PDA

Zobacz pełną wersję : Obrazek do artykułu - newsa



Eridor
21-01-2011, 20:02
Szukam jakiegoś dodatku, który dodawałby podczas tworzenia artykułu na wgranie zdjęcia, które ustawiało by się zawsze w prawym górnym rogu (niezależnie od jakiegokolwiek tekstu czy zdjęć w artykule), o z góry określonym podczas instalacji rozmiarze. Ważne, by było można ominąć wgrywanie przez 'media'.
W skrócie: Obrazek newsa wgrywany w formularzu tworzenia artykułów
Istnieje coś takiego?

Robster
21-01-2011, 20:27
Chodzi o coś w rodzaju znaku wodnego? Jeśli tak, to można by spróbować zmodyfikować plik komponentu dodawania newsów i tam wstawić ramkę z obrazkiem. Byłby wtedy dodawany automatycznie podczas wciśnięcia przycisku zatwierdzającego stworzenie artykułu. O dodatku nie słyszałem, dlatego tak kombinuję. Bardzo możliwe, że taki moduł istnieje, ale musiałbyś poszukać na extensions po słowie kluczowym "znak wodny, artykuły" itp.

marciniszyn
21-01-2011, 20:29
Witam.
Jakiś czas temu obszukałam wszędzie gdzie sie da możliwości o ktorej wspomniałeś. Jednym słowem Nie ma czegoś takiego :).
Polecam wykorzystać rady z pierwszej pozycji google przy słowach " zdjęcie otwartosciowe Joomla".
Jeśli cudem cos znajdziesz koniecznie daj znać.
Pozdrawiam.

Eridor
21-01-2011, 20:38
Robster: Nie.. Chodzi mi o obrazek, który wysyłany komputera autora trafiałby automatycznie: do katalogu np: images/news i wchodziłby do pisanego newsu niezależnie, po lewej stronie..
Chcę po prostu uprościć wysyłanie zdjęć do newsów. Coś takiego widziałem kiedyś chyba w wordpressie - dodaj zdjęcie i już, wszystko automatycznie się tworzy

marciniszyn: hmm.. chyba złe słowa kluczowe podałeś ;)

Robster
21-01-2011, 20:41
Czyli jednak nie o znak wodny chodzi.
W tym wypadku mogę Ci zaproponować jeszcze jeden sposób. Jak wiadomo w zależności od widoku, adres w J! przybiera różne postaci. Wystarczy więc dodać funkcję warunkową w miejscu wcześniej przeze mnie wymienionym, która sprawdza czy w adresie nie znajduje się szukana przez nas fraza i w zależności od niej wstawia lub nie obrazek. Ja takie podejście zastosowałem co prawda nie do artykułu, ale samego szablonu, bo miał on drobne różnice w budowie w zależności od aktualnego widoku, ale wszystko działało dość sprawnie.

Niestety dawno już nie grzebałem w kodzie odpowiedzialnym za artykuły i nie orientuję się czy jest podział plików odpowiedzialnych za wyświetlanie poszczególnych widoków artykułów. Przypuszczam jednak że takowy istnieje, więc mogłoby się obejść bez tej funkcji warunkowej. Jakby nie było, jeśli nie jest to możliwe przez bezpośrednią ingerencję w kod (bo tak lekko zasugerowałeś słowami "Jednym słowem Nie ma czegoś takiego"), to i takiego modułu nie znajdziesz.

-----------------------------

Niestety o automatycznym zapisie obrazów nie słyszałem, ale pewnie gdzieś plugin jest, tylko dobrych slow kluczowych trzeba użyć :)

Co do samego obrazka, to przecież masz możliwość zapisania w CSS klasy odpowiedzialnej za obrazki w artykule. Tyle, że w tedy wszystkie grafiki jakie wstawisz do artykułu będą się do tego stosować, chyba że dodatkowo oprawisz je w jakąś warstwę czy tabelkę podczas dodawania do artykułu. Jednak myślę, że opcje dostępne w edytorze, a tyczące się grafik są wystarczające do tej kwestii. Określenie pozycji grafiki to teraz 2-3 kliknięcia.

Słowa podałem dobre, ale ty je pewnie po polsku podałeś, a szukasz na anglojęzycznej stronie.

Eridor
21-01-2011, 21:06
No dobra.. No to chociaż może jest coś, co pozwala tylko wgrywać zdjęcia do artykułu do konkretnego katalogu? B chce za wszelką cenę ominąć grzebanie w mediach ;)