PDA

Zobacz pełną wersję : Brak zawijania tekstu



Marek3000
27-01-2011, 08:12
Strona www.simracers.pl

Ostatni news na stronie zawija tekst. Dwa przedostatnie ucinają. O co kaman?

---------- Post dodany 27-01-2011 o 08:12 ---------- Poprzedni post był 26-01-2011 o 11:54 ----------

Jest tu kto?

Jola
27-01-2011, 19:53
Witam,
albo ze mną coś nie tak albo z Twoim opisem - i tak nie wiem o co Ci chodzi. Może jaśniej.

Marek3000
28-01-2011, 07:10
1. Kliknąć na link www.simracers.pl (używam Firefoxa).

2. Zobaczyć newsa "Oświadczenie administracji..." - tekst po prawej stronie nie wchodzi na moduły, jest prawidłowo zawinięty na arkuszu.

3. Zobaczyć newsy "Zmiana terminu..." i "Start US Championship..." - tekst wjeżdża po prawej stronie na moduły, tak jakby arkusz był szerszy niż jest to zadane.

fac
28-01-2011, 11:00
Kochane tabele :) Pierwszy artykuł wyświetlany jest nad kolumnami, zaś te ucinane w kolumnach (ilość kolumn: 1), jak stawiam. Kolumny (nawet, jeśli jest jedna) wyświetlane są w tabeli, która u Ciebie łamie warstwę i "wystaje" nawet poza główną warstwę. Na szybko proponowałbym ustawić w pozycji menu ilość kolumn na zero, zaś pożądaną liczbę artykułów wyświetlać "nad kolumnami". Potem sobie podłubiesz w szablonie.

Marek3000
28-01-2011, 11:25
Co to znaczy, że pierwszy artykuł wyświetlany jest "nad kolumnami". Te trzy newsy mają takie same ustawienia parametrów.

Również nie wiem, gdzie ustawić tę ilość kolumn: 0 czy 1. W preferencjach artykułów i globalnej konfiguracji widoku nie ma takiej opcji.

Poradziłem sobie w ten sposób, że całość tekstu newsa wsadziłem w tabelę z border=0, o szerokości nieco mniejszej od arkusza, czyli 580. Teraz jest ok, ale to działanie prowizoryczne.

fac
28-01-2011, 14:13
Również nie wiem, gdzie ustawić tę ilość kolumn: 0 czy 1. W preferencjach artykułów i globalnej konfiguracji widoku nie ma takiej opcji.
Nie w ustawieniach artykułu, lecz, jak napisałem, w ustawieniach pozycji menu. Masz w menu taką pozycję, jak "Strona główna".
http://wiki.joomla.pl/index.php/Zarz%C4%85dzanie_przegl%C4%85dem_Strona_startowa (przeczytaj całość, a potem skup się na trzecim punkcie, podpunkt trzeci).

mkosiarski
24-05-2011, 16:13
U mnie wystąpił podobny problem. tylko nie zawijał wszystkich wierszy na stronie głównej. przedtem działało ale po zabawie dodaniem FB i wyłańczaniem/włańczaniem edytora TINY, zauważyłem ze nei zawiaj wierszy i nie wyswietla CZYTAJ WIECEJ.
Ustawione o d początku miałem
Pozycji nad kolumnami Pozycji w kolumnach Ilość kolumn Ilość odnośników
nic tu nie zmieniałem.

po zabawie udało mi się trochę przywrócic artykułów
Pozycji nad kolumnami Pozycji w kolumnach Ilość kolumn Ilość odnośników
jednak wiecej niz 3 artykułow nie mogę wyswietlić poprawnie.
W szablonie nic nie grzebałem.

Moze ma ktos pomysł jak to rozwiazać?