PDA

Zobacz pełną wersję : Nadpisywanie szablonem w joomla 1.6



tomaszek83
25-01-2011, 21:46
Witam,

próbowałem zrobić szablon pod joomla 1.6 i chciałem dla strony frontowej zastosować nadpisywanie szablonem. Wszystko wydawało się proste. No bo w 1.5 było proste... a J1.6 miała być jeszcze bardziej przyjazna. Stworzyłem sobie plik html/com_content/featured/default_item.php i... zdziwienie bo coś nie działa.

Znalazłem co prawda coś tutaj: http://docs.joomla.org/Layout_Overrides_in_Joomla_1.6 ale nie bardzo rozumiem jak to ugryźć.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

zwiastun
25-01-2011, 22:57
Dwie zasadnicze różnice miedzy 1.5 a 1.6.
W 1.5 kopiujesz plik widoku default.php do katalogu /html/.../. W 1.5 - też od tego zaczynasz, ale plikowi nadajesz własną nazwę.
Druga: Twój nowy widok będzie dostępny w opcjach (rozszerzonych albo wyświetlania) pod tą nazwą, jaką nadasz plikowi widoku, jako alternatywny układ do wyboru.
Reszta - studiuj. A tak na marginesie, już tak daleko jesteś, ze się zabierasz za przeróbki tyle co wydanego?

tomaszek83
26-01-2011, 07:30
hej @zwiastun. czy przeróbki? raczej drobne korekty w wyglądzie pewnych rzeczy. Takie drobnostki miejsce ułożenia przycisków "Readmore" czy położenie "Detalów" artykułu. Mogę co prawda uzyskać to za pomocą CSS-a ale chciałem przy okazji ogarnąć nadpisywanie szablonem. Raczej nie powiedziałbym że jestem już tak daleko... ja po prostu chcę iść daleko;) Tzw. żądza wiedzy. Dzięki za podpowiedź. Będę próbował.

---------
Edit:

Hmm... na pewno coś robię nie tak... zrobiłem tak jak pisałeś no i jest ten layout widoczny w ustawieniach. Dla przykładu. Wybieram w głównych opcjach dla Category -> Layout: blog2, w ustawieniach kategorii jest: Use Global. W menu mam wyświetlanie artykułów z kategorii w formie bloga. I J16 nadal bierze ustawienia z components/com_content/views/category/tmpl/blog.php a powinna brać z templates/moj_szablon/htm/com_content/category/blog2.php

Nie mam pojęcia już gdzie robię błąd.

---------

Edit2:

Zrobiłem mały test. I dla modułów Twoja metoda działa. Natomiast dla com_content za choinkę nie chce. Może ktoś ma jakieś pomysły jak to ma być?

----------
Edit3:

Sukces:D Udało się... aby zastosować nadpisywanie np. elementów strony głównej trzeba stworzyć typ pozycji menu (jak źle pisze to proszę o sprostowanie), inaczej nie da się zrobić nadpisywania dla com_content które ma swoją pozycję w menu. Dodatkowy typ menu tworzymy dodając do swojego nadpisanego layoutu (np. html/com_content/category/blog2.php) plik blog2.xml który będzie definiował nam, jak ma wyświetlić to menu (zastosować plik blog2.php).

Trochę czasu minęło, zanim to skumałem, ale w końcu się udało.

Dało mi do myślenia stwierdzenie @zwiastuna "Reszta - studiuj". Tak myślałem że Twój post nie jest odpowiedzią, a jedynie podpowiedzią ;), od czego zacząć.

Jeszcze raz dzięki @zwiastun

ciecho
08-01-2012, 00:39
Mam podobny problem, w opcjach art. wybieram Alternatywny układ defaultMojanazwa, ale to nie daje efektu, nigdzie nie znalazłem rozwiązania, jak tworze plik xml defaultMojanazwa.xml to nie ma w opcjach Alternatywny układ defaultMojanazwa tylko domyślne...
to chyba nie może być aż takie trudne?!
Kolega widzę że sobie w jakiś sposób poradził, więc jak byś mógł, bardzo prosze o pomoc.