PDA

Zobacz pełną wersję : Zarządzanie treścią i menu - okiem nowego



woomaa
10-10-2006, 22:43
Witam wszystkich, jestem tu nowy więc nie wiem wielu rzeczy na temat joomla ale jedno mnie wkurza totalnie:

tu po angielsku ale zero reakcji na razie: http://forum.joomla.org/index.php/topic,102574.0.html

W skrócie:

Mam sekcje i kategorie z artykułami. Jest też menu:

Sekcja 1 jako lista kategorii
pod nią kategoria 1 jako blog z artykułami i tu też moduł z odnośnikami do innych kategorii. Jeśli klikam odnośnik do kategorii z menu wyświetla mi wszystko jak chcę bo tak przypisałem to do linka - ale jak klikam linka do kategorii z listy wyświetlanej w sekcji wyświetla mi standardowy wygląd listy artykulów i bez modułu słowem kompletna niekonsekwencja i głupota.

Wcześniej miałem postnuka i tam wyświetlanie zawartości zależy od zdefiniowania każdego modułu w templatce (każdą pozycję można włączyć lub wyłączyć więc domyślnie każdy moduł można umieścić w konkretnym dziale)

W joomli zauważyłem, że wszystko opiera się na przypisywaniu do menu i magicznym itemid, które może być różne dla tych samych linków (prowadzących do tej samej zawartości) - czy nie lepiej byłoby aby wygląd kategorii definiowało się w ustawieniach kategorii (sekcji czy artykułu) przecież to bardziej logiczne no chyba, że ktoś mi udowodni że brak logiki to jest właśnie logika. Na mój gust chodziłoby o dodanie do tych tabel (sekcje, kategorie i arty) po jednej kolumnie i po ptokach...

Ale ja jestem nowy i mogę sie nie znać...

Joomla mi pasuje i zostane przy niej tylko że albo wywalę pathway i wszystkie listy linków aby oprzeć się tylko na menu (ale to głupie rozwiązanie), albo przepisze kod i dodam potrzebne tabele (ale wtedy po każdej aktualizacji bedzie wtopa:( )

zwiastun
11-10-2006, 04:46
słowem kompletna niekonsekwencja i głupota.
Słowem, kompletna głupotka!!!!!!!!!!!!!!!!

I jak się czujesz teraz?
Podejrzewam, że i tu reakcji będzie 0.
Może wróć do PHP Nuke. Albo
1) poznaj trochę, zanim zaczniesz pleść trzy po trzy
2) powstrzymaj się z ocenami, wytrawniejsi od Ciebie znawcy tematu oceniali wielokrotnie!

woomaa
11-10-2006, 11:53
Słowem, kompletna głupotka!!!!!!!!!!!!!!!!

I jak się czujesz teraz?
Podejrzewam, że i tu reakcji będzie 0.
Może wróć do PHP Nuke. Albo
1) poznaj trochę, zanim zaczniesz pleść trzy po trzy

Czuje się zmartwiony bo jeśli admin odpowiada w ten sposób to chyba faktycznie lepiej nie pytać tylko zostać przy PN. Poznaj??? Przecież własnie po to postawiłem to pytanie - mialem nadzieje na konkretna odpowiedź - np. "da się tylko trzeba....." albo "Zapomnij stary bo filozofia joomla polega na tym że..." Poza tym używałem postnuke...



2) powstrzymaj się z ocenami, wytrawniejsi od Ciebie znawcy tematu oceniali wielokrotnie!
Widzisz Adminie problem polega na tym, że nie mam czasu na przekopywanie netu w poszukiwaniu pasujacych mi rozwiązań i testowaniu każdego po miesiącu - gdybym go miał to nie zadawałbym takich pytań. Napisałem że joomla mi pasi, że jestem nowy, że nie wiem wszystkiego i opisałem problem, który mam. Z tekstu jasno wynika że nie mam zamiaru nikogo obrażać ani krytykować a słowo "głupota" po prostu najbardziej mi spasowało w tym kontekście (z drugiej strony gdybym go nie napisał, nie otrzymałbym takiego komentarza). Nie wiem na ile jestem wytrawnym znawcą tematu ale na forach w których uczestniczę ze względu na zainteresowania czy pracę zawsze otrzytmywałem odpowiedź na postawiony problem, choćby najbardziej mi nie pasującą, ale na temat a tu tylko dwa komentarze, z których nie wynika cień odpowiedzi.

Żebyśmy mieli jasność - zanim zadałem to pytanie przekopałem to forum i przeczytałem setki wątków tu i na joomla.org na temat itemid i jak to ugryźć, i przeszukałem sieć i znalazłem jeszcze kilku ludzi którzy pytali o to samo ale bez echa, i poczytałem o organizacji treści w tym CMS'ie i popróbowałem panelu admina z kilku stron. Jeżeli jestem taki tępy to wytłumacz przynajmniej jaki jest cel takiego a nie innego zorganizowania w tym CMS'ie, bo ja go nie pojmuję - może wtedy zajarzę.....

Po co wogóle implementować różne rodzaje widoków, skoro i tak realnie klienci którzy trafią na stronkę po kilku klikach w opisie strony otrzymają totalnie inny wygląd od zamierzonego???

Acha - przed napisaniem tego posta prześledziłem parę Twoich odpowiedzi i stwierdzam że są jak najbardziej OK, tym bardziej dziwi mnie że zostałem potraktowany jak idiota....