PDA

Zobacz pełną wersję : Strona Startowa



muba
10-10-2006, 17:40
Czesc
Jestem nowym uzytkownikiem joomla i nie moge zrozumiec jednej rzeczy.
Jak wyswietle sobie wszystkie artykuly to mam opcje: strona startowa, ktora powinna umieszczac artykul na stronie startowej, ale zauwazylem ze tak sie nie dzieje. Arytkul wcale nie umieszcza sie na startowej stronie, za to pojawia sie na niej tekst z pierwszej pozycji main menu. Wiec moje pytanie jest takie : Co zrobic, by na stronie startowej pojawial sie jakis arykul wybrany, nie bedacy w menu i co robie zle ze strona startowa sie nie ustawia po kliknieciu na "czerowny krzyzyk".

Sova
11-10-2006, 01:24
Pierwszą wczytywaną stroną jest właśnie pierwsza pozycja w mainmenu.. prawdopodobnie coś pozmieniałeś z kolejnością.

Znajdź tam(w mainmenu) pozycję z odnośnikiem URL:
index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

i przenieś na 1 miejsce w mainmenu.

muba
11-10-2006, 08:03
Czegos jeszcze nie rozumiem powiedziales ze pierwsza strona to jest pierwsza pozycja w mainmenu -ok i tak sie wlasnie laduje, jak dopisze index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 do nazwy strony to laduje mi sie strona ktora zostala ustawiona jako pierwsza "zaznaczajac czerwony krzyzyk" a ja chcialbym zeby po wpisaniu samego adresu by pojawiala sie ta podstrona ktora zostala ustawiona jako pierwsza wiec co mam dokladnie zrobic i co popsulem ze tak sie nie dzieje :)

Nuntaro
12-10-2006, 08:52
Pytanie, czy pierwsza pozycję (od góry) w twoim mainmenu zajmuje link domyślnie nazywany Start kierujący do komponentu Strona startowa (o adresie: index.php?option=com_frontpage&Itemid=1)?

Wszak klikanie w czerwony krzyżyk to tylko zmiana statusu z "nieopublikowany" na "opublikowany". Do przesywania na listach w menu służą trójkąciki (skojarzenie ze strzakami :p ).

Sova
12-10-2006, 10:23
http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/326/38/

Jeśli chcesz poznać lepiej Joomla! poświęć chwilę na zapoznanie się ze stronami pomocy - tam znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania i problemy i zaufaj mi: jeśli dobrze odrobisz pracę domową (dokładnie przestudiujesz stronę www.pomoc.joomla.pl), to posiądziesz wiedzę umożliwającą samodzielne postawienie serwisu bez uciekania do zadawania pytań o podstawy konfiguracji Joomla!.

muba
12-10-2006, 13:46
Pytanie, czy pierwsza pozycję (od góry) w twoim mainmenu zajmuje link domyślnie nazywany Start kierujący do komponentu Strona startowa (o adresie: index.php?option=com_frontpage&Itemid=1)?

NIe pierwsza pozycja w menu to poprostu link do arykulu, a mam arykul ktorego nie ma w menu a chcialbym zeby sie ladowal na stronie startowej -
jasniej nie potrafie tego wytlumaczyc zaczynam sie chyba powtarzac...


Wszak klikanie w czerwony krzyżyk to tylko zmiana statusu z "nieopublikowany" na "opublikowany". Do przesywania na listach w menu służą trójkąciki (skojarzenie ze strzakami :p ).

Wez co chyba nie zrozumiales co ja napisalem wydaje mi sie ze to bylo jasne :) czytalem helpa i wiem do czego sluza te opcje - "czerwony krzyzyk" w kolumnie strona startowa

muba
14-10-2006, 11:16
Czy ktos moze odpowiedziec mi na mojego posta, myslalem ze to forum uzyktownkow joomla i tu sie ktos na tym zna. Wydaje mi sie ze to chyba nie jest bardzo skomplikowane pytanie

Nuntaro
14-10-2006, 15:30
Może wszyscy kandyduja i pochłania ich kampania :D To ja zadam (chyba kolejny raz, ale bardziej dobitnie) pytanie pomocnicze, choć pewnie nie jesteś moim wyborcą ;P : Co jest u ciebie pierwszą pozycja z mainmenu albo zamieść zrzut (a nawet linka)? Ewentualnie inaczej: czy pierwsza pozycja w twoim mainmenu to komponent Start (strona startowa) ?

Rozumiem, że masz tam coś innego. Jeszcze nie rozwikłałem o co chodzi z tym "nie będący w menu" tzn. że chcesz umieścić na stronie startowej artykuł statyczny (materiał statyczny)- jak rozumiem nie należący do sekcji czy kategorii, do których prowadzą odnośniki w menu?

muba
15-10-2006, 17:57
Dobra to wyjasniam jeszcze raz, w mainmenu mam na pierwszej pozycji "Strona Domowa" i to sie laduje gdy wpisuje adres domeny. A chcialbym zeby wybrany przezemnie arykul "Aktualnosci" pojawial sie na stronie startowej czy li gdy wpiszemy adres strony. W joomla jest taka opcja jak sie wyswietla arykuly zeby jakis arykul byl na stronie startowej ale to niechce dzialac jazeli zaznacze moj arykul ktory chce zeby byl na pozycji startowej to nic sie nie zmienia. Czyli poprostu chce zeby wybrany przezemnie arykul do ktorego nie prowadzi zaden link w menu wyswietlal sie na pierwszej stronie (czyli po wpisaniu adresu strony)

Nuntaro
15-10-2006, 23:32
Czy ten artykuł jest przypisany do jakiejś sekcji i kategorii? Czy sprawdziłeś w panelu admina Artykuły>Strona startowa czy masz tam zaznaczona publikację tego artykułu - zauwazyłem, że czasem - nie wiem jeszcze czemu - samo zaznaczenie opcji wyświetlania na stronie startowej na liście artykułów nie zawsze skutkuje i trzeba ponawiać to na liście artykułów strony startowej.

zwiastun
16-10-2006, 01:56
Myślę, że pora skończyć te dywagacje, by nie chcę użyć wyrażeń oceniających poziom wypowiedzi.

1. Proszę przeczytać co to jest komponent FrontPage, czyli Strona startowa, przeczytać jak działa. Pełne informacje są w systemie pomocy.

2. Proszę przeczytać, jak się zakłada pozycję menu, co to znaczy, że dowolna pozycja moze być ustawiona jako pierwsza pozycja w menu i w związku z tym to ta pozycja będzie prezentowana po wywołaniu adresu strony.

3. Prosze się zapoznac z różnicami między artykulem a materiałem startycznym (artykułem statycznym), bo być może tu lezy problem.

Na marginesie: Przeczytałem wszystko w tym wątku razy kilka i nic nie rozumiem!