PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Guestbook 1.4.1 - wpisy ze spamem



palabra
24-01-2011, 14:03
Mam problem z tym komponentem.

Zawartość księgi gości sprawdzam co kilka dni - i niestety, mimo że komponent zawiera Image Verification to i tak po 2-3 dniach jest czasem po kilkanaście wpisów ze spamem, jakieś głupoty w stylu "very good", "nice page" - nie wiem, boty jakieś...

Ma ktoś pomysł, jak to rozwiązać? Coś doinstalować?

tomeekm
24-01-2011, 15:18
Witam
Nie wiem jakie masz ustawienia ale ja u siebie mam ustawione dodatkowo na obowiązkowe podanie e-maila, oczywiście nie jest on widoczny później w wiadomości. Dokładnie nie wiem jaki to ma wpływ na boty ale przy takich ustawieniach nigdy nie miałem z nimi problemu. Dodatkowo najnowsza wersja ksiegi to 1.4.4.

palabra
24-01-2011, 15:38
Przeinstalowałem (miałem 1.4.1) i mam teraz 1.4.4 - zobaczymy. Dzięki :)

Skoro już tu pytam - to zapytam o kilka innych spraw związanych z tym komponentem:


spolszczenie - gdzie należy skopiować pliki spolszczenia tego komponentu?
polskie nazwy pól jak zrobić, aby pole website (czyli do wpisania adresu www wpisującego się do księgi) było wyświetlane po polsku? Analogicznie - pola Content (treść wpisu) i Image Verification (captcha tak zwana)
zmiana nagłówka - w jaki sposób przestawić, aby nagłówek wpisu (nazwa, e-mail, www wpisującego się) nie było dużymi literami, tylko normalnie? Domyślnie jest dużymi literami, co słabo wygląda...

Nie widzę w ustawienia komponentu możliwości zmiany tych parametrów. Z góry dziękuję za pomoc :)

2artur2
24-01-2011, 15:50
Miałem (mam nadzieję) te same problemy ze spamem. Po aktualizacji do 1.4.4 nic nie pomogło. Nie działają też różne ustawienia captha'y. Na razie dopisałem do słów zabronionych tytuły tych spamów, a dodatkowo zablokowałem IP autorów (wszystko w tym dodatku). Na razie (4 dni) jest ok.

palabra
24-01-2011, 15:55
Łopatologiczne dość, ale zawsze coś :) Dzięki.

A co do tych pytań odnośnie formatowania i wyglądu?

tomeekm
24-01-2011, 15:57
1. language/pl-PL oraz administrator/language/pl-PL
2. jak skopiujesz polskie pliki jezykowe powinno być ok, tylko spolszczenie ze strony phoca obejmuję ksiege do wersji 1.3.1 włącznie także niektóre wyrażenia które pojawiły się w późniejszej wersji księgi nie będą po polsku - głownie w zapleczu w ustawieniach
3. a to nie zależy od tego jak wpiszę się odwiedzający strone? bo rozumiem, że chodzi o nagłówki w już dodanych wpisach.

palabra
25-01-2011, 07:32
1. Dzięki, dokładnie się udało :)

3. Wpisałem się testowo - nazwę z dużej litery zaczynając, potem małe. A całość i tak widnieje dużymi literami...

ppilus
25-01-2011, 08:56
spolszczenie - gdzie należy skopiować pliki spolszczenia tego komponentu?
polskie nazwy pól jak zrobić, aby pole website (czyli do wpisania adresu www wpisującego się do księgi) było wyświetlane po polsku? Analogicznie - pola Content (treść wpisu) i Image Verification (captcha tak zwana)

Pliki językowe należy skopiować odpowiednio do lokalizacji:
pl-PL.com_phocaguestbook.ini -> language/pl-PL
pl-PL.com_phocaguestbook.menu.ini -> administrator/language/pl-PL



zmiana nagłówka - w jaki sposób przestawić, aby nagłówek wpisu (nazwa, e-mail, www wpisującego się) nie było dużymi literami, tylko normalnie? Domyślnie jest dużymi literami, co słabo wygląda...
Domyślnie wielkość znaków nie jest określona. Są wyświetlane w taki sam sposób jak zostały wpisane. Nie zostawiłeś adresu strony by rozpoznać szczegółowo.
Prawdopodobnie korzystasz z szablonu JA Purity lub innego, gdzie styl elementu h4 jest formatowany na duże litery (text-transform: uppercase;).
Zmień szablon lub wytnij w css linię z wpisem jak wyżej i powinno pomóc.

palabra
25-01-2011, 09:08
Jak pisałem - kwestię językową rozwiązałem już dzięki podpowiedzi usera Tomeekm :)

Szablonu nie mam JA Purity - a zrobiony własnoręcznie w Artisteerze. Ale miałeś rację, wystarczyło w pliku CSS szablonu usunąć

text-transform: uppercase - i zmieniło się to ładnie.

A czy wiesz może, w jakim miejscu samo pole nagłówka w Phoca Guestbook można zmienić? Tzn. chodzi mi o to, że chciałbym, aby czcionka tego, co jest w nagłówku wpisu (nazwa, mail, adres www) była mniejsza nieco?

ppilus
25-01-2011, 09:22
components/com_phocaguestbook/assets/phocaguestbook.css
Pobaw się #phocaguestbook .pgtitle {}

palabra
25-01-2011, 09:27
Hmm, wygląda to tak:
#phocaguestbook .pgtitle {
padding: 8px;
margin: 2px;
} więc nie bardzo widzę jakiś parametr dot. wielkości czcionki. Zresztą w całym pliku:
/*phocaguestbook*/
#phocaguestbook {
margin: 0;
padding:0;width:99%;
}
#phocaguestbook a img {
border:0px;
padding:0;
margin:0;
}
#phocaguestbook table tr td a img {
border:0px;
}
#phocaguestbook .pgbinput {
border:1px solid #cccccc;
}

#phocaguestbook .pgcontent {
position:relative;
padding-left: 5px;
margin: 10px;
}

#phocaguestbook .pgcontentbottom {
text-align: right;
padding-right: 10px;
}

#phocaguestbook .pgtitle {
padding: 8px;
margin: 2px;
}

#phocaguestbook .pgbox {
margin:10px 0px;
}

/*panels*/
#phocaguestbook .jpane-toggler span,
#phocaguestbook .jpane-toggler-down span,
#phocaguestbook-jpane-toggler-down span {
background: transparent url(images/icon-message.png) 5px 50% no-repeat;
padding-left: 24px;
cursor:pointer;
text-decoration:underline;
}

#phocaguestbook-jpane-none {
display: none;
background: #fff100;
}

#phocaguestbook #mce_editor_0_toolbar {
position: static !important;
}

#phocaguestbook .error {
background:#FFC2C2;
border:1px solid #bf3030;
color: #a60000;
padding:10px;
margin-top:5px;
margin-bottom:5px;
}

ppilus
25-01-2011, 09:33
To go sobie dopisz.
Koniec prowadzenia za rączkę. Podstawy css to nie tutaj.

palabra
25-01-2011, 09:47
Fakt, nie pomyślałem - dopisałem, dziękuję za podpowiedź.

Co do kroju czcionki w nagłówku wpisu do księgi - zmieniło się tylko pole dot. nazwy - czcionka linku do strony www wpisującego się pozostała taka sama. Czy jakieś inne miejsce poza "#phocaguestbook .pgtitle" trzeba w tym celu zmienić?