PDA

Zobacz pełną wersję : Otwieranie zawartości menu po najechaniu



Tom:-)
21-01-2011, 14:58
Czy jest możliwość w standardowym menu zrobić taka aby po najechaniu na pozycję w menu strona się automatycznie otwierała? Żeby nie klikać na daną pozycję a tylko tylko najechać

zwiastun
21-01-2011, 17:16
Sory, nie obraź się, ale chyba Cię pogięło!
Postukaj trochę w główkę - efekt musiałby być taki: że zanim trafisz na tę "wybraną" przeglądarka musiałaby otworzyć po kolei wszystkie pośrednio "najechane" pozycje menu.

Tom:-)
21-01-2011, 17:28
Źle to wpłynie na stronę?

zwiastun
21-01-2011, 17:30
Poczytaj, co Ci napisałem i spróbuj to sobie wyobrazić! Najeżdżasz na menu i zaczyna się jazda!

Tom:-)
21-01-2011, 17:33
Wiem co będzie ale to nie jest moje życzenie. Mam namyśli dodatek w javascript który by nie powodował przeładowania strony

palyga007
21-01-2011, 17:34
Ale się uśmiałem... :D

jeden przejazd myszką po witrynie typu "wykop" i juz 20 zakładek otwartych ;D

To się nazywa AJAX kolego.

zwiastun
21-01-2011, 17:39
No tak, a jak się zaprzęgnie do tego AJAX-a i obiekt XmlHttpRequest to w wyniku połączenia z przeglądarki z woodomózgowiem obiekt zwróci serwerowi czas łykania kolejnych przekąsek.

Tom:-)
21-01-2011, 17:45
Tekstu jest mało a więc nie będzie obciążenia. W jednym miejscu by się zmieniała treść

pyziak
21-01-2011, 18:20
oczywiście podzielam w 101% ocenę tego pomysłu przez @kolegów, ale może źle wytłumaczyłeś co chcesz zrobić bo np: na stronie głównej pakujesz wielki Tabs Manager a w jego zakładkach trochę tej treści i któryś z tych modułów miał opcje przerzucania pomiędzy zakładkami po najechaniu myszką , nie wiem czy to nie był od Gavick'a , ale o menu to zapomnij :)

Tom:-)
21-01-2011, 18:25
Chodzi właśnie o to ale żeby to było w menu. Tekstu jest niewiele

magician.cba.pl
17-06-2014, 13:09
Sory, nie obraź się, ale chyba Cię pogięło!
Postukaj trochę w główkę - efekt musiałby być taki: że zanim trafisz na tę "wybraną" przeglądarka musiałaby otworzyć po kolei wszystkie pośrednio "najechane" pozycje menu.

...sorry ale można dodać spokojnie np półtora sekundowe opóźnienie w rozwijaniu takiego menu [lub innej treści w tym stylu]... Magician[dot]cba[dot]pl

zwiastun
17-06-2014, 13:14
Masz rację. Można. Można też przeprowadzać specjalne kursy dla użytkowników takich stron, aby ich nauczyć niestandardowych reakcji.

magician.cba.pl
17-06-2014, 16:37
Masz rację. Można. Można też przeprowadzać specjalne kursy dla użytkowników takich stron, aby ich nauczyć niestandardowych reakcji.

Pisząc "..projektant" nie miałem na myśli webmasterów Waszej strony ale osoby, które powinny znać się trochę na projektowaniu stron internetowych skoro udzielają porad/odpowiedzi na czyjś problem w tej kwestii :) Także przepraszam jeśli tak to zostało odebrane - nie zamierzone to było... Magik.

- - - Updated - - -


Czy jest możliwość w standardowym menu zrobić taka aby po najechaniu na pozycję w menu strona się automatycznie otwierała? Żeby nie klikać na daną pozycję a tylko tylko najechać

Skoro już udzielam się w tym temacie to mam pytanie do skryptu który zrobiłem taki jak w temacie ale jak próbuję ten skrypt przenieść na prawą stronę serwisu [a próbowałem na kilka już sposobów] to rozmywa stronę - albo sam przesuwa się na grafikę albo grafika jest przesuwana, albo po prostu nie działa czy psuje sam skrypt... zaznaczę że skrypt jest zaraz nad grafiką rozciągniętą na całą szerokość strony. Z kolei po przeciwnej stonie [po lewej] chcę umieścić logo serwisu, które zrobię chyba już jutro... :)

Bardzo proszę o pomoc w wyżej opisanym problemie. Magik.

- - - Updated - - -


Skoro już udzielam się w tym temacie to mam pytanie do skryptu który zrobiłem taki jak w temacie ale jak próbuję ten skrypt przenieść na prawą stronę serwisu [a próbowałem na kilka już sposobów] to rozmywa stronę - albo sam przesuwa się na grafikę albo grafika jest przesuwana, albo po prostu nie działa czy psuje sam skrypt... zaznaczę że skrypt jest zaraz nad grafiką rozciągniętą na całą szerokość strony. Z kolei po przeciwnej stonie [po lewej] chcę umieścić logo serwisu, które zrobię chyba już jutro... :)

Bardzo proszę o pomoc w wyżej opisanym problemie. Magik. A! I jak zrobić by takie dwa lub trzy skrypty z rozwijanym menu były obok siebie a nie układały się jeden pod drugim?

Dziękuję z góry serdecznie za pomoc w rozwiązaniu problemów z tym menu... Magik

zwiastun
17-06-2014, 20:52
Musisz opisać jaśniej, o co Ci chodzi. Rozumiem, że nie jest to sprawa przenoszenia skryptu na lewą czy prawą stronę, ale umieszczania menu po lewej czy prawej stronie. Ale tak czy owak, nie bardzo wiadomo, na czym polega Twój problem.

PeFik
18-06-2014, 08:37
jest jednak jedno rozwiązanie !
umieścić w menu moduł, który pokazuje fragment artykułu, albo skorzystać z Custom HTML moduł i wtedy - owszem, da się po części zrealizować twoje marzenie