PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przypisaniem produktu do producenta



Mateluta
25-01-2011, 18:54
Witam serdecznie, mam dość dziwny problem: w Virtuemart mam np 8 produktów. Dodałem sobie 3 producentów. Każdemu produktowi nadałem jakiegoś producenta. Efekt taki, że na stronie producent wyświetla się TYLKO przy jednym produkcie. Wchodzę na zaplecze na produkt, u którego wyświetla się producent i w polu Producent zaznaczona jest odpowiednia pozycja w comboboxie (w rozwijanej liście). Teraz wchodzę do produktu (dla którego na stronie opisującej jego szczegóły brak nazwy producenta) a tam w polu Producent na liście rozwijanej nie jest aktywen pole z danym producentem tylko "Wybierz producenta". Dodam, że "niby" zapamiętuje producenta, bo w podsumowaniu produktu widnieje jaki to producent... Tyle, że na stronie klient już nie widzi jaki to producent... Ktoś coś może na ten temat powiedzieć? Nie wiem jak z tego bagna wybrnąć... POzdrawiam

Mateluta
28-01-2011, 12:03
Hej! Nikt nie miał takiego problemu? Czyli to pewnie ja coś namieszałem... A mogło na to mieć wpływ to, że inną joomle zainstalowałem na starej bazie danych i później w pliku configuration.php musiałem zmienić przedrostek tabel z jos_ na bak_??? NIe mam pojęcia jak rozwiązać ten problem...

---------- Post dodany o 11:42 ---------- Poprzedni post był o 00:25 ----------

Dodam, że zrobiłem sortowanie wg producenta i sortuje dobrze. Natomiast w przypadku wyświetlania szczegółów produktów producent pojawia się tylko tam gdzie w panelu admina w polu Producent zaznaczona jest odpowiednia pozycja (w przypadku pozostałych produktów w tym polu w liście rozwijanej producentów nie jest zapamiętana wybrana pozycja - aktualna pozycja to "Wybierz producenta")...

---------- Post dodany o 12:03 ---------- Poprzedni post był o 11:42 ----------

Problem rozwiązany.... Jeśli ktoś miałby podobny problem, to powiem tak: po nadpisaniu bazy danych wgraniem nowej Joomli korzystającej ze starej bazy produkty wcześniej wprowadzone nei wiedzieć czemu "utraciły" producenta. W moim przypadku trzeba było usunąć wszystkie stare produkty. W przypadku tych nowo wprowadzanych producent już zapisywał się w bazie prawidłowo... Dziwne, ale prawdziwe... POzdrawiam