaptcha do formularza kontaktowego...Raz ze nie moge znaleść modulu do tego formularza, dwa że nie moge znaleść komponentu z nowym formularzem kontaktowych ktory by mial recaptcha, interesuje mnie tylko recaptcha gdyż inne captcha nie działaja na boty/spam. Bardzo proszę o jakie porady jak lub czym dodać recaptcha do formularza kontaktowego. Mam wersje joomli 1.5.22. Z gory bardzo dziekuje :)

ekumi
21-01-2011, 15:38
Próbowałeś aiContactSafe?

pyziak
21-01-2011, 15:42
http://extensions.joomla.org/search?q=recaptcha
znajdziesz tu i moduły i komponenty w tym do kontaktu, które działają z reCaptcha

clameur
21-01-2011, 16:10
aiContactSafe probowałem ale tam zmieni mi wszystko , a nie moge znalesc gdzie tam sie dodaje captcha, najchetniej to bym pod swoj formulasz dodał tylko recaptcha... szukam dalej w srod tych modulow co link przeslal pyziak, moze cos znajde ... ;/ Dzieki za odpowiedz

seba.adm
21-01-2011, 17:44
Witam

@clameur. W aiContactSafe sprawa jest dość prosta. PA -> Komponenty -> aiContactSafe -> Profile ; wejdź w edycję głównego profilu, i w polu Jaki CAPTCHA chcesz stosować: wybierz Inny, dodatkowy silnik Captcha. Pozostała część (wraz z linkiem dodatku) została wyjaśniona w pomocy:


Jaki CAPTCHA chcesz stosować
Możesz skorzystać z własnego CAPTCHA aiContactSafe albo kodu CAPTCHA generowanego przez dodatek "Multiple CAPTCHA Engine" ( http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/captcha/8070 ). Wcześniej musisz zainstalować ten dodatek, aby go używać.Gdy już zainstalujesz w/w dodatek, w jego ustawieniach masz kilka różnych opcji zabezpieczeń Captcha,a wśród nich wspomniany ReCaptcha.

clameur
21-01-2011, 18:52
Bardzo dziekuje...pomogło, jednak można ustawić tam wszystko idealnie tak jak chcialem :) Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc :) Pozdrawiam.