PDA

Zobacz pełną wersję : Baza danych SQL na innym serwerze.



Drapeta
21-01-2011, 20:31
Witam. Wykupiłem miejsce na lepszym serwerze. Ponoć lepszy. I wszystko było śliczne, dopóki się nie okazało, że mam prawdopodobnie tylko jedną bazę SQL! Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście mogę dokupić kolejną bazę za dużą kasę - więcej niż kosztuje miejsce na serwerze! Na pewno to ma sens i jest dobre, ale mnie to wkurza! mOVa o H... Ktoś coś wie? Będę wdzięczny.

P.S. Mam bazy na starym serwerze. Da się ustawić, by strona była na nowym, a baza na starym? Jak to zrobić? To ma sens? DZIĘKI :)

KejeN
21-01-2011, 20:35
Nie ma problemu z podpięciem bazy danych z innego serwera.
Musisz tylko pozwolić na połączenie temu konkretnemu serwerowi np. w Direct Adminie łato dodaje się hosty, które moją dostęp do bazy.

Drapeta
21-01-2011, 20:40
Nie ma problemu z podpięciem bazy danych z innego serwera.
Musisz tylko pozwolić na połączenie temu konkretnemu serwerowi np. w Direct Adminie łato dodaje się hosty, które moją dostęp do bazy.

W Direct Adminie starego serwera... Taki proces nie będzie zwalniał? To ma sens? SQL potrzebuje szybkiego serwera, czy bardziej pliki J! potrzebują szybkiego serwera? Na pewno najlepiej to i to... Ale gdzie szybkość serwera jest ważniejsza? DZIĘKI :)

KejeN
21-01-2011, 20:46
Tak w Direct Adminie serwera na którym jest baza czyli w tym przypadku starego. Teoretycznie możliwość dodawania dostępu powinna być w phpMyAdmin-ie ,ale na hostach różnie jest zazwyczaj opcja tworzenia nowej bazy w PMA jest zablokowana.

Drapeta
22-01-2011, 18:43
DZIĘKI :)

---------- Post dodany 22-01-2011 o 19:43 ---------- Poprzedni post był 21-01-2011 o 21:56 ----------

Chciałem jeszcze coś dodać... Otóż ww dostawca hostingu blokuje łączenie się z zewnętrznymi bazami SQL

http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=8974

Za dodatkowe bazy SQL musisz zapłacić więcej niż za miejsce na serwerze wirtualnym. Nie polecam tej firmy, chyba, że ktoś nie robi zaplecza i wystarczy mu 1 baza SQL. Pozdrawiam

Jola
22-01-2011, 20:37
Witam,
z tego co wiem to nie ma ograniczeń ilości tabel w jednej bazie.
Nawiązuje do takiego wynalazku jak przyrostek tabel w Joomla, służy on do rozróżnienia tabel instalacji np. w jednej bazie danych.

Drapeta
22-01-2011, 21:25
DZIĘKI :) To jest dobry pomysł, ale bazy mają tam do 25 Mb. Moja ma już 10 Mb, a to mała część jak na razie. Pozdrawiam :)