PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - kolejność ostatnio dodanych produktów na liście kategorii



klotho
31-01-2011, 15:08
Witam :) Mam pewien problem związany z domyślną kolejnością ostatnio dodanych produktów na stronach list produktów.

Wchodząc do wybranej kategorii sklepu widzimy listy produktów, które możemy posegregować według ceny, symbolu SKU, nazwy oraz ostatnio dodane produkty.

W zapleczu sklepu w jego konfiguracji możemy ustawić ostatnio dodane produkty jako sortowanie domyślne. Jednak ostatnio dodane produkty domyślnie pokazują się od najstarszych a nie od najnowszych :blink: - klient sklepu musi kliknąć ikonkę aby odwrócić kolejność.

Jak to zmienić?

Proszę o pomoc i wskazówki, jak można to odwrócić aby ostatnio dodane produkty były domyślnie sortowane malejąco - czyli od największych dat ich utworzenia do najmniejszych :)

---------- Post dodany o 15:08 ---------- Poprzedni post był o 13:57 ----------

Wow - znalazłem rozwiązanie :) (Virtuemart 1.1.6)
Powoduje ono przełączenie kolejności domyślnej z rosnącej na malejącą - czyli produkty od najnowszych, ceny od najwyższych ale też chyba alfabetycznie (nazwy) i numerycznie (sku) od końca ;)

W pliku administrator/components/com_virtuemart/html/shop_browse_queries.php szukamy:

// Descending or Ascending Order? possible values: [ASC|DESC]
$DescOrderBy = strtoupper($vm_mainframe->getUserStateFromRequest( "browse{$keyword}{$category_id}{$manufacturer_id}De scOrderBy", 'DescOrderBy', "ASC" ));
$DescOrderBy = $DescOrderBy == 'ASC' ? 'ASC' : 'DESC';i zmieniamy na:

// Descending or Ascending Order? possible values: [ASC|DESC]
$DescOrderBy = strtoupper($vm_mainframe->getUserStateFromRequest( "browse{$keyword}{$category_id}{$manufacturer_id}De scOrderBy", 'DescOrderBy', "DESC" ));
$DescOrderBy = $DescOrderBy == 'ASC' ? 'ASC' : 'DESC';

klotho
17-02-2011, 18:31
Ledwo ustawiłem odwrotną kolejność produktów ostatnio dodanych na rzeczywiście ostatnio dodane to teraz patrzę, że na stronie startowej sklepu w polecanych produktach owe polecane produkty ustawiają się od najstarszego do najnowszego (czyli też źle).

Nie wiem czy prosić o pomoc, gdzie szukać ustawienia sortowania produktów polecanych na startowej stronie sklepu VM jak najwidoczniej chyba tylko ja mam z tym problem :)

ale poproszę - jak koś wie to niech da znać :)