PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowe pytanie o oceny artykułów



adbacz
30-01-2011, 14:17
Witam,

Czy zdradziłby mi ktoś gdzie Joomla przechowuje oceny do konkretnego artykułu? Bo potrzebuję zwiększyć ilość ocen, by sprawdzic działanie modułu lecz nie mogę głosować więcej niż jeden raz na dany artykuł.

Albo chociaż jakiś sposób aby dało się głosować więcej niż jeden raz, bo ja nie mogę się doszukać tego.

Z góry dziękuję...

pyziak
30-01-2011, 14:18
gdzie Joomla przechowuje oceny założę się że w Bazie Danych :)

palyga007
30-01-2011, 14:20
tabela
#_content_rating

(#- przedrostek zazwyczaj jos chyba że podczas instalacji ustawiłeś coś innego )

//cześć @pyziak :)
się wyrwałem z odpowiedzią.. :D

adbacz
30-01-2011, 14:45
To, że w bazie danych to ja wiem Panie pyziak, chodziło mi o konkretną tabelę. Znalazłem tabelę, ale nie znalazłem żadnych wartości, które odpowiadałyby za ilość i wielkość danej oceny.
Wynika z tego, że albo ja głąb albo dziwnym trafem tam tego nie ma...

A jest jakiś sposób na ocenianie więcej niż jeden raz na artykuł?

palyga007
30-01-2011, 14:59
Nie bawiłem się tym nigdy, ale na pierwszy rzut oka wynika, że w tabeli przechowywana jest suma ocen która dzielona przez ich liczbę daje po prostu średnią ocenę danego artykułu.
Po prostu zwiększ wartość rating_sum.

adbacz
30-01-2011, 15:13
Niestety zmiana wartości rating_sum oraz rating_count nie przyniosła rezultatów.
Bawię sie teraz plikiem vote.php ale nie widac pozytywnych rezultatów.

pyziak
30-01-2011, 16:21
Panie @adacz widzę że jednak może Pan opisać trochę szczegółowo, moja odpowiedz nawiązywała ściśle do postawionego w pierwszym poście pytania i życzyłbym sobie i innym, aby zakładający wątek pisali w nim szczegółowo i z detalami, stosując się np: do wytycznych 'Co powinien zawierać dobrze napisany post'