PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja JA Comments



Badek
30-01-2011, 20:53
Mam problem z zainstalowaniem JA Comments. Pluginy i moduły już zainstalowane, a ten komponent o wadze 1,5MB nie chce się zainstalować. Nie ma żadnej reakcji, tylko "Wczytywanie..." przez pół minuty w Firefoxie. Proszę o pomoc.

Oczywiście pluginy się normalnie zainstalowały, ważą one po 0,5MB średnio, więc myślałem, że problemem jest waga pliku. Na normalnej Joomli się wgrał normalnie ten plik, ale teraz zainstalowałem quickstart pack z szablonem JA Portfolio, no i nie można wgrać.

PS: Jest jakaś opcja zainstalowania przez samo FTP i MySQL?

nur
30-01-2011, 21:34
Mam problem z zainstalowaniem JA Comments.... z szablonem JA Portfolio, no i nie można wgrać.


Witam jest to komercyjne rozwiązanie z dobrze działającą pomocą na forum
http://www.joomlart.com/forums/forum.php
więc tam powinieneś szukać pomocy

Pozdrawiam nur

Badek
30-01-2011, 22:26
A być może nie znam angielskiego aż a takim poziomie, hem? Wolałem tutaj zapytać, odpowiedź tutaj jest dla mnie dużo bardziej zrozumiała.

PeFik
31-01-2011, 10:24
możesz zainstalować "ręcznie",
1) tj. kopiujesz plik komponentu do /temp za pomocą FTP
2) Otwierasz okno instalatora w Joomla
3) pole instaluj z adresu www, wpisujesz pełny adres wraz z nazwą pliku komponentu i .zip i lecisz z koksem
albo

p.s. te metody i inne opisane były także na wiki.joomla.pl
przypuszczam, że twój hosting jakiś słabiutki skoro 1,5 MB mu nie wchodzą, przy okazji potem możesz mieć problem z wczytaniem równie dużych załączników


PS: Jest jakaś opcja zainstalowania przez samo FTP i MySQL?Oj to byłby prawdziwy hardcore

Badek
31-01-2011, 15:30
- wrzucam do katalogu tmp w Joomli tą paczkę,
- wpisuje w Install from directory "/home/user12/domains/adres_strony.pl/public_html/tmp/com_jac.zip", klikam Install,
- wyświetla się "Please enter a package directory",
- wpisuje w Install from URL "http://adres_strony.pl/tmp/com_jac.zip", klikam Install,
- wyświetla się "Please enter a package directory".

Link na 100% jest poprawny. Dodam, że hosting, to linuxpl.com, a to na pewno nie wina hostingu, ponieważ na poprzedniej instalacji (nie tej z QuickStart) wszystko było w porządku.

andrzejxxl0
13-02-2011, 13:07
Najpierw rozpakuj plik z zipa, potem wrzuć do katalogu tmp rozpakowane pliki. No i instalujesz poprzez: Install from Directory . Tam wskazujesz ścieżkę do pliku. W twoi przypadku będzie to "/home/user12/domains/adres_strony.pl/public_html/tmp/com_jac.zip . To na czerwono,Wpisujesz tam nazwę katalogu z rozpakowanymi plikami przezaczonymi do instalacji.