PDA

Zobacz pełną wersję : Jak radzicie sobie z projektami stron www - pyt.do agencji, freelancerów itp



grzegorzd
26-01-2011, 14:01
Witam,
prowadzę firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych, marketingiem internetowym. Firma działa już prawie 5 lat. Na początku oferowaliśmy projekty w niskiej cenie oczywiście po kilka przykładów, bez różnicy czy zleceniodawca zdecyduję się na jakiś czy nie. Po pewnym czasie, gdy wyrobiliśmy sobie pewnego rodzaju „renomę” wykonaliśmy kilka ciekawych zleceń stwierdziłem jako właściciel, że jest to trochę nieopłacalne rozwiązanie. Działamy już długo, zdobyliśmy doświadczenie i posiadamy odpowiednią wiedzę, żeby osoba która zgłasza się do nas wiedziała, że otrzyma odpowiedniej jakości towar.


Często zgłaszająca się osoba nie ma kompletnie pomysłu i pojęcia jak powinna wyglądać jego strona. Po stworzonym przez nas projekcie, który jest dostosowany do branży, użyteczności i spełnia pewne ramy stron internetowych klient wymyśla zmiany, które sprawiają, że projekt traci na wyglądzie.


Niekiedy zmiany idą w taką stronę, że nie chcemy się nawet podpisać pod projektem. Niekiedy nie dochodzi do kompromisu i zleceniodawca rezygnuje z naszych usług.


Chciałbym się dowiedzieć jak wy radzicie sobie z taką sytuacją i jak wygląda u Was w umowie rozwiązanie problemu projektu strony. Wiadomo, że poświęcony jest na to czas i tym samym pieniądze. Czy przy rezygnacji zostawiacie kwotę zaliczki, czy kwotę projektu, czy inaczej rozwiązujecie ten problem.


Z góry dziękuję,
Pozdrawiam Grzegorz

kurtz
26-01-2011, 14:16
prototyp opatrzony oddzielną umową to podstawa budowy indywidualnych rozwiązań.

prototyp to wizualizacja wszystkich oczekiwanych przez zleceniodawcę stron, siatka interakcji ( użytkownicy - aplikacja/e ). tak w skrócie. klient płacąc za prototyp jest już " zobowiązany " i patrzy zupełnie inaczej na relacje zleceniodawca - wykonawca.

to podstawowa umowa określająca cel jaki obie strony chcą osiągnąć !

jeżeli prototyp osiąga status akceptowalnego - przystępujemy do pracy.

oczywiście na początku solidny brief.

grzegorzd
26-01-2011, 17:58
dzięki poczytałem trochę temat i faktycznie wcześniej nie myślałem o wykorzystaniu "prototypów" ze względu na brak dostatecznej wiedzy. Możesz powiedzieć z jakich programów korzystasz do tworzenia prototypu ? czy robisz wersję elektroniczną czy papierową ?

kurtz
26-01-2011, 18:03
używam axure. wcześniej jednak warto szkicować. wiadomo, dla dziesięciu stron nie ma co tworzyć makiety interakcji. problem pojawia się przy serwisach transakcyjnych i / lub społecznościowych gdzie klient chciałby zobaczyć sposób działania jego systemu. wtedy potrzebna jest makieta !

age
21-04-2011, 20:20
Ponieważ rozpoczynam działalność nie stać mnie na kręcenie nosem i pokornie dokonuję zmian pod dyktando klienta. Niestety później nie pokazuję tych stron jako swoje. Właściwie nawet nie są moje.