PDA

Zobacz pełną wersję : AllVideos - nie działa parser



sake1
29-01-2011, 12:33
Witam

Mam zainstalowaną Joomlę 1.5.22 + VirtueMart 1.1.6 i AllVideos 3.3. Wstawiam do artykułu kod np. {youtube}wo29S7aaxDE{/youtube} i zamiast filmu z Youtube mam wyświetlany ten kod (czyli nie działa parser). Plugin jest opublikowany.

Proszę o pomoc

Dylek
29-01-2011, 14:30
A zobacz w kodzie artykulu czy nie objelo Ci gdzies wywolania tego bota w jakies znaczniki typu bold czy italic

sake1
29-01-2011, 19:49
Nic nie dało, usunąłem wszystkie znaczniki wyłączyłem edytor w konfiguracji Joomli który dodawał usilnie paragraf (<p></p>) i nadal nie wyświetla się player.
Widać na stronie http://torebkinatopie.pl/, kod znajduje się pod menu górnym.

tlewap
29-01-2011, 20:21
działają inne serwisy z video?? Kod jest wstawiony prawidłowo.

sake1
29-01-2011, 21:38
Wstawiałem kilka przykładowych kodów z tabeli na końcu strony
http://www.joomlaworks.gr/content/view/35/41/
żaden nie działa.

EkleErs
29-01-2011, 21:53
przetestuj czy ci preg_match, preg_replace dziala na servie

kurtz
29-01-2011, 22:18
a w ogóle włączyłeś ten plugin ?

sake1
29-01-2011, 22:24
A w ogóle włączyłem pisałem na samym początku "plugin opublikowany" czy chyba włączony.
Nadal nic obie funkcje (preg_match, preg_replace) działają poprawnie.
A co w systemie Joomla odpowiada za parsowanie, jakiś plugin, biblioteka?

kurtz
29-01-2011, 22:27
nie bądź chamski skoro staram ci się pomóc. jakie masz ustawienia cURL, allow_url_fopen ?

sake1
30-01-2011, 00:20
Sorki tak mi się napisało niefortunnie, nie miałem zamiaru nikogo urazić.

curl
cURL support enabled
cURL Information libcurl/7.20.0 OpenSSL/0.9.8g zlib/1.2.3 libidn/1.8 libssh2/0.18

allow_url_fopen On

Jola
30-01-2011, 02:59
Witam,
czy ten kod wpisujesz do treści artykułu czy modułu?

kurtz
30-01-2011, 10:06
hmm, :hmm:

wpisujesz w edytorze wizualnym czy tekstowym ?

sake1
30-01-2011, 10:22
1. Wpisuje w treści artykułu.
2. Kod wpisywałem w edytorze wizualnym, tekstowym, wyłączyłem nawet edytor w konfiguracji joomli i nadal nic.

Hosting jest na linuxpl.com
I jedna rzecz chyba którą powinienem napisać na początku, że instalując szablon virtuemart'u użyłem ich (templatemonster) skryptu SQL dump. do konfiguracji szablonu i systemu może to coś namieszało.

kurtz
30-01-2011, 10:47
ale wpisujesz ten syntax w opisie produktów vm, czy w artykule joomla! ?

jeżeli wpisujesz w opisie artykułu / produktu to zajrzyj do zaplecza vm i sprawdź, czy masz ustawione na 'tak' wyświetlanie pluginów joomla! w opisie produktu.

b. długo nie pracuję już z vm, dlatego dokładnie nie pamiętam w którym miejscu jest w panelu, ale pamiętam, że była taka opcja.

niedawno instalowałem vm przy okazji innego problemu, ale mam już usunięte i niestety nie zobaczę.

sake1
30-01-2011, 11:08
Kod wstawiam tylko do treści artykułu w Joomli. VM jest zainstalowany ale do kategorii, towarów i ich opisu nie dodaję filmików.

kurtz
30-01-2011, 11:09
nie mam już pomysłu bazując na tych inf. sorry !

pyziak
30-01-2011, 11:33
na pewno jest to artykuł ? a nie moduł bo coś mi się wieżyc nie chce masz to umieszczone w pozycji user1
wstaw ten kod (testowo) na końcu tekstu np: O sklepie

kurtz
30-01-2011, 11:44
na pewno jest to artykuł ? a nie moduł bo coś mi się wieżyc nie chce masz to umieszczone w pozycji user1
wstaw ten kod (testowo) na końcu tekstu np: O sklepie

:podstep:

yhhhh ...

sake1
30-01-2011, 12:02
Wstawiłem tak jak zaproponowałeś dodałem do artykułu o sklepie i działa.
No i już coś się wyjaśniło kody są wstawiane w artykule tylko że ten artykuł jest wyświetlany w module mod_newsflash właśnie w pozycji user1.


czy ten kod wpisujesz do treści artykułu czy modułu?
Czyli źle odpowiedziałem na powyższe pytanie?

:podstep:
głupotą z mojej strony było nie czytać tematu od początku, tylko zająć się problemem braku emisji multimediów i treści. dałem się wpuścić w maliny jak dziecko. :hmm:
Czy teraz już wiadomo czy da się coś z tym zrobić? Czyli nie da się wyświetlić tego kodu w artykule wyświetlając artykuł w tym module?

kurtz
30-01-2011, 12:11
a skąd ma być ten film ? przecież każdy dostawca wideo dodaje możliwość współdzielenia link'a lub umieszczenia [ osadzenia ] filmu na stronie. [ w module ]

np youtube


<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/aW6CpSKklDM" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>

pyziak
30-01-2011, 12:13
wyświetlając artykuł w tym module? a po co takie kombinacje ? , może napisz co chcesz osiągnąć docelowo a ktoś Ci podpowie jak to obejść

ps. pozdrawiam ziomala :) mieszkam na Zastawiu II

sake1
30-01-2011, 13:21
1. To AllVideos pozwala na odtwarzanie filmików też z lokalnego serwera i o to mi chodziło przede wszystkim.
2. Wydawało mi się oczywistą rzeczą że w module mod_newsflash można wyświetlać obrazki więc i byłem pewien, że i ta wstawka kodu zadziała.
3. Założenie było takie: filmik pokazujący się na stronie głównej/startowej pod menu, najlepiej kilka losowo na zmianę.

Oczywiście sam się wpuściłem w maliny i przy okazji innych. Drążyłem ten temat zamiast zrobić to inaczej co prawda do końca nie wiem jak ale zacznę szukać modułu do wyświetlania filmików z możliwością ich losowego wyświetlania. :)
Zrobiłem, ale nie do końca to co miało być, czyli zmieniłem kilka linijek w szablonie tak aby na stronie startowej (com_frontpage) były wyświetlane artykuły, szablon i konfiguracja standardowo nie pozwalały no i będę myślał jak dalej to zrobić.

Dziękuję za pomoc
Wg mnie to temat do przemyślenia na przyszłość aby takie wstawki w kodu do artykułu były wyświetlane w modułach.

Ps. Dzięki i pozdrawiam, ja mieszkam na Powstania Styczniowego.

kurtz
30-01-2011, 14:21
ja dalej nie rozumiem jaki film, jakie rozszerzenie itd. na trzech stronach różnych prób ludzi, którzy zaufali ci na słowo, że wstawiasz coś w artykuł, a dodatkowo wiesz co robisz, jedyne co się okazało to fakt, że wstawiasz to w moduł.

na przykład dla flash


<OBJECT CLASSID="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
CODEBASE="[download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0"];
WIDTH="1600" HEIGHT="1200" >
<PARAM NAME="MOVIE" VALUE="film.swf">
<PARAM NAME="PLAY" VALUE="true">
<PARAM NAME="LOOP" VALUE="true">
<PARAM NAME="QUALITY" VALUE="high">
<EMBED SRC="film.swf" WIDTH="1600" HEIGHT="1200" PLAY="true" LOOP="true" WMODE="opaque" QUALITY="high"
TYPE="application/x-shockwave-flash"
PLUGINSPAGE="[http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">];
</EMBED>
</OBJECT>


dla pozostałych obiektów znajdziesz info w sieci, ale to elementarz.

pyziak
30-01-2011, 14:27
Jeżeli chcesz aby na główne wyświetlało się losowe video to może użyj tego modułu : Mod Random FLV Pro (http://www.spiralscripts.co.uk/Joomla-Modules/12-Mod-Random-FLV-Pro/flypage-ask.tpl.html) co prawda jest on komercyjny, ale może rozwiąże twój problem

kurtz
30-01-2011, 14:31
tak, dopóki nie okaże się, że wideo ma inny format, ale to może za następne 3 strony forum.

sake1
30-01-2011, 17:36
Nie robię tego sobie tylko klientowi, czyli moduł czy dodatek ma pozwalać łatwo i bez problemów dodawać filmiki (format jest nie znany ponieważ klient ma filmiki dostawać od kolejnej firmy czyli sam też na razie nie wie jaki będzie format, AllVideos był "dobrym" wyborem na ze względu różnorodność obsługiwanych formatów).
Dla mnie do dziś dodawanie tego kodu od AllVideos do artykułu i wyświetlanie jako artykuł i artykuł przez moduł było to samo, jednak się okazuje że nie jest, dzięki tej dyskusji dowiedziałem się tego.
Myślę że na razie możemy zakończyć temat żeby nie robić tych kolejnych podstron.

Wniosek dla mnie jest jeden, nie da się wyświetlić filmiku za pomocą AllVideos w artykule przez moduł.

Jola
30-01-2011, 18:50
Zasada jest taka - pluginy typu content są uruchamiane podczas wyświetlania różnych opcji komponentu com_content (artykuły, sekcje, kategorie) - taki jest kod PHP. Filtrują treść pod kątem wystąpienia słów kluczy charakterystycznych dla poszczególnych dodatków.
W standardowych modułach nie ma kodu, który uruchamia pluginy content po pobraniu treści artykułów z bazy, po prostu wyświetlają samą zawartość artykułu.
Piszę w standardowych - bo niektóre mają taką możliwość.

alex51
30-01-2011, 19:07
Dla ułatwienia sobie wstawiania filmów z YouTube poleciłbym dodatek YouTube Embedder (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/multimedia-channels/video-channels/5533?qh=YTozOntpOjA7czo3OiJ5b3V0dWJlIjtpOjE7czo2Oi J5b3V0dWIiO2k6MjtzOjk6InlvdXR1YmUncyI7fQ%3D%3D).