PDA

Zobacz pełną wersję : Błędne linkowanie pierwszego news-a



fdwd
24-01-2011, 21:13
Witam.

Mam problem z linkiem w nagłówku, ale dziwne jest to, że problem występuje tylko dla pierwszego newsa na liście.

Jak kliknę na link to wyrzuca taki błąd:



You don't have permission to access /<br /><b>Notice</b>: Undefined property: stdClass::$readmore_link in <b>C:/wamp/www/joomla/templates/ls_theme/html/com_content/frontpage/default_item.php</b> on line <b>8</b><br /> on this server.



W mojej templatce modyfikowałem pliki com_content (mam utworzone pliki w katalogu mojej templatki)

Kod dla default_item.php jest taki:



<div class='news'>
<div class='news-header'>
<div class='date'>
<span><?php echo JHTML::_('date',$this->item->created, JText::_('DATE_FORMAT_LC2'));?></span>
</div>
<div class='head-text'>
<div class='title'>
<a class='news-link' href='<?php echo $this->item->readmore_link; ?>'><?php echo $this->escape($this->item->title); ?></a>
</div>
<div class='author'>
<div class='adding'>
<span>dodane przez:</span>
</div>
<div class='author-name'>
<span><?php echo $this->escape($this->item->author)?></span>
</div>
</div>
</div>
</div>
<div class='news-content'>
<div class='news-content-text'>
<?php echo $this->item->text; ?>
</div>
</div>
</div>

fdwd
25-01-2011, 21:45
nikt nie wie???????????????

Jola
25-01-2011, 23:11
Witam,
widocznie nie masz prawidłowo zdefiniowanej wartości $item->readmore_link w pliku view.html.php (frontpage).
Porównaj z plikiem z komponentu.

fac
25-01-2011, 23:22
Na moje, w zmodyfikowanym szablonie zapomniałeś sprawdzić, czy link jest wygenerowany, zaś w sprawiającym problem artykule zaznaczyłeś, aby joomla tego linku nie generowała. Wstaw do swojego szablonu odpowiedni warunek, a wszystko będzie dobrze.
Dla ułatwienia podaję oryginalny kod (Joomla 1.5.22)

<?php if ($this->item->params->get('link_titles') && $this->item->readmore_link != '') : ?>
<a href="<?php echo $this->item->readmore_link; ?>" class="contentpagetitle<?php echo $this->escape($this->item->params->get( 'pageclass_sfx' )); ?>">
<?php echo $this->escape($this->item->title); ?></a>
<?php else : ?>
<?php echo $this->escape($this->item->title); ?>
<?php endif; ?>

fdwd
26-01-2011, 07:51
Ehh... oczywiście... problemem było ustawienie "Tytuły Łączami"=tak.

Aktualnie jest to zawsze domyślnie ustawione jako GLOBALNIE. Wiecie jak to ustawić, żeby było domyślnie na TAK??

ppilus
26-01-2011, 08:04
Rozumiem, że chcesz ustawić by globalnie = tak ?
http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.content.15#Preferencje_-_globalna_prezentacji_artyku.C5.82.C3.B3w