PDA

Zobacz pełną wersję : Autoryzowana galeria



jósher
25-01-2011, 20:46
Cześć
Potrzebuję rozwiązać problem galerii zdjęć dedykowanej dla danego użytkownika, tzn. wybrany user przegląda tylko te zdjęcia które są przypisane do jego konta. nie ma możliwości przeglądania innych galerii.
Jak do tego podejść. Czy jest to kwestia rozbudowania konfiguracji user czy też odpowiedniego skryptu z galerią.

Dzięki za twoje zdanie.

pyziak
25-01-2011, 20:50
Phoca Gallery ma taką funkcjonalność o ile dobrze sobie kojarzę, że pisujesz katalog do użytkownika

jósher
25-01-2011, 23:00
Bardzo dziękuję.
teraz sprawdzam od strony zarządzania użytkownikami znalazłem materiały na temat Joomlearn LMS Basic Edition
obecnie testy.

---------- Post dodany o 22:59 ---------- Poprzedni post był o 22:02 ----------

ok Phoca Gallery rzeczywiście ma takie opcje.
Natomiast od strony użytkownika to ciężki temat do którego nie łatwo cokolwiek znaleźć na temat

---------- Post dodany o 23:00 ---------- Poprzedni post był o 22:59 ----------

Postaram się zastosować Phoca Gallery

kurtz
25-01-2011, 23:15
chodzi o to, że użytkownik po rejestracji ma własny folder z mediami, które dodaje np do artykułów, tak aby nie korzystał ze współdzielonego repozytorium ?

dla mnie nie jest do końca jasne znaczenie słowa galeria w pierwotnym pytaniu.

lms to komponent elearningowy, a nie galeria. bardzo drogi z resztą i wymagający po stronie zaplecza technologicznego.

jósher
25-01-2011, 23:25
lms właśnie sprawdziłem

---------- Post dodany o 23:24 ---------- Poprzedni post był o 23:22 ----------

szukam komponentu zarządzającego użytkownikami lub grupami użytkowników.
tak aby dać możliwość 1 user ogląda tylko jedną gal.
każdy user inną.

---------- Post dodany o 23:25 ---------- Poprzedni post był o 23:24 ----------

user na poziomie zastrzeżonym bez praw do edycji tylko możliwość przeglądania

pyziak
25-01-2011, 23:30
Napisz dokładnie co chcesz zrobić , bo nie wiadomo kto ma dodawać te zdjęcia , edytować itp
można zrobić tak:
JomSocial - użytkownik ustawia prywatność i nikt już nie widzi jego zdjęć, lub grupa zamknięta i tez nikt z poza grupy nie widzi, ale zaraz się okaże że to nie to ...

kurtz
25-01-2011, 23:31
na chwilę obecną tylko jomsocial ma tak rozległe prawa zarządzania prywatnością i / lub użytkownikami. trzeba wyłączyć wszystkie funkcje dodane, pozostawiając profil użytkownika i plugin galerii.

jósher
25-01-2011, 23:46
Napisz dokładnie co chcesz zrobić , bo nie wiadomo kto ma dodawać te zdjęcia , edytować itp
można zrobić tak:
JomSocial - użytkownik ustawia prywatność i nikt już nie widzi jego zdjęć, lub grupa zamknięta i tez nikt z poza grupy nie widzi, ale zaraz się okaże że to nie to ...
Potrzebuje zrobić stronę dla fotografa który będzie udostępniał foty ślubne. Każda para ma dostęp tylko i wyłącznie do własne galerii. Konta użytkowników zakłada właściciel strony.

---------- Post dodany o 23:46 ---------- Poprzedni post był o 23:43 ----------

Myślę jeszcze nad znalezieniem niezależnego skryptu (nie Joomla) i podpięciu go na zasadzie wpinacza

pyziak
25-01-2011, 23:56
Teraz sprawa jasna zrobisz to za pomocą Phoca , właściciel/fotograf będzie wrzucał zdjęcia do katalogu, który będzie przypisany do danego użytkownika/ klienta (i chyba o ile dobrze pamiętam trzeba zrobić go prywatnym)

jósher
26-01-2011, 00:06
OK dzięki, czeka mnie bardzo ciekawy projekt.
Gdy strona będzie gotowa podeślę link.

pyziak
26-01-2011, 00:14
względem Phoca podpowiem :
Jak tworzysz kategorię to masz tam określenie : Access right: i wybierasz użytkownika z listy