PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Joomfish



sanmar
26-01-2011, 08:52
Witam

Zainstalowałem joomlę 1.5.21 oraz do niej Joomfish 2.04 oraz dwa dodatkowe języki i po kliknięciu na którąś z flag obcych języków wyskakuje biały ekran z takim błędem

" Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting ')' in C:\xampp\xampp\htdocs\SNSTART\administrator\compon ents\com_virtuemart\languages\common\english.php on line 1337 "

czym może być to spowodowane i jak to naprawić

kurtz
26-01-2011, 09:06
grzebałeś coś w tym pliku językowym ?

co tam jest w tej linii ?

sanmar
26-01-2011, 09:42
nie nie grzebałem

'VM_ENQUIRY_MAIL_HAS_REQUESTED' => 'has requested more information on',
'VM_ENQUIRY_MAIL_PRODUCT_SKU' => 'Product-SKU',
'VM_ENQUIRY_MAIL_QUESTION' => 'Question',
'OFFLINE_MODE' => 'OFFLINE MODE',
'VM_STORE_UPDATED' => 'Your Store has been updated.',
'VM_VENDOR_UPDATED' => 'The Vendor has been updated.',
'PHPSHOP_DOWNLOADS_LINK' => 'Click on this link to download your file',
'PHPSHOP_DOWNLOAD_REMAINING' => '{count} download remaining',
'PHPSHOP_DOWNLOADS_REMAINING' => '{count} downloads remaining',
'PHPSHOP_DOWNLOAD_VALID_UNTIL' => ' until {date}',
'USER_REGISTRATION_DISABLED' => 'User registration is disabled, it must be enabled in order to proceed.'
'VM_MOD_CURRCHANGE' =>'Change Currency'
); $VM_LANG->initModule( 'common', $langvars );
?>

1337 to 3 linia od dołu coś wyczytałem że takie coś sie dzieje właśnie gdy ma się zainstalowany Virtuemart

---------- Post dodany o 09:29 ---------- Poprzedni post był o 09:21 ----------

Ten sam błąd wyskakuje gdy włączę język niemiecki lub rosyjski

Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting ')' in C:\xampp\xampp\htdocs\SNSTART\administrator\compon ents\com_virtuemart\languages\common\english.php on line 1337

Również ta sama linia i dokładnie ten sam błąd ten błąd wyskakiwał przed instalacja dodatkowych języków jeszcze spróbuje odinstalować Virtuemart może wtedy przejdzie ale dla mnie jest ważne jedno i drugie.
Proszę o pomoc

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 09:42 ---------- Poprzedni post był o 09:29 ----------

Tak jak wcześniej pisałem odinstalowałem Virtuemart i języki działają może mi ktos pomoc co by zrobić by to wszystko przeszło i działało razem z Virtuemart

kurtz
26-01-2011, 10:12
aktualne wydanie jomfish'a to 2.1.5 pomijam oczywiście 22 wydanie linii 1.5

nie bardzo wiem, co mogło powodować błędy w wydaniu 2.04, a to wygląda na nie najnowsze.

nie wiemy też jakie wydanie virtuemart instalujesz.

radziłbym wykonać instalację ze wszystkim świeżym. wtedy wróć i powiedz czy zwraca ten błąd.

sanmar
26-01-2011, 11:01
Virtue mart mam w najnowszej wersji 1.1.6 natomiast joomfish w wersji 2.1.5 odinstalowałem
ponieważ chciałem mieć na stronie flagi i był jakiś błąd i w żadnej konfiguracji nie wyświetlał mi flag
dlatego powróciłem do wersji 2.04 ale sprubuję jeszcze raz zainstalować i sprubować

kurtz
26-01-2011, 11:03
mimo wszystko proponuję nową instalację wszystkich składników.

sanmar
26-01-2011, 11:53
Zainstalowałem najnowszą tylko jeszcze raz sprawdzałem i nie można ustawić by były same flagi wogle jest jakiś błąd i wyświetla
puste prostokaty i wnnych wersjach tylko w jednej normalnie słownie napis ale języki działają nie ma błedu ale dopiero po odinstalowaniu
Virtuemart jak był zainstalowany to równiez jest ten sam błąd czyli Virtuemart kłuci sie z joomfish chodzi mi tylko żeby było tłumaczenie
do strony część z sklepem nie musi być tłumaczona może jest jakaś możliwość połączenia tego by ten błąd naprawić i żeby wszystko dalej
przeszło może ktoś juz miał podobny problem

Pozdrawiam

kurtz
26-01-2011, 12:00
zainstalowałeś najnowszą czyli co ?

nowa instalacja joomla+vm+joomfish

odinstalowałeś składniki ( bez usunięcia starych tabel z bazy danych ) i zainstalowałeś na nowo tylko vm + joomfish na starej instalacji joomla ?

ja wykonałem taką instalację chwilę temu i u mnie działa jak należy.


edit ///


coś ty nas tutaj oszukujesz

w moim pliku językowym ( korzystam z najnowszych wydań wszystkich składników )

nie ma linii generującej błąd [ zapewne kiedyś i nie do końca wiadomo jaki i w której wersji ]

jest natomiast właściwy kod :

http://img88.imageshack.us/img88/2572/codezl.th.png (http://img88.imageshack.us/i/codezl.png/)

poprawnie wyświetlający wszystkie funkcje.

coś instalujesz starego, co generowało błędy, jakich wiele na forum joomfish'a.

sanmar
26-01-2011, 14:31
Tak odinstalowałem joomfish i virtualmarkt ale joomla została ta sama wer 1.5.21 zrobię to od nowa i mam nadzieję że zadziała tylko zauważ
że ja to robię na wirtualnym serwerze xampp może to dlatego może skożystać z jakiegośinnego serwerka albo na jakimś darmowym hostingu
xampp jest również w najnowszej wersji ściągnięty z orginalnej strony nie wiem a co jest z tymi ikonkami wyświetlają się u Ciebie flagi??

Pozdrawiam

kurtz
26-01-2011, 14:38
zauważ, że ja to robię na takim samym lokalnym serwerze jak ty.

z plików ( nie joomla tylko vm ) wynika, że instalujesz tam coś starego, a dodatkowo jakąś starą wesję fisha.

sanmar
26-01-2011, 18:49
ok postaram się ściągnąć wszystko najnowsze i wszystko od nowa zrobić tylko będe musiał poszukać
jeszcze jakiś nowych dodatkowych języków joomfisza one żeczywiście były stare wersje bo nowsze
instalki nie chciały mi wystartwać chodzi mi o język niemiecki i rosyjski a jeżeli chodzi o kolejność
instalacji to najpierw zainstalować virtuemarkt czy joomfisha może to też odgrywa rolę w jakiej
kolejności instalowałeś??

Pozdrawiam

kurtz
26-01-2011, 18:54
j! -> vm -> fish

sanmar
26-01-2011, 19:06
ok dzięki postaram się jutro również w takiej samej kolejności instalować i mam nadzieję że zadziała bo bardzo mi zależy
żeby działało jedno i drugie mam na darmowym hostingu narazie joomlę 1.5.21 z virtuemart 1.1.6 i tam prawie wszystko działa
ale najpierw testuję wszystko na localhoscie i dopiero wgrywam i teraz będę się starał dopracować by móc wgrać narazie na ten
darmowy hosting a póżniej już na właściwą stronkę ale to dopiero jak juz całkowicie wszystko będzie działać www.snstart.cba.pl

Pozdrawiam

kurtz
26-01-2011, 19:08
odradzam hostowanie "testowo" czegokolwiek na serwerze cba. przez ten serwer twoje problemy. nasze też.

sanmar
27-01-2011, 14:01
a dlaczego ten serwer jest taki strasznie problemowy ?? tzn tak jak wcześniej pisałem wszystko
robiłem na localhoscie a dodatkowo z duzym opuźnieniem na tym hostingu cba i z tego co tam jest
zrobione w tej chwili to tylko nie działa formularz kontaktowy nie dochodzą maile z niego również nie
wiadomo dlaczego oraz maile potwierdzające klientowi że kupił coś mail rejstracyjny z opuźnieniem ale
doszedł oraz polecanie strony innym użytkownikom również rejstrację mam ustawioną na automatyczną
tzn że jak klient się zarejstruje to nie musi czekać by przyszedł do niego na maila link z aktywacją i to niby
działa dodaje użytkownika automatycznie i może dodawać do koszyka i kupować tylko na końcu nie przyjdzie
mu potwierdzenie tak jak jest napisane że ma przyjść na maila

---------- Post dodany 27-01-2011 o 14:01 ---------- Poprzedni post był 26-01-2011 o 19:28 ----------

Witam

Zrobiłem wszystko od nowa wszystkie instalki najnowsze i dalej to samo xampp 1.7.3 joomla 1.5.22 wirtuemarkt 1.1.6 joomfish 2.1.5
i dalej wyskakuje dokładnie ten sam błąd w tej samej lini

Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting ')' in C:\xampp\htdocs\SNSTART\administrator\components\c om_virtuemart\languages\common\english.php on line 1337

czym może on być spowodowany?? Wszystkie instalki ściągane z orginalnych stron

kurtz
27-01-2011, 14:15
spróbuj jeszcze przenieść tak skonfigurowaną witrynę na serwer fizyczny. tylko nie ten testowy cba tylko jakiś produkcyjny.

przy okazji przekopałem forum fisha i vm i nie znalazłem żadnej wzmianki o podobnym problemie. tym bardziej, że linie które podałeś nie występują w tej instalacji :blink: i tej kompilacji.

sanmar
27-01-2011, 14:37
A czy mógłbyś mi napisac dokładnie z jakich wersji kozystasz może ja coś źle robię przy instalacji do virtue markt instaluje dodatkowo
moduły takie jak : mod_virtuemarkt , mod_virtuemarkt_cart, mod_virtuemarkt_productscroler oraz mod_virtuemarkt _login i plugity
dwa to wszystko jest w komplecie instalki do dodatkowego zainstalowania w zależności co komu jest potrzebne.
A jeżeli chodzi o ten serwer produkcyjny to dokładniej mógłbyś powiedzieć co miałeś na myśli mówić serwer produkcyjny?

---------- Post dodany o 14:33 ---------- Poprzedni post był o 14:26 ----------

link do mojego kodu http://img508.imageshack.us/img508/4373/34120579.jpg

---------- Post dodany o 14:37 ---------- Poprzedni post był o 14:33 ----------

Na załączonym Twoim scrinie początek ściezki jest inny używasz jakiegoś innego serwera wirtualnego ja uzywam xamppa może to jest wina tego serwera??
jest jeszcze jakiś inny taki polski odpowiednik nie pamiętam jak się nazywa jak sobie przypomne to jeszcze na nim spróbuję a Ty jakiego serwera używasz??

kurtz
27-01-2011, 14:39
nie ja nie instalowałem niczego poza vm + mod_currency (1.1.6 ), j! 1.5.22, fish 2.1.5

ten właściwy serwer, nie cba, nie xampp, tylko ten płatny, tam gdzie ma być ta strona hostowana.

sanmar
27-01-2011, 16:25
a ten test który przeprowadzałeś to jakiego serwera użyłeś bo muiałeś coś użyć

kurtz
27-01-2011, 16:41
vertrigo

sanmar
27-01-2011, 19:01
ok sprubuję jego użyć

---------- Post dodany o 19:01 ---------- Poprzedni post był o 17:12 ----------

zainstalowałem ten serwer wydaje sie lepszy niź xampp tylko nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem ponieważ
przy instalacji czgo kolwiek pojawiają się różnego rodzaju błędy gdy chciałem zainnstalować virtuemarkt to w żaden sposób
nie mógł się doszukać pliku instalacyjnego tak jakbym miał instalke podójnie spakowaną więc przeszełem dalej sprawdzić
joomfisha i tam wyskoczył taki oto błąd

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 40961 bytes) in C:\Program Files\VertrigoServ\www\SNSTART\libraries\joomla\in staller\adapters\component.php on line 289

i znowu nie wiem co jest grane ale myślę że coś skopałem przy konfigu tego serwerka zrobiłem tak zainstalowałem go następnie
uruchomiłem apache i mysql zalogoałem się prze phpmyadmin i tam utwożyłem sobie nowego użytkownika bazy danych i hasło
przypisłame kodowanie utf8 general_ci i wżuciłem instalke do katalogu www i zanstalowałem joomlę wszystko ok poszło
tak jak w przypadku xampaa i odpaliłem zaplecze podgląd również dodałem artykuł ale już nic nie udało mi się doinstalować
w czym może być błąd tym razem

kurtz
27-01-2011, 19:11
tu jest błąd w ustawieniach serwera


Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 40961 bytes)

ale no na prawdę.

zanim zaczniesz coś robić już nie tylko z joomla, ale i serwerami, proszę ! zapoznaj sie z podstawami funkcjonowania wszystkiego.

ty coś piszesz, a ja błądzę. instalujesz coś, ale okazuje się, że zupełnie co innego niż ja.

moim zdaniem poznaj najpierw co to jest serwer. jakie ma ustawienia domyślne, jakich wymaga joomla! a często i jego komponenty. poznaj co to jest php, jak wyglądają bazy danych i która tabela jest do czego.

wtedy dopiero zainstaluj swój pierwszy system i ćwicz.

my tu rozwiązujemy problemy produkcyjne a nie piszemy elementarz, który jest na wiki.joomla.pl , php.org, apache.org - w zależności od składnika.

sanmar
27-01-2011, 19:20
a czy mógłbyś mi jeszcze tylko to powiedzieć jak mam to zrobić tzn jak skonfigurować ten serwer że by to wszystko
wystartowało bo wydaje mi się że to teraz żeczywiście zadziała tak jak u Ciebie widocznie cały czas robię
gdzieś mały błąd i nie wczyta plików na serwer

---------- Post dodany o 19:20 ---------- Poprzedni post był o 19:16 ----------

niestety nie znam się na serwerach php i bazach danych zna trochę htmla i w tej dziedzinie jest mi troszę ciężko a
potrzebuję zrobić tylko tę jedna stronkę koniecznie z sklepem i z 3 językami niby nie dużo ale dla mnie dużo również
nie chcę ćwiczyć na właściwym hostingu bo na nim jest stara strona która mu si działać

kurtz
27-01-2011, 19:21
mam opisać ci wszystkie funkcje apache'a, php, sql'a ?

nie wystarczyłoby mi semestru. wszystko opisane jest w podręcznikach każdego ze składników. zacznę wyjaśniać jedno i nie wykopie się z tego tematu.

celowo powiedziałem, żebyś zainstalował system na wykupionym serwerze. tam zrobili to za ciebie profesjonaliści ( :/ ). i to może być nawet tani serwer na nazwa, home, ovh czy co tam jeszcze jest.

sanmar
27-01-2011, 19:28
tak to się akurat domyślam a jaki z darmowych chostingów mógłbyś polecić tylko na przetestowanie czy
wszystko zadziała skoro ten cba jest nie bardzo?? chciałbym mieć 100% pewność że jak wżucę na właściwy
serwer IQ że to wszysto zadziała i będzie ok bo na tym xampie było ale tylko do momentu instalacji joomfish

kurtz
27-01-2011, 19:35
nikt nie poleci ci darmowego hostingu, bo nie ma czego polecać.

sprawdź na serwerze w pliku php.ini ustawienia " resource limits "

sanmar
27-01-2011, 19:42
coś takiego jest


;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
; Resource Limits ;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

max_execution_time = 30
; Maximum execution time of each script, in seconds
max_input_time = 60
; Maximum amount of time each script may spend parsing request data
memory_limit = 8M
; Maximum amount of memory a script may consume (8MB)

kurtz
27-01-2011, 19:44
to teraz porównaj z błędem i pomyśl co zrobić, żeby go nie było.

---

the end

sanmar
28-01-2011, 12:10
dokładnie nie zrozumiałem ale

max_execution_time = 30
; Maximum execution time of each script, in seconds
max_input_time = 60
; Maximum amount of time each script may spend parsing request data
memory_limit = 8M
; Maximum amount of memory a script may consume (8MB)

trzeba zmienić memory limit i to w ostatniej lini również tylko nie wiem czy mniej czy więcej na ile mam zmienić??

---------- Post dodany 28-01-2011 o 08:07 ---------- Poprzedni post był 27-01-2011 o 19:53 ----------

zwiększyłem czasy dwukrotnie oraz memory limit na 12M i wostaniej lini równiez i nic nie pomogło

---------- Post dodany o 12:10 ---------- Poprzedni post był o 08:07 ----------

zainstalowałem joomle tym razem na serwerze krasnala konfigurację całą krasnala pod joomle znalazłem na necie i identycznie
skonfigurowałem i dalej to samo przy instalacji virtuemart i joomfish tym razem wyskakuje podobny błąd jak poprzednio

Parse error: parse error in c:\usr\krasnal\www\joomla\administrator\components \com_joomfish\models\ContentElement.php on line 74

/** Standard constructor, which loads already standard information
* for easy and direct access
*/
function ContentElement ( $xmlDoc ) {
$this->_xmlFile = $xmlDoc;

if( isset($this->_xmlFile) ) {
$valueElement = $this->_xmlFile->getElementsByTagName('name')->item(0);
$this->Name = trim($valueElement->textContent);

74 to jest przedostatnia linia

o co tu chodzi ??

dzwonek
05-02-2011, 18:39
nie nie grzebałem

'VM_ENQUIRY_MAIL_HAS_REQUESTED' => 'has requested more information on',
'VM_ENQUIRY_MAIL_PRODUCT_SKU' => 'Product-SKU',
'VM_ENQUIRY_MAIL_QUESTION' => 'Question',
'OFFLINE_MODE' => 'OFFLINE MODE',
'VM_STORE_UPDATED' => 'Your Store has been updated.',
'VM_VENDOR_UPDATED' => 'The Vendor has been updated.',
'PHPSHOP_DOWNLOADS_LINK' => 'Click on this link to download your file',
'PHPSHOP_DOWNLOAD_REMAINING' => '{count} download remaining',
'PHPSHOP_DOWNLOADS_REMAINING' => '{count} downloads remaining',
'PHPSHOP_DOWNLOAD_VALID_UNTIL' => ' until {date}',
'USER_REGISTRATION_DISABLED' => 'User registration is disabled, it must be enabled in order to proceed.',
'VM_MOD_CURRCHANGE' =>'Change Currency'
); $VM_LANG->initModule( 'common', $langvars );
?>


Na końcu linii 1336 brakuje przecinka. Nawet w oryginalnych, nie modyfikowanych plikach zdarzają się bugi.
- pozdrawiam

sanmar
06-02-2011, 14:44
Dzięki wielkie za odpowiedź tak zgadza się doszedłem już do tego tylko nie miałem czasu napisać na forum
rozwiązania tego problemu.