PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić tło ?



nomad22
24-01-2011, 16:32
Witam. W jaki sposób mogę zmienić tło ?
Próbowałem podmienić pliki w \templates\ja_purity\styles\background\purewhite.. . i nic.
Nie wiem czy dobrze myślałem.

KYCu
24-01-2011, 17:05
Witaj,

więcej szczegółów opisujących Twój problem!

Regulamin

nomad22
24-01-2011, 17:41
Za wyjątkiem loga które wstawiłem, chcę żeby cała moja strona wyświetlała się w jednolitym kolorze (np. czerwonym). Proszę o pomoc jak taki efekt mogę uzyskać. Templatka ja_purity.

alex51
24-01-2011, 17:53
W szablonie Ja_Purity kolor tła jest zdefiniowany w wierszu 15 pliku template.css:


body#bd {
color: #333333;
background: #F2F2F2;
}Chcąc zmieniać kolor, wstaw odpowiednią wartość dla własności (color) (poprawiam, po słusznej uwadze kolegów) - background.
Możesz też wykorzystać w tym celu odpowiednio przygotowany obrazek. Dodaj do katalogu images szablonu Ja_Purity swój obrazek tła.
W oryginalnym fragmencie:


body#bd {
color: #333333;
background: #F2F2F2;
}dodaj lokalizacje pliku tła:


body#bd {
color:#333333;
background:url("../images/stwoj_obrazek_tla.png") repeat scroll 0 0 transparent;
}

nomad22
25-01-2011, 18:01
Po wprowadzeniu nowej wartości koloru zmianie ulega tylko blok stopki, podobnie się dzieje gdy podaję ścieżkę do mojego obrazka tła.

fac
25-01-2011, 18:39
Chcąc zmieniać kolor, wstaw odpowiednią wartość dla własności color.
Ta własność odpowiada za kolor czcionki tekstu występującego w bloku.


Za wyjątkiem loga które wstawiłem, chcę żeby cała moja strona wyświetlała się w jednolitym kolorze (np. czerwonym). Proszę o pomoc jak taki efekt mogę uzyskać. Templatka ja_purity.Jeśli mówisz, że chcesz, aby cała strona wyświetlała się w kolorze czerwonym, rozumiem, że chcesz, aby zamiast strony wyświetlała się czerwona plama. Jeśli masz na myśli jedynie konkretne elementy strony, musisz doprecyzować, co konkretnie ma zmienić kolor (tło, tekst, obramowanie) oraz których elementów zmiana ma dotyczyć (jakiś konkretny element, ciało strony, itp.) Rozumiem, że nie znasz się kompletnie na html/css (gdyby tak było, nie zadawałbyś takich pytań), więc opisz przynajmniej łopatologicznie, co masz na myśli pisząc "cała strona".

alex51
25-01-2011, 18:56
Oczywiście koledzy maja racje, omyłkowo podałem wartość color zamiast background, co chyba powinno być oczywiste. Dziękuję za czujność i informuję, że już poprawiłem ten błąd.
Dodać też muszę, że w szablonie Ja_Purity chcąc mieć wyróżnione tło, rozumiane jako odmienne paski z lewej i prawej części strony należy dostosować odpowiednio plik template.css.
Jako przykład mogę podać taką przeróbkę (http://pharmapomiar.pl) standardowego szablonu Ja_Purity. Wystarczy z podanego przykładu porównać zawartość pliku template.css z oryginalnym template.css Ja-Purity i znajdzie sie potrzebne zmiany.

nomad22
26-01-2011, 16:50
Jeśli mówisz, że chcesz, aby cała strona wyświetlała się w kolorze czerwonym, rozumiem, że chcesz, aby zamiast strony wyświetlała się czerwona plama. Jeśli masz na myśli jedynie konkretne elementy strony, musisz doprecyzować, co konkretnie ma zmienić kolor (tło, tekst, obramowanie) oraz których elementów zmiana ma dotyczyć (jakiś konkretny element, ciało strony, itp.) Rozumiem, że nie znasz się kompletnie na html/css (gdyby tak było, nie zadawałbyś takich pytań), więc opisz przynajmniej łopatologicznie, co masz na myśli pisząc "cała strona". Moja strona w założeniu ma wyglądać bardzo prosto. W tej chwili znajduje się tylko logo, wszystkie moduły są powyłączane (nie są mi potrzebne).
Chcę teraz żeby nagłówek, teść strony i stopka były w tym samym kolorze... tak jak w html wpisuję przykładowo <body bgcolor="black" ></body> i mam czarne tło na stronie.

ppilus
26-01-2011, 17:03
Podstawy html i css to nie tutaj. Podstawy Joomla również nie.
Jak już będziesz wiedział co to jest css i odrobisz lekcje z podstaw Joomla! http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze
to poczytaj o JA Purity i jego dostosowywaniu. http://wiki.joomla.pl/index.php/Kategoria:JA_Purity


Oprócz pasków z lewej i prawej strony, chcę zmienić też cały środek. Tak, żeby wszystkie elementy prócz loga tworzyły jednolity kolor.
Wtedy miejmy nadzieję będą paski z każdej strony jakie tylko sobie wymyślisz.

wojtek.m
18-02-2011, 22:43
Czy ktoś wie, jaki znacznik odpowiada za kolor tła w edytorze artykułów? W szablonie który chce wykorzystać tło jest koloru szro - burego i zbytnio zlewa się z kolorem czcionek.
Będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam. Wojtek.

KYCu
18-02-2011, 23:09
Zaden znacznik, tylko opcja w ustawieniach edytora. TinyMCE ? szukaj w dodatkach. Podpowiem, że edytor może mieć swój własny styl CSS.

A poza tym regumalmin! nie podpinamy się pod czyjś wątek! Jeżeli potrzebujesz pomocy, utwórz nowy temat.

wojtek.m
20-02-2011, 01:06
Prawdę mówiąc w regulaminie nie widzę nigdzie punktu, który mówiłby o tym, że nie można lub nie należy lub że po prostu nie jest w dobrym tonie podpinać się po inny wątek. Jestem członkiem wielu innych forów i naturalne jest wszędzie to, że podobne problemy gromadzi się wokół tej samej tematyki a nie rozpoczyna się nowych tematów. Inaczej - oprócz pytania jak zmienić obramowanie na czerwono będzie osobny wątek z pytaniem jak zmienić obramowanie na niebiesko i kolejny - jak zmienić obramowanie na zielono.

Mimo wszystko ta mała podpowiedź wyżej dała mi na tyle do myślenia że znalazłem: EDITOR.CSS, i znacznik background-color w sekcji body.
Pozdrawiam
Wojtek.