PDA

Zobacz pełną wersję : Witryna wyłączona - dostęp do portalu po zalogowaniu przez Wydawcę.



MarcinUser
26-01-2011, 23:25
Zauważyłem, że po wyłączeniu witryny można się zalogować aby ją przeglądać i tak dalej. Tylko, że zalogować może się jedynie administrator, resztę wywala spowrotem do ekranu logowania.

Chciałbym aby mogła się zalogować grupa: Wydawca.

Można to jakoś zmienić? :)

Edit:
@Down, wybacz, zapomniałem dodać, że chodzi mi o Wydawców.

moje
26-01-2011, 23:30
W sensie, żeby mógł zalogować się każdy?

EDIT:

Cześć @palyga007 : )

palyga007
26-01-2011, 23:30
zmienić na co?
//cześć @moje :)

Aby użytkownik mógł się zalogować musi mieć nadane prawa dostępu do zaplecza. Chociażby najniższe (czyli operator).

Jola
27-01-2011, 00:40
Witam,
może ten (http://forum.joomla.pl/showthread.php?46341-Ograniczenie-dost%EApu-do-strony-dla-wszystkich) wątek pomoże.

MarcinUser
27-01-2011, 13:05
A takie pytanie mam jeszcze. Wydawca jest najwyższą grupą od strony frontowej. Natomiast najniższą grupą z dostępem do zaplecza jest Operator. Czy Operator to Wydawca + uprawnienia do zaplecza?

Edit: Ok już doczytałem i jest tak jak w pytaniu: Operator + Wydawca. Prawdopodobnie w linku do tematu powyżej są te informacje, ale żeby mój post nie był zbędny to spytam jak usunąć prawo dostępu do zaplecza dla Operatora (lub zmniejszyć jego możliwości w zapleczu)

Wystarczyły by mi przynajmniej pliki w których można zmienić/pousuwać uprawnienia. Wtedy bym sobie może poradził :)

palyga007
27-01-2011, 13:09
http://wiki.joomla.pl/index.php/Prawa_użytkowników_Joomla!

wiele pracy kosztuje pisanie tych haseł więc dobrze by było gdyby ktoś z nich raczył korzystać..

moje
27-01-2011, 13:10
Wykorzystaj to co podała Ci @jolaass, i w szablonie użyj do wyświetlenie jednej pozycji dla niezalogowanych i wszystkich pozycji dla zalogowanych. Do tej jednej pozycji dla niezalogowanych przypisze moduł logowania i wtedy wszyscy będą mogli logować się do strony.

MarcinUser
27-01-2011, 13:16
Ale ja chcę żeby tylko Wydawca mógł się logować. Czym się różni Operator i Wydawca w prawach dostępu? Wiem, że Operator ma dostęp do zaplecza + strony frontowej w trybie offline. A jak zrobić, żeby miał dostęp tylko do strony frontowej, lub żeby nie miał żadnych mozliwości w zapleczu?

ppilus
27-01-2011, 13:58
(...) Czym się różni Operator i Wydawca w prawach dostępu? (...)
Przeczytaj materiał spod adresu wskazanego przez @palyga007 Jeżeli już to zrobiłeś to polecam jeszcze raz (ze zrozumieniem).

MarcinUser
27-01-2011, 14:16
To było pytanie retoryczne! Przecież zaraz po pytaniu sam sobie odpowiedziałem. Więc nie chce mówić kto powinien czytać ze zrozumieniem. Ponawiam pytanie:

Jak zrobić, żeby Operator miał dostęp tylko do strony frontowej, lub żeby miał ograniczone prawa w zapleczu?

zwiastun
27-01-2011, 14:30
1. Żeby miał dostęp tylko do strony frontowej? To po co mu nadawać uprawnienia wydawcy?
2. Joolass zasugerowała Ci temat, w którym masz podpowiedzi, jakimi plikami się ewentualnie zająć.

MarcinUser
27-01-2011, 14:50
1. Żeby miał dostęp tylko do strony frontowej? To po co mu nadawać uprawnienia wydawcy?
2. Joolass zasugerowała Ci temat, w którym masz podpowiedzi, jakimi plikami się ewentualnie zająć.

Ad1. Jak użytkownik nie ma dostępu do zaplecza to nie ma dostępu do strony frontowej w trybie offline.
Ad2. Poczytam, może coś zdziałam :)

Edit: Problem okazał się bardzo łatwy do rozwiązania:
Edytujemy plik /includes/application.php, linia 154:
if ($this->getCfg('offline') && $user->get('gid') < '23' ) {

Liczba '23' oznacza grupę.

Oznaczenia grup:

18 - Zarejestrowani
19 - Autor
20 - Redaktor
21 - Wydawca
23 - Operator
24 - Administrator
25 - Super Administrator

Zmieniamy liczbę '23' na którąś z powyższych. W ten sposób grupa Wydawca (z id '21') ma dostęp do wyłączonej strony frontowej :)