PDA

Zobacz pełną wersję : automatyczne skracanie artów i wstawianie więcej



Gnom
25-01-2011, 18:57
Witam,
Mam może troszkę nietypowe pytanie, troszkę poszukałem, ale nic nie znalazłem.
Może jest jakiś komponent lub patent który pozwoli mi na automatyczne skrócenie artykułu do np 500 znaków i wstawienie przycisku więcej po tym jak zdejmę go ze strony głównej i będzie on widoczny w zakładce np stare arty.

Chodzi mi o coś takiego że, mam art na stronie głównej, wchodzę do panelu administratora odznaczam wyświetlanie go na stronie głównej i on w tym momencie zostaje przycięty do 500 znaków, zostaje dodany przycisk więcej i zostaje zamieszczony w zakładce stare arty.
Z góry dzięki za pomoc.

moje
25-01-2011, 21:20
Może to wykonać wykorzystując nadpisywanie szablonem.

ppilus
25-01-2011, 21:31
może drobny przykładzik ? ;)

moje
25-01-2011, 22:01
strona główna to osobny plik widoku, tak jak wyświetlanie artykułów w kategorii, wystarczy użyć już istniejącego warunku, czy chcemy wyświetlać wstęp, jeśli tak to pobierany jest cały tekst (wstęp i rozwinięcie) no i z tego tekstu wyświetlamy pierwsze 500 znaków.

Gnom
26-01-2011, 07:14
Hmm, mógłbyś to bardziej przybliżyć ???? Sorry, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, aż tak to joomli nie znam, bawię się nią od 2 miesięcy, ale takich rzeczy jeszcze w niej nie robiłem :(
Jeżeli możesz to w miarę krok po kroku wyjaśnić będę wdzięczny.
Pozdro...

ppilus
26-01-2011, 10:08
@moje nie do końca masz rację :)
Kolega nie chce wyświetlać wstępu tylko skrócić każdy artykuł do określonej ilości znaków.
Owszem można problem rozwiązać stosując nadpisywanie szablonu lecz bez znajomości php raczej niewiele się zwojuje.
Nadpisując szablon należałoby zmienić wiersz wyświetlający art. na coś w stylu:
<?php echo substr(strip_tags($this->item->text),0,500)."......"; ?> (gdzie 500 to ilość znaków do wyświetlenia lub bez strip_tags (http://www.php.e-iq.pl/strip_tags%28%29,usuwa-wszystkie-znaczniki-html-z-ciagu-zmiennej) w zależności jaki efekt chcemy osiągnąć)
zamiast <?php echo $this->item->text; ?>
Niemniej jednak trzeba by się potem bawić z wyświetleniem reszty art.

Dużo prostszym rozwiązaniem, które powinno zadowolić @Gnom'a jest skorzystanie z wszystkomającego w tym zakresie dodatku Automatic Read More In Joomla (http://www.toao.net/182-automatic-read-more-in-joomla).

Generalnie chodzi mi tylko o to, by dawać konkretne odpowiedź lub wskazówki zamiast nic nie wnoszących: tak to da się zrobić.

Gnom
26-01-2011, 14:21
Hej, dzięki wielkie za podpowiedź, w dniu wczorajszym ściągnąłem i zainstalowałem ten komponent, ale nie miałem jeszcze czasu wypróbować, jak tylko to zrobię to napiszę jak się sprawuje i czy o to mi chodziło :)
Dzięki wszystkim za podpowiedź.

Witam,
Przykro mi, ale niestety komponent ten nie tylko nie chce działać tak jakbym chciał, ale dodatkowo artykuły już wpisane nie otwierają się, a strona wywala się z krytycznym błędem :(
Jeżeli ktoś ma jeszcze inny pomysł to poproszę o pomoc.
Pzdr.

moje
26-01-2011, 21:29
@ppilus
Moje rozwiązania działa w przypadku kiedy autor treści wpisał tylko rozwinięcie artykułu oraz kiedy autor treści sam ustawił wstęp i rozwinięcie artykułu. Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie zadziała w momencie braku wstępu oraz wtedy, kiery wstęp jest ustalony przez autora, poprzez zignorowanie go i potraktowanie go jako całość z rozwinięciem.

EDIT:


Mimo wszystko skorzystanie z dodatku wydaje się o wiele prostsze, zwłaszcza dla tych nie znających się na warunkach.
Nie mowie nie.

ppilus
26-01-2011, 23:24
Mimo wszystko skorzystanie z dodatku wydaje się o wiele prostsze, zwłaszcza dla tych nie znających się na warunkach.