PDA

Zobacz pełną wersję : Brak działu sekcja



Chi
28-01-2011, 22:35
Witajcie!
Od dłuższego czasu nie miałem styczności z Joomlą. Nie było czasu. Jednakże wpadł mi do glowy pewien pomysł i jestem w trakcie jego realizacji. Stronkę główną postanowiłem oprzeć na Joomli. Zainstalowałem wersję 1.6 i będąc w końcowym stadium konfiguracji (tuż przed zaczęciem postowania), zauważyłem, że brakuje Sekcji. Nie wiem, czy to jest jakiś błąd, czy celowo się pozbyto sekcji? W moich poprzednich projektach było to zbędne, jednakże w chwili obecnej ta funkcja jest dla mnie niezbędna. Potrzebuję zarówno kategorii, jak i sekcji. Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu ;)

Miłego wieczoru!

seba.adm
28-01-2011, 22:39
Witam

Nie ma żadnego błędu. Zerknij >>tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_1.6) i zwróć uwagę na jeden istotny fragment

Nie ma już ograniczeń dawnej struktury sekcja >> kategoria.

Chi
28-01-2011, 22:42
Dziękuję za informację. Nie wiem czemu, ale nie zauważyłem ;) Zastanawiam się - jest może możliwość przywrócenia, bądź dodania funkcji a' la sekcja w Joomli? Czy konieczny będzie downgrade?

seba.adm
28-01-2011, 22:55
Czy konieczny będzie downgrade?
Myślę że trochę poszedłeś od drugiej strony. Z tego względu że Joomla! 1.6 to nowa wersja, w pierwszej kolejności powinieneś poczytać dostępne materiały, a dopiero później rozważyć decyzję czy na chwilę obecną spełni Twoje oczekiwania czy lepiej skorzystać z wersji 1.5.

palyga007
28-01-2011, 23:08
A ja trochę nie rozumiem problemu.
Przecież skoro istnieje możliwość zagnieżdżania kategorii to przecież poprzez zagnieżdżenie kilku kategorii w obrębie 1 "wyższej" otrzymujemy coś a'la podział na sekcję i kategorie.

kurtz
29-01-2011, 09:57
W moich poprzednich projektach było to zbędne, jednakże w chwili obecnej ta funkcja jest dla mnie niezbędna. Potrzebuję zarówno kategorii, jak i sekcji. Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu ;)

możesz nas oświecić panie webmaster, jak poradziłeś sobie w twoich poprzednich projektach ( zakładam, że na joomla! linii 1.5 ) bez sekcji ?? w trakcie "postowania".

ja i pewnie kilka innych osób będzie ciekawych tej problematyki.

fIlek
06-02-2011, 20:00
Innymi słowy, moi szanowni przedmówcy chcą Ci powiedzieć, że wystarczy w kategorii głównej utworzyć podkategorie i masz to samo, co w starszych joomlach :)

kurtz
06-02-2011, 20:41
kolego, rozumiem, że nie zrozumiałeś pytania. proponuję zanim cokolwiek stwierdzisz zastanowić się kilka razy.