PDA

Zobacz pełną wersję : upgrade do 1.0.11 - problem z logowaniem



motodiabel
10-10-2006, 09:50
Nadgralem pliki, wszystko jest ok, mozna sie zarejestrowac jednak po probie zalogowania wyswietla komunikat:
Nie masz uprawnien aby zobaczyc te czesc witryny.

pozniej komunikat:

Otwierana strona zawiera dane POSTDATA.....

WTF???

nie mam pojecia co z tym zrobic. Moze ktos moze mi pomoc?
dzieki

stone
10-10-2006, 09:52
jakis dodatków używasz?

motodiabel
10-10-2006, 10:01
mod_cblogin452 taki modul logowania www.motodiably.com

stone
10-10-2006, 10:02
To może być to bo nowa wersja ma nowe systemy zabezpieczeń które moga blokować działanie dodatków mających związek z logowaniem, musisz zobczyć czy jest już nowa wersją Twojego dodatku

motodiabel
10-10-2006, 10:23
bede musial to wybadac
MamboJoe and Beat 1.0RC1 PL 2005-04-27 info@mambojoe.com www.mambojoe.com (http://www.mambojoe.com/)

taki to dokladnie modul zaraz sie posytaram sprwadzic wersje

hazael
10-10-2006, 20:59
najprawdopodobniej korzystasz z jakiegos opensef albo innych wynalazkow do modyfikacji linkow.

W pliku mod_cblogin.php znajdz sobie fragment odpowiadajacy za przekierowanie po zalogowaniu:

$loginPost = sefRelToAbs("index.php?option=com_comprofiler&task=login");

i zamien go na:

$loginPost = sefRelToAbs("/component/option,com_comprofiler/task,login");

po tej modyfikacji powinienes sie zalogowac bez problemu :)

motodiabel
10-10-2006, 23:59
Niestety nie zadzialalo :(

The requested URL /component/option,com_comprofiler/task,login was not found on this server.

hazael
11-10-2006, 00:02
pokaz ta swoją strone lepiej

motodiabel
11-10-2006, 07:53
www.motodiably.com

motodiabel
12-10-2006, 09:39
no i nadal nie wiem co jest grane, nie moge sie zalogowac. Do panelu administracyjnego normalnie a tu nie. Ma to jakis zwiazek z register globals lub RG_EMULATION ? Bo juz nie wiem co zrobic

hazael
12-10-2006, 13:47
z tego co zauwazylem, to chyba masz odstep (spacje) w srodku adresu i mozliwe, ze dlatego wywala błąd

http://www.motodiably.v.pl/index.php?option=com_comprofiler&%20task=login

wez popraw przekierowanie na takie


$loginPost = sefRelToAbs("index.php?option=com_comprofiler&task=login");,

jesli to pierwsze nie pomoze, to zlikwiduj SEF - zrob cos takiego:


$loginPost = "index.php?option=com_comprofiler&task=login";
pokombinuj troche, w module masz tez mozliwosc przekierowania uzytkownika na konkretną strone po zalogowaniu, więc zmien tam index.php na ukosnik / - chociaz nie sadze by to byl powod tego logowania - bardziej to pierwsze co zauwazylem :)

PS. Musze przyznać, że templak jest dość oryginalny i dobrze zgrany z tematyką wortalu :)

motodiabel
12-10-2006, 20:12
zrobilem wszystkie mozliwe warianty i nadal nie mam uprawnien aby zobaczy te zawartosc strony i to mojej strony!! hahahah walka trwa nadal... zachcialo mi sie upgrejdowac...

motodiabel
09-11-2006, 08:51
Problem nadal mam nierozwiazany :(((
naprawde nikt nie umie temu zaradzic??? :)
Jak juz tyle dlubalem i nic, pomysly mi sie skonczyly....

motodiabel
09-11-2006, 09:04
a moze w tym jest problem:


Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’
Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.

Fedajkin
13-11-2006, 07:30
A ja mam jakiś dziwny problem dotyczący zapamiętywania logowania. Otóż po aktualizacji zniknął mi kwadracik zapamiętaj hasło... kilka razy podmieniałem pliki w com_login ale nic to nie dało.

Może macie jakieś rozwiązanie na to?

joomla.user
14-11-2006, 16:00
Witam,

Mam ten sam problem i nie wiem czym to może być spowodowane.
Ustawienia w globals.php jak wyżej.
Nie używam żadnych komponentów do logowania, ot standardowy login form.
Logowanie do panelu przebiega bez problemów, ale już logowanie na stronę www nie jest takie łatwe.
Po kilku próbach loguje normlanie, ale formularze do logowania zostaje dalej widoczny, natomiast nie pokazuje się menu dla specjalnego użytkownika.

Jeżeli ktoś wpadł na pomysł prosiłbym o pomoc.
Sam jeszcze poszukam, jak coś znajdę to dopiszę.

Pozdrawiam.


---

Jednak znalazłem lekarstwo i to na tym forum.

Dla tych, którzy tu zaglądną link:
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=3843

szuman
15-11-2006, 03:16
Zabezpieczenia 1.0.11 wykluczają wiele modułów pisanych na starsze wersje jak i Mambo. Nie tylko moduł logowania Community Bulider (standardowy mod_login działa), ale także m.in. moduły wyświetlające zalogowanych, ostatnie posty z Joomla/Simpleboard... to z własnego przykładu znam.

italiano
20-11-2006, 15:45
Witam! Mam dokładnie taki sam problem. Zależy mi jednak na wykorzystaniu Community Builder. Czy jest jakiś sposób, żeby rozwiązać ten problem?

szuman
22-11-2006, 08:32
a próbowałeś logowania na standardowym module Joomla (mod_login)? bo z tego, co pamiętam, to działał

italiano
22-11-2006, 08:47
Owszem, tylko nie wiem, czy zrobiłem to do końca właściwie. Nie usunąłem bowiem całkowicie mod_login. Włączyłem go na nowo i mimo to dalej zachowuje się tak samo.