PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją 2 błędy



misiek87
31-01-2011, 03:32
Witam,
pare dni temu zacząłem przygodę z jooomla. Trochę poczytałem i postanowiłem wziąć się za instalację. Niestety ! zainstalowałem pakiet xampp wszystko ładnie pięknie, rozpakowałem najnowszą wersję joomla do folderu następnie poprzez przeglądarkę chciałem uruchomić instalację. Instalacja uchuchamia się z tym, że w drugim kroku instalacji jest problem z zalecanymi ustawieniami, na czerwono jest "wyświetlanie błędów" i "buforowanie wyjścia"
bardzo proszę o pomoc co z tym zrobić. Pewnie na localhost nie będzie to miało dużego znaczenia ale niedługo chciałbym rzucić to na serwer.

Jdwind
31-01-2011, 08:01
Skoro dopiero zacząłeś, poszukaj pakietu movAMPP (http://wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz).

kurtz
31-01-2011, 08:26
w takim przypadku pakiet movAMP jest rozwiązaniem zastępczym. użytkownik nie zetrze się z realnymi problemami środowiska co w rzeczywistości przekłada się na co najmniej kilka pytań na tym forum, nie dotyczących joomla!

@misiek87 sugeruję zapoznać się z plikami konfiguracyjnymi serwera oraz :

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html
http://www.apache.org/
http://www.php.net/

gdzie rozwiązano wszystkie twoje problemy !

ppilus
31-01-2011, 09:30
@icek pozwolę się nie zgodzić. Właśnie w takim przypadku MovAmp jest dobrym rozwiązaniem. Nie na co straszyć "realnymi problemami środowiska". Czy on zamierza stawiać serwer ? - raczej nie. Niech więc korzysta z MovAmp i cieszy się z Joomla! :)

palyga007
31-01-2011, 09:39
Wiadomo, że większość użytkowników forum (ja też) poleca pakiet mov'AMP jako środowisko do tworzenia stron w Joomla!, ze względu na to, że ogólnie chyba sprawia mniej "niespodzianek" użytkownikowi, zwłaszcza jeśli to jest nowy użytkownik.
Ale w wypadku "problemu" @misiek87 jestem po stronie użytkownika @icek_klezmer (tylko się nie przyzwyczajaj:P)
@misiek87 mógł wpisać w wyszukiwarce te "problemy", dostałby wyraźne wskazówki jak je zlikwidować, i może też nauczyłby się przy okazji czegoś więcej.

misiek87
31-01-2011, 10:18
dzięki za podpowiedz z tym pakietem rozważę jego instalację, jednak chciałbym dokończyć instalacją tak jak zacząłem i zlikwidować te błędy a właściwie nie błędy tylko zmienić ustawienia tak aby były podświetlone na zielono, strony, które mi podałeś, jeżeli były by dla mnie pomocne nie pisał bym na forum, proszę o jakieś konkrety, szukałem dużo czasu rozwiązania mojego problemu i jedyną rzeczą jaką znalazłem to przestawienie w pliku php.ini jakiś danych, niestety próbowałem kilkakrotnie i coś nie działa, może źle to przestawiam? tego nie wiem.

ppilus
31-01-2011, 10:35
To chyba szukałeś w języku dyirbal. Skoro problem Cię przerasta skorzystaj z podanych rad lub pytaj na forum Xampp.
Swoją drogą nie wiem gdzie szukasz skoro zapytania do wujaszka przynoszą rozwiązania od ręki.

misiek87
31-01-2011, 13:09
To chyba szukałeś w języku dyirbal. Skoro problem Cię przerasta skorzystaj z podanych rad lub pytaj na forum Xampp.
Swoją drogą nie wiem gdzie szukasz skoro zapytania do wujaszka przynoszą rozwiązania od ręki.

Daruj sobie takie uwagi. Forum jest po to żeby ktoś przedstawił konkretne rozwiązanie problemu a nie filozofował. Nie chcę stosować MovAmp jako zastępczego rozwiązania. Chciałbym ustawić te dwa parametry żeby móc kontynuować instalację. Znalazłem jakieś dane, próbowałem coś zmieniać w pliku php.ini i nic nie pomaga próbowałem też wpisywać jakieś dyrektywy w pliku .htaccess i też coś nie pomaga, czy mógłby ktoś z was coś konkretnie podpowiedzieć bo niestety z tymi ustawieniami nie daje sobie rady.

palyga007
31-01-2011, 13:13
jakieś dane...., coś zmienić...

Zacznij od zapoznania się z regulaminem.

Po drugie nie ty decydujesz od czego jest to forum

A instalację można kontynuować pomimo zaznaczenia na czerwono tych wartości. Świadczy to o tym, że chcesz zmienić coś o czym nie masz pojęcia. Najpierw przeczytaj "z czym to się je"

misiek87
31-01-2011, 13:21
jakieś dane to: mam ustawione na off a jednak jest wyświetlanie błędów włączone, tak samo jest z buforowaniem wyjścia też jest włączone. Zmieniałem to i nadal w instalatorze jest na czerwono.
display_errors
; Default Value: off
; Development Value: off
; Production Value: Off

output_buffering
; Default Value: Off
; Development Value: 4096
; Production Value: 4096

palyga007
31-01-2011, 13:26
Guzik zmieniłeś

Nie doczytałeś i nadal nie masz pojęcia co robisz.

bezmyślne wklejanie z neta Ci raczej nie pomoże.

misiek87
31-01-2011, 13:35
Guzik zmieniłeś

Nie doczytałeś i nadal nie masz pojęcia co robisz.

bezmyślne wklejanie z neta Ci raczej nie pomoże.

czy twoja pomoc polega na ciągłym przemądrzaniu się ? Przeczytałem już sporo na ten temat i niestety dalej nie wiem jak to zmienić w jednym z postów znalazłem takie rozwiązanie więc próbowałem zmienić te ustawienia jak widać nie pomaga.

palyga007
31-01-2011, 13:40
link do posta.

misiek87
31-01-2011, 13:43
wiesz co nie będę teraz szukał tego posta kilka godzin ponieważ było to na jakimś innym forum, nie pamiętam nazwy w tej chwili

kurtz
31-01-2011, 13:44
http://forum.joomla.pl/showthread.php?48504-Instalacja-joomli-krok-4&p=213078&viewfull=1#post213078

palyga007
31-01-2011, 13:47
wiesz co nie będę teraz szukał tego posta kilka godzin ponieważ było to na jakimś innym forum, nie pamiętam nazwy w tej chwili

W takim razie nie mamy o czym dyskutować.

//cześć @icek :)

ppilus
31-01-2011, 13:57
@misiae87
1. Dla ciebie MovAmp nie będzie w żaden sposób zastępczy. Poczytaj sobie co to jest a potem się wypowiadaj.
2. To jest forum Joomla!
3. Jeżeli oczekujesz merytorycznej pomocy to niech twoje zapytania będą rzetelne.
Nikt tu nie życzy ci źle ale pokaż, że chcesz.

Tarfa
03-03-2011, 12:47
witam nie chce tworzyć nowego wątku więc napisze tutaj.

Wiem że ten problem był juz nie raz powtarzany ale mam pytanie w sprawie joomla 1.6
Ponieważ jak dodałem do .htaccess


php_value register_globals off
php_value short_open_tag off
php_flag display_errors off

Wszytko śmigało w 1.5(poprawiło sie), jednak jak to robię przy instalacji 1.6 wszytko nadal jest na włączone.

Ludzie zazwyczaj piszą żeby się zgłosić do administratora serweru no ale skoro działało to mi w 1.5 to dlaczego nie działa w 1.6? Nie wiem co mogę źle robić.