PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - co to za błąd?



cars24h
28-01-2011, 09:09
Zainstalowałem com_virtuemart_1.1.6.j15-PL.zip na dwóch oddzielnych (inne katalogi i adresy a ten sam serwer i te same instalki) systemach Joomla 1.5.15 na serwerze. Po instalacji komponentu pod jednym sklep działa OK a na drugim z adresów wyskakuje mi błąd:


Parse error: syntax error, unexpected '=', expecting ')' in /home2/dealer/main/pkg/xxxxx/xxxxx/html/administrator/components/com_virtuemart/classes/payment/ps_paypal_api.php on line 1397

Proszę o poradę...

palyga007
28-01-2011, 09:18
1. aktualna wersja joomla to 1.5.22

Rozwiązanie problemu znajduje sie w tym wątku:
http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=73977.0

Nawet jeśli kolega nie zna angielskiego to powinien sobie spokojnie poradzić.

cars24h
28-01-2011, 14:49
Dzięki za odpowiedż. Zmieniłem w linii 1397 tak jak w podanym linku ktoś radzi:




Change

function getCartnvpstr( &$order_totals=array() ) {

to

function getCartnvpstr( &$order_totals) { ale teraz wyskakuje mi takie "coś" (chyba z 50 naraz) pomiędzy topmenu a a stroną główną:


Warning: cannot yet handle MBCS in html_entity_decode()! in /home2/dealer/main/pkg/xxxxx/xxxxx/html/libraries/joomla/application/pathway.php on line 209


Pytanie? Dlaczego działa w innym katalogu na tym samym serwerze na tej samej Joomli i tym samym komponencie sklepu?

palyga007
28-01-2011, 14:57
daj display errors na off w .htaccess lub php.ini w zależności do czego masz dostęp.

Info na temat jak to zrobić znajdziesz na forum ew google

cars24h
28-01-2011, 15:52
Dzięki serdeczne, mam chyba sklerozę...:lol: zapomniałem na serwerze w ustawieniach PHP zmienić "display_errors" na OFFdla tego katalogu/adresu.

Jeszcze raz dzięki i sorki za kłopot (:) zresztą "kto pyta nie błądzi" a od tego jest Forum).

Pozdro

Gall Anonim
28-01-2011, 17:05
Dzięki serdeczne, mam chyba sklerozę...:lol: zapomniałem na serwerze w ustawieniach PHP zmienić "display_errors" na OFFdla tego katalogu/adresu.

Jeszcze raz dzięki i sorki za kłopot (:) zresztą "kto pyta nie błądzi" a od tego jest Forum).

Pozdro
Kolego rada z wyłączeniem display errors to tylko zamiecenie problemu pod dywan - błąd pozostaje pomimo iż go nie widać bo pokazywanie jest wyłączone.
O ile kojarzę - ten błąd jest konsekwencją braku klucza klienta w jednej z usług płatności standardowo zainstalowanej i aktywnej w WirtueMart - co więcej ten typ płatności nie jest na rynku Polskim potrzebny do szczęścia. Włącz na moment pokazywanie błędów - wyłącz typy płatności poza przelewem bankowym i gotówką - wówczas błąd przestanie istniec jeżeli mam rację - (następnie po usunięciu błędu wyłącz display_errors tak jak to jest zalecane w konfiguracji).
Pzdr