PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne problemy z Joomla!



adbacz
24-01-2011, 01:50
Witam,

Instalacje Joomla bardzo dziwnie działają. I to za każdym razem jest tak samo.

Instalacja pluginu VOTItaly oraz komponent JComments - wynik: nie można oceniać ani komentować. Gwiazdki są nieaktywne a jak chcę dodać komentarz to albo pokazuje, że mam wpisać tekst (mimo, że jest wpisany) albo przesuwa stronę na górę (ale nie na samą górę).

Templatka 25, przesuwając kursor przez linię pomiędzy białym a czarnym tłem na spodzie, strona przesuwa się w górę ale nie do końca.

Raz na jakiś czas niemożność zalogowania się do PA. Wpisuję dobrze login i hasło lecz pokazuje, że błędnie. Najlepsze jest to, że jak z pasku adresu wymarzę "index.php" to wchodzi już normalnie w PA.

Kilka jeszcze problemów by się znalazło lecz za późno na myślenie już. Jak przypomnę sobie to napiszę.

Dodam, że to Joomla! 1.5.22 i stoi na serwerach Blue Host (nie darmowe).


Czyja to może być wina? Moja, instalacji czy serwera?

mjmartino
24-01-2011, 11:32
Zrób kopie i sprawdź na lokalu czy są te same problemy.
BYć może jest problem w bibliotekach.. mootools
Zmień templatke na standardową i sprawdź czy działa

adbacz
25-01-2011, 17:12
Sprawdziłem czy problemy będą się pojawiać na innym serwerze dlatego też założyłem serwer na nazwa.pl testowy i zainstalowałem wszystkie komponenty i dodatki tak jak na oryginalnej stronie.

Okazało się, że nie ma żadnych błędów. Ba, wszystko chodzi lepiej.

mjmartino
25-01-2011, 18:12
Więc masz swoja odpowiedź ;)
Chodź to trochę dziwne .. być może coś z ustawieniami PHP na tamtym serwerze mają sknocone...
Zawsze możesz napisać do BOKu i zadać pytanie w końcu płacisz za serwer

adbacz
25-01-2011, 18:34
Pisałem wczoraj o godzinie 3 w nocy z pytaniem dlaczego to tak i napisałem, że na darmowym hostingu oraz na serwerze Vertrigo jest wszystko ok. Dzisiaj wysłałem koło 15 jeszcze jednego, że założyłem na okres próbny w nazwa.pl i tam też jest wszystko w porządku.

Zobaczę czy odpiszą. Teraz to dziwne, że nie odpisują, bo kiedyś jak miałem problem to potrafili odpisac nawet o 5 rano...