PDA

Zobacz pełną wersję : HTTP 500 na local host



max-301
23-01-2011, 10:45
Mam xampa a w odpalony Apache i MySql, do tej pory wszystko działało bez problemu.
Teraz jak próbóję wejsć do zaplecza dostaję info


Ten błąd (HTTP 500 — Wewnętrzny błąd serwera) oznacza, że w odwiedzanej witrynie sieci Web wystąpił problem z serwerem, który uniemożliwił wyświetlenie strony sieci Web.
Aby uzyskać więcej informacji na temat błędów protokołu HTTP, zobacz Pomoc.]

Sama strona także nie wchodzi - ten sam błąd.

Dostęp do PHPMyadmin mam, w bazach raczej nie grzebałem (raczej bo głowy nie dam sobie uciąć). Jak sprawdzić co jest skopane?? Miałem już tam masę pracy i rzeźba od nowa raczej mi sie nie uśmiecha.

rajfur
23-01-2011, 12:26
skopiuj katalogi ze stronami, wyeksportuj bazy. Usuń xampp. Ponownie zainstaluj xampp, wrzuć zachowane katalogi, utwórz identyczne bazy i tam zaimportuj zachowane wcześniej. Chyba najmniej absorbujące rozwiązanie.:)

max-301
23-01-2011, 12:56
niestety bez zmian, export poprawny, import też, w nowej bazie ta sama ilość tabel co w starej.
Xzamp usuniety i ponownie zainstalowany.

Co dalej :)

tomeekm
23-01-2011, 13:15
A testowałeś mov'AMP? -> http://www.trzepizur.pl/blog/14/81-movamp-pl-202.html

Robster
23-01-2011, 13:41
Błąd może być spowodowany przez ustawienia serwera lub zainstalowałeś jakiś trefny moduł. Możliwe też, że to problem z .htaccess. Na starcie sprawdź czy usunięcie tego pliku pomoże, jeśli nie to proponuję rozwiązanie zapodane wcześniej przez @tomeekm. mov'AMP obsłuży wszystko co związane jest z J!, ale jeśli nadal będziesz miał ten sam błąd to proponuję poprzez phpMyAdmin wyłączenie wszystkich niestandardowych modułów oraz komponentów (ewentualnie możesz zrobić to już teraz).

max-301
23-01-2011, 15:27
usunięcie .htaccess nic nie dało. Jak w phpMyAdmin wyłaczyć moduł?? :zagubiony:
Pobrałem mov'AMP ale nie kumam tego :)
Wyskoczyo mi coś w zasobniku, po kliknięciu otwiera mi się xampp pod localhost/xampp. Jak usunąłem Xampa to otwiera mi się IE z infem że nie może wyświetlić witryny.

Jak dam "bazy danych" to wyskakuje mi "#2003 - Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) ".

To moje pierwsze zetknięcie z Joomlą i o ile pocztątkowo wydawało mi się wszystko banalne to nie kumam już powiązań między Joomla, php i nie nie kumam :D.
Poczytam sobie troche w necie i może coś znajdę.

Robster
23-01-2011, 15:40
Na wiki.joomla masz cały temat poświęcony uruchamianiu i obsłudze mov'AMP'a.

max-301
23-01-2011, 19:10
Poczytałem i wygląda OK, ale u mnie nadal kicha.
Wpis w pliku C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts jest ok.

Pinga dostaję zarówno z localhost jak i 127.0.0.1




Badanie 127.0.0.1 z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 127.0.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
Odpowiedź z 127.0.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
Odpowiedź z 127.0.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
Odpowiedź z 127.0.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
Statystyka badania ping dla 127.0.0.1:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
(0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 0 ms, Maksimum = 0 ms, Czas średni = 0 ms
C:\Users\Elas>ping localhost
Badanie Dd126 [::1] z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z ::1: czas<1 ms
Odpowiedź z ::1: czas<1 ms
Odpowiedź z ::1: czas<1 ms
Odpowiedź z ::1: czas<1 ms
Statystyka badania ping dla ::1:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
(0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 0 ms, Maksimum = 0 ms, Czas średni = 0 ms


Wszystkie firewalle wyłaczyłem i dalej kiszka. każda opcja (panel zasobów, baza danych, ustawienia php) w MovAMP otwiera stronę z komunikatem Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web.


Ale chwila....

Mam win7 64 bit i uruchomiłem program w trybie zgodności. I zaskoczyło. :D

Uratowany !!!
Wpadłby ktoś na to?? Złapałem sie tego jak ostatnie deski i proszę.

dzięki wam wielkie za pomoc, bez Was nie dowiedziałebym się nawet co to MovAMP.

dopiszę jeszcze - może komuś sie przyda.

przy instalacji nowej Joomli miałem info



Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
. ale nie wpadłem że najpierw trzeba w phpMyadmin utworzyć nową bazę i użytkownika i te dane podać przy instalacji. Niby logiczne ale jakąś pomroczność miałem :spoko:. Potem poszło wszystko ładnie.


Odnośnie starego projektu to wczytałem wszystko do nowego folderu w movAMP_2.0.2_PL\mnt\var\www\nazwa_projektu. Dodałem ręcznie bazę danych w phpMyAdmin (nazwa taka jak w starym projekcie) i zrobiłem import. W pliku configuration.php zmieniłem dane aby były zgodne z bazą w phpMyAdmin i poszło wszystko.

dzieki jeszcze raz.