PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie: "Dwie" strony jedna joomla.



woonski
30-01-2011, 22:24
Witam,

mam do wykonania stronę internetową z tym, że nie do końca standardową, tzn. nie takie jakie robiłem dotychczas :). W związku z tym prosiłbym o pomoc oraz ewentualne wskazówki jakie rozwiązanie zastosować.
Otóż chodzi o to, że muszę zrobić stronę skierowaną do dwóch grup docelowych "Hurt", "Detal". Tutaj planowałem stworzyć stronę poprzedzającą joomlę z ikonami wyboru "Hurt" oraz "Detal". Problem polega jednak na tym, że część strony dostępna po wybraniu "Hurt" jest niedostępna dla "Detal" i na odwrót. Np. w "Detalu" w menu będą promocję, ale w "Hurt" już nie. Nie bardzo wiem jak rozgryźć to wszystko tak, aby podlinkować podstronę z wyborem aby uzyskać zamierzony efekt.
Do tego dochodzi jeszcze ograniczenie wynikające z tym, czy użytkownik jest zalogowany czy też nie, ale z tym już takiego problemu nie powinno być.

Wiem, że to co napisałem powyżej, może być trochę zagmatwana i niezrozumiałe, dlatego poniżej umieszczam rysunek, który razem z tekstem będzie bardziej zrozumiały.

http://i.imgur.com/W97ot.jpg

PS. Strona ma mieć tą samą templatkę.

Jeżeli, ktoś ma jakikolwiek pomysł, który mógłby mi nasunąć rozwiązanie, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam

pyziak
30-01-2011, 22:41
Myślę że Joomla 1.6 zrobi to bez problemu

Gall Anonim
30-01-2011, 23:19
Myślę że kolega @pyziak ma rację
Musisz mieć dwie równoległe grupy użytkowników na poziomie zarejestrowanych - w 1.6 bez problemu, Możesz sam tworzyć grupy i przypisywać im uprawnienia.
Ta sama templaka - ogólnie żaden problem - porostu kopia z inną nazwą - wystarczy zmienic nazwę katalogu głównego templaki i deklarację w pliku xml - w 1.6 możesz sobie taką kopię zrobic automatycznie od zaplecza /o ile dobrze kojarzę - nie próbowałem/.
Więc Zrób tak jak proponuje @pyziak.
Pzdr

woonski
30-01-2011, 23:55
Dziękuję za odzew.

Zastanawia mnie ale jedna rzecz. Takie rozwiązanie to można powiedzieć dwie strony z dostępem do jednej bazy. Wybór pomiędzy "Hurt", a "Detal" jest dokonywany przez użytkowników niezalogowanych, jak w takim razie mam rozgraniczyć, co kto ma widzieć? Dwa moduły menu z poszczególnymi pozycjami + powielenie modułów występujących na stronie z określeniem, przy której pozycji jaki moduł ma się pojawić? Nie wiem, czy joomla ma możliwość wyświetlenie dwóch modułów z menu w tym samym miejscu w zależności od tego co się wybierze w podstronie wyboru.

Jakoś tego nie potrafię ogarnąć :zagubiony:

Gall Anonim
31-01-2011, 00:58
Każdy moduł może byc przypisany do konkretnej strony i podstrony więc po wybraniu opcji hurt - detal -Tworzysz dwie równoległe ścieżki witryny z jedynym połączeniem stroną startową na której poza danymi informacyjnymi lub co tam chcesz umieszczasz tylko jedną opcję wyboru pomiędzy hurt, a detal - a reszta następuje dalej.
Pzdr

woonski
31-01-2011, 21:13
Każdy moduł może byc przypisany do konkretnej strony i podstrony więc po wybraniu opcji hurt - detal -Tworzysz dwie równoległe ścieżki witryny z jedynym połączeniem stroną startową na której poza danymi informacyjnymi lub co tam chcesz umieszczasz tylko jedną opcję wyboru pomiędzy hurt, a detal - a reszta następuje dalej.
Pzdr

Pomysł dobry, ale musiałem zrealizować to w taki sposób, że strona z wyborem pomiędzy HURT, a DETAL, to strona nie związana z joomlą. Wybór na takie rozwiązanie padł dlatego, że moduły które chcę mieć na stronie głównej (zaznaczając ze mają się wyświetlać na stronie głównej "HURT" lub "DETAL" ) pojawiają mi się na stronie głównej, na której powinny być tylko dwie ikony "HURT" "DETAL". Jeżeli dobrze myślę, to rozwiązanie Twoje jest dobre w momencie, gdy strona główna to nie tylko strona z możliwością wybory "HURT", "DETAL".

Strona "Wyboru" w stworzona na czystym index.html podczas testów sprawdziła się. Zobaczymy na czym taki pomysł się wyłoży :)

Dzięki za pomoc!